PLTS: Vječni rivali pred derbi zajedno na vrhu (VIDEO)

Nakon 15. kola prve slovenske nogometne lige, pozornost sportske javnosti već se okreće prema seriji utakmica koje će Maribor i Olimpija međusobno odigrati do kraja studenog – dvije u kupu, te jednu u prvenstvu.

15. kolo je pak počelo u Celju gdje je domaćinima pobjedu s dvama golovima osigurao Riječanin Filip Dangubić, dok je 9 godina stariji Edin Junuzović za Rudar iz Velenja uspio samo ublažiti poraz. Zanimljivo, Junuzović je isto tako nekadašnji igrač Rijeke, odakle je otišao u Velenje da bi se poslije više sezona u Rusiji, Kazahstanu i Južnoj Koreji vratio među Knape. Dobra vijest za Velenjčane je da je treći strijelac lige John Mary, na veselje trenera Marjana Pušnika, produžio ugovor do kraja sljedeće sezone.

Rudar je usprkos porazu zadržao 3. mjesto na ljestvici nakon katastrofalnog domaćeg poraza Gorice od predzadnjeg Triglava s čak 3:0. Kranjčani su tako pred 400 gledatelja (u svih 5 utakmica 15. kola zajedno se je okupilo tek 3500 gledatelja) upisali prvu pobjedu u gostima kod Gorice nakon 13 obračuna.

Najviše gledatelja bilo je u Krškom, no većina njih je stadion napustilo ožalošćena nakon što su vidjeli pet golova u mreži domaćina, od toga tri u prvih 13 minuta. S hattrickom se je proslavio Marcos Tavares čime je došao na samo 2 gola od ligaškog rekorda, kojeg sa 130 zgoditaka drži Štefan Škaper.

Olimpija je pogotkom Nika Kapuna u 6. minuti otvorila utakmicu protiv zadnjeg Ankarana, no nastavak nije bio sličan onom s utakmice njihovih rivala. Za razliku od Maribora, Ljubljančani su se zadovoljili minimalnom pobjedom s kojom ostaju na vrhu ljestvice.

Aluminij se je ponovnim porazom opasno približio zoni ispada. Pobjeda Triglava znači da su Kidričani tek dva boda udaljeni od 9. mjesta koje donosi dodatne kvalifikacije za ostanak. Pobjedu gostima iz Domžala, za koje je konačno debitirao Agim Ibraimi, donio je Andraž Kirm u 80. minuti.