Pobjeda Kolumbije nad SAD-om, debi Pulišića na velikom natjecanju (VIDEO)

Sinoć je na Levi’s stadionu u Santa Clari, Kaliforniji, utakmicom SAD-a i Kolumbije otvorena jubilarna Copa America Centenario.

U prvoj utakmici turnira i grupe A, u kojoj su još Kostarika i Paragvaj, pobjedu je upisala Kolumbija, rezultatom 0:2.

Najbržim pogotkom na otvaranju turnira u posljednjih 17 godina, a svojim prvim za Los Cafeterose, Cristian Zapata doveo je u vodstvo u 8. minuti.

Najbliže pogotku u prvom poluvremenu Amerikanci su bili u 36. minuti kada je kvalitetan udarac Clinta Dempseyja prošao malo pored vratnice. Vratar Ospina, samo je pogledom ispratio loptu. Četiri minute poslije dosuđen je kazneni udarac za Kolumbiju nakon što je lopta poslije ubačaja Farida Diaza pogodila u ruku braniča Yedlina. Udarac s bijele točke u pogodak pretvara kapetan James Rodriguez, upisavši time svoj prvi pogodak ikada na Copa Americi.

Priliku za smanjenje rezultata imali su Amerikanci u 60. minuti kada je udarac Yedlina gotovo s gol crte izbacio Perez. U prvom dijelu drugog poluvremena SAD-e su bile dosta aktivnija i konkretnija momčad na terenu. Odličan udarac Dempseyja iz slobodnjaka u 64. minuti kvalitetno zaustavlja vratar Arsenala Ospina. Veliku priliku za treći pogodak Kolumbije imao je Carlos Bacca čiji je udarac s nekih 11 metara bio blokiran. Loptu mu je lijepo servirao Cuadrado. U 77. minuti napadač Milana pobjegao je obrani SAD-a, međutim njegov udarac odjseda na gredi. Do kraja susreta nije bilo većih prilika na utakmici, tek nekoliko dobrih situacija i dalekometnih udaraca s obje strane.

Utakmicu je obilježila i ozljeda lijevog ramena Jamesa Rodrigueza koji je zbog iste igru napustio u 73. minuti. Notirati ćemo i podatak da je 17-godišnji Christian Mate Pulisic imao debi na Copa Americi. U igru je ušao u 66. minuti, zamjenivši Bobbyja Wooda.