Pogoci Andrijaševića, Ercega i Švrljuge; Sablić poražen u Superkupu (VIDEO)

brondby.com

Nakon ‘showa’ Tomasova, dva pogotka Kramarića, još četiri hrvatska nogometaša danas su se upisala u strijelce, a dva u asistente.

Franko Andrijašević postigao je prvi pogodak u dresu Waasland-Beverena u kojem je na posudbi. U strijelce se upisao i Ante Erceg u remiju njegova Brondbya. Luka Modrić bio je strijelac u slavlju Real Madrida.

Pogodak Modrića

Nakon eliminacije iz Kupa i Lige prvaka, i nakon toga što su dodatno udaljeni od vodeće Barcelone u La Ligi, Real Madrid napokon je upisao pobjedu. Solarijeva momčad večeras je slavila protiv Valladolida rezultatom 1:4. Domaći su poveli preko Tuhamija, no Real je uspio preokrenuti. Za 1:1 zabio je Varane, nakon toga uslijedila su dva zgoditka Benzeme, da bi konačan rezultat u 85. minuti postavio Luka Modrić.

Hrvatskom nogometašu ovo je treći pogodak u La Ligi ove sezone.

Andrijašević za bod Beverena

Waasland-Beveren osvojio je bod na svom terenu danas protiv Waregema u susretu 29. kola belgijske lige. Gosti su poveli u 68. minuti, no u 74. minuti Franko Andrijašević zabija za bod svoje momčadi.

Andrijašević je u Waasland-Beverenu na posudbi iz Genta od zime, a ovo mu je prvi pogodak a novi klub. Osim Andrijaševića za Beveren je igrao i Karlo Lulić koji je u igru ušao u 85. minuti. Waasland-Beveren je na tablici pretposljednji s 27 osvojenih bodova.

Erceg strijelac u remiju Brondbya

Danski Brondby remizirao je s Aalborgom u utakmici 25. kola danske Superlige. Trener domaće momčadi nije mogao računati na Josipa Radoševića zbog akumuliranih žutih kartona, a Ante Erceg utakmicu je započeo na klupi. Hrvatski napadač u igru je ušao početkom drugog poluvremena, a u 60. minuti zabio je treći pogodak svoje ekipe na utakmici. Krajnji rezultat utakmice bio je 3:3. Erceg je pogodak postigao u 60. minuti, Besar Halimi je s desne strane šesnaesterca gostiju odigrao povratnu loptu u sredinu za Ercega, koji preciznim i snažnim udarcem s nekih 13 metara matira Rinnea za 3:2 domaćih i svoj četvrti ligaški pogodak u sezoni.

Brondby je na tablici četvrti s 35 bodova iz 25 kola.

Švrljuga strijelac za Suduvu

Branitelj naslov litavske A Lyge Suduva upisala je drugu pobjedu u drugom kolu. Danas je Suduva uvjerljivo svladala Atlantas u gostima rezultatom 0:5. Cijeli susret za njih je odigrao hrvatski nogometaš Andro Švrljuga koji se u 90. minuti upisao u strijelce čime je postavio konačan rezultat. Dodajmo da se za Suduvu u strijelce upisao i bivši nogometaš Hajduka Sandro Gotal.

Suduva nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova kao i Žalgiris za koji je u prva dva kola četiri pogotka postigao Tomislav Kiš.

Peti pogodak Bojića

Luksemburški prvoligaš Union Titus Petange uvjerljivo je slavio danas kod Differdangea rezultatom 1:5. Mrežu domaćih načeo je hrvatski nogometaš Filip Bojić koji je zabio u 19. minuti utakmice. Hrvatskom nogometašu to je peti pogodak u sezoni.

UT Petange se nalazi na petoj poziciji na tablici s 27 bodova.

Mujan asistent

Domžale je uvjerljivo slavilo u susretu 22. kola slovenske lige protiv Aluminija, bilo je 3:0. Do 59. minute za domaću je momčad igrao hrvatski nogometaš Tonći Mujan koji je u petoj minuti upisao asistenciju kod prvog pogotka svoje ekipe.

Osim njega, za domaće je svih 90 minuta na terenu proveo hrvatski vratar Krševan Santini. Za Aluminij svih 90 minuta branio je hrvatski vratar Matija Kovačić, a igrali su Ivan Kontek (90 minuta) i Nikola Leko (do 75. minute). Domžale je na tablici treće s 34 boda a Aluminij četvrti s 30 iz 22 kola.

Asistencija Cveka

U 22. kolu slovenske prve lige danas su se sastali Krško i Celje. Utakmica je završena bez pobjednika, bilo je 1:1. Celje je povelo u 55. minuti, pogodio je Vancas na asistenciju hrvatskog nogometaša – Lovre Cveka. Krško je do boda stiglo pogotkom u 81. minuti.

Osim asistenta Cveka koji je igrao do 84. minute za Celje je igrao i Dario Vizinger koji je zamijenjen u sudačkoj nadoknadi drugog dijela. Za Krško su cijeli susret odigrali Ivan Batarelo, Mario Cetina, Ante Kordić i Ante Vukušić, a Robert Jandrek igrao je do 87. minute. Celje je na tablici peto s 30 bodova a Krško je posljednje sa samo 16 bodova u 22 kola.

Pobjeda Leke

Ivan Leko i njegov Club Brugge slavili su u utakmici 29. kola belgijske Jupiler Lige. Lekina momčad bila je bolja od Eupena koju je pobijedila s uvjerljivih 0:4.

Leko danas nije računao niti na Leticu (klupa) kao ni na Mitrovića koji je ozlijeđen. Brugge je na tablici drugi s 56 bodova, šest manje od prvoplasiranog Genka.

Sablić poražen u Superkupu

Goran Sablić koji je prošle sezone osvojio titulu prvaka u Moldovi poražen je danas u utakmici Superkupa. Njegov Sheriff igrao je protiv Milsamija. Nakon 120 minuta nije bilo pogodaka pa se pobjednik odlučivao raspucavanjem penala. Za Milsami su svi izvođači bili precizni, dok je Sheriff promašio samo penal u petoj seriji, te ga je to koštalo poraza.

Poraz Golema

Nakon niza od četiri utakmice bez poraza mađarski drugoligaš Balmazujvaros Sport kojeg vodi hrvatski strateg Toni Golem poražen je danas. Bolja je bila momčad Monorija koja je slavila rezultatom 2:1. Golemova momčad povela je u 11. minuti utakmice, no domaći su preokretom u drugom dijelu osvojili tri boda.

Balmazujvaros je na tablici 16. s 31 bodom nakon 28 kola.