Pobjeda Rijeke na otvaranju sezone (VIDEO)

Petar Mišić, no bilo je to dovoljno za svladavanje živog zida i Harrisona koji također nije najspretnije reagirao u ovoj situaciji. Rijeka je bila u potpunosti dominantna u prvom poluvremenu, no terensku inicijativu nije uspjela kapitalizirati. Najbliže pogotku u prvom dijelu bili su Gorgon i Gavranović, no nedostajala im je koncentracija pri realizaciji. U drugom poluvremenu ista slika, uz dojam da su se gosti ipak malo više trudili napraviti nešto prema naprijed. Statistika koja govori da su usprkos tome uspjeli uputiti svega jedan udarac u smjeru Sluginih vrata dovoljno dočarava opasnosti koje su prijetile Rijeci. Iako je momčad Matjaža Keka mogla i u nekim situacijama trebala bolje kapitalizirati svoju terensku dominaciju, to im je pošlo za nogom samo u 69. minuti. Heber pronalazi Ristovskog koji odlično plasira loptu u sredinu šesnaesterca gdje Matei mirno posprema loptu u praznu mrežu za 2-0 Rijeke.

Osim još nekoliko prilika Rijeke za povećanje vodstva, spomenimo i to da su se gosti, zahvaljujuć dekoncentraciji Eleza, u 74. minuti našli u izglednoj situaciji za postizanje pogotka, no dovoljno oprezan bio je rezervni vratar Simon Sluga, koji je spriječio veću opasnost po svoja vrata. Uzvratni susret na rasporedu je 18. 07., a prethodno tome Rijeka će u okviru HT Prve lige odmjeriti snage sa Slaven Belupom, kojeg u subotu dočekuje na Rujevici. Ranije objavljeno: HNK Rijeka u 20 i 45 sati otvara svoju 2017/2018 sezonu. U okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka momčad Matjaža Keka na Rujevici dočekuje velški The News Saints. Aktualnom hrvatskom prvaku ovo će biti prvi nastup u Ligi prvaka nakon 18 godina. Te 1999. Rijeka je u 2. pretkolu kvalifikacija s ukupnih 6-1 poražena od Partizana. Strijelac jedinog pogotka za riječkog prvoligaša bio je mađarski napadač Barnabas Sztipanovics. U današnji ogled Matjaž Kek ulazi uskraćen za usluge prvog vratara momčadi – Andreja Prskala, a premda se pretpostavljalo da Alexander Gorgon zbog ozljede također neće biti na raspolaganju, austrijski veznjak našao se u zapisniku početnih 11 za današnji ogled. [caption id="attachment_27098" align="aligncenter" width="874"] Foto: uefa.com[/caption] Glavni sudac utakmice je Estonac Kristo Tohver, dok su mu pomoćnici sunarodnjaci Hannes Reinvald i Neeme Neemlaid.]]>