Po dva pogotka Dangubića, Plazibata i Ljubičića; Martić u nadoknadi za pobjedu Craiove (VIDEO)

U posljednjih nekoliko dana sedam se hrvatskih nogometaša upisalo u strijelce. Po dva pogotka svoje su klubove postigli Filip Dangubić, Stipe Plazibat i Marin Ljubičić. U strijelce su se upisali i Tomislav Bušić i Marko Divković, dok je Ivan Martić postigao pogodak u sudačkoj nadoknadi za pobjedu svoje Craiove. Svoj prvijenac postigao je Luka Mijoković.

Dva pogotka Dangubića

Korak ka plasmanu u četvrti krug Kupa ostvarilo je Celje, koje je s 4-0 pobijedilo Muru. Dva pogotka u ovoj pobjedi domaće momčadi zabilježio je i hrvatski napadač Filip Dangubić. Dangubić je bio strijelac drugog pogotka u 24., te četvrtog u 50. minuti.

Dva pogotka Ljubičića, jedan Divkovića

Sigurnu pobjedu u Kupu upisala je i slovačka Dunajska Streda, koja se plasirala u četvrtfinale. Dunajska Streda u gostima je svladala Medzev rezultatom 1-5, a tri pogotka postigla su hrvatski nogometaši. Prva dva pogotka na utakmici je postigao Marin Ljubičić u 33. i 35. minuti. Pobjedu gostiju zatvorio je mladi hrvatski napadač Marko Divković pogotkom u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Nastavak golgeterske forme za Plazibata

Singapurski prvoligaš Home United upisao je danas domaću pobjedu u prvenstvu protiv Balestier Khalse. Bilo je 2-0. Oba pogotka za domaće je postigao hrvatski napadač Stipe Plazibat, koji je pogađao u 24. i 26. minuti. Plazibat je igrao do 78. minute, kada ga je zamijenio naš Marijan Šuto. Home United na tablici ima 43 boda u 19 utakmica, deset manje od prvoplasiranog Albirexa, koji ima dvije utakmice više. Plazibat je trenutno prvi strijelac singapurskog prvenstva.

Novi pogodak Bušića

Peti pogodak u šestom kolu albanskog prvenstva postigao je hrvatski napadač Tomislav Bušić. Njegov Flamurtari u ponedjeljak je remizirao s Lacijem, u vodstvo ih je u prvom dijelu doveo Bušić, da bi domaći u drugom dijelu izjednačili pogotkom iz kaznenog udarca. Flamurtari nakon šest kola ima devet bodova i nalazi se na trećoj poziciji, a Bušić je trenutno najbolji strijelac lige.

Martić u nadoknadi za pobjedu Craiove

U 15. kolu rumunjske Lige 1 momčad Craiove pobijedila je Concordiju u gostima rezultatom 1-2. Gostima je pobjedu osigurao bivši veznjak Rijeke Ivan Martić, pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade, nakon što su domaći poravnali rezultat u 88. minuti. Martiću koji je odigrao cijeli susret to je drugi pogodak u novom klubu, a osim njega cijeli susret su odigrali naši stoperi Renato Kelić i Niko Datković. Craiova nakon 15 kola ima 32 boda i za sada se nalazi na drugoj poziciji prvenstva.

Prvijenac Mijokovića

Luka Mijoković postigao je svoj prvi prvenstveni pogodak u drugoj rumunjskoj ligi. Njegov Targu Mures remizirao je 2-2 s Hermannstadtom u utakmici 12. kola. Domaće je u vodstvo doveo Mijoković pogotkom u 14. minuti. Targu Mures nakon 12 kola ima 19 bodova i nalazi se na šestoj poziciji.

Asistencija Jakoliša

U trećem kolu Europske lige Apollon je jučer upisao drugi poraz. Bolja je bila Atalanta rezultatom 3-1. Jedini pogodak za goste je u 59. minuti postigao Schembri, na asistenciju našeg napadača Antonija Jakoliša. Jakoliš je odigrao cijeli susret za ciparsku momčad, a Anton Maglica zamijenjen je u 56. minuti.

Kraj za Bilića?

U velikim problemima nalazi se nekadašnji hrvatski izbornik Slaven Bilić, koji je danas upisao novi prvenstveni poraz. Njegov West Ham teško je stradao na domaćem terenu protiv Brightona, koji je slavio s 0-3. West Ham nakon devet kola ima osam bodova, i za sada se nalazi na 17. poziciji.