PLTS: Pobjede vodećih – zabili Alvir, Dangubić i Datković

Iako nisu blistali nogometaši Olimpije i Maribora u 10. kolu Prve lige Telekom Slovenije upisali su nove pobjede. Zahvaljujući eurogolu Filipa Dangubića do tri boda je došlo i Krško.

Novi trener Olimpije Luka Elsner nastavlja svoj pozitivan niz na klupi trenutno vodeće momčadi slovenskog prvenstva. “Zmajčeki” su veći dio utakmice u Celju diktirali tempo, no hrvatski vezist Danijel Miškić nije uspio pogoditi mrežu u 30. minuti. U nastavku su domaćini bili ravnopravniji, a za jedini pogodak se pobrinuo Miha Zajc, dok su Leon Benko za goste te Dalibor Volaš i Lovre Čirjak za domaćine bili premalo precizni.

Drugoplasirani Maribor slavio je na gostovanju u Kopru, kojeg je nakon prekida u vodstvo doveo Toni Datković. U zadnjoj minuti prvog dijela izjednačio je Luka Zahovič, dok je pobjedu “Vijoličastima” donio iskusni kapetan Marcos Tavares. Za domaćine je prve minute upisao i Danjel Pranjić. Aluminij i Gorica odigrali su dosadnu utakmicu bez golova, dok su Domžale uz dva pogotka Marka Alvira razmontirale fenjeraša Radomlje.

Ne baš pretjerano kvalitetan susret odigrale su momčadi Krškog i Rudara. Dok su gosti dominirali u posjedu, domaćini su složili nekoliko opasnih situacija, koje je napadač Filip Dangubić propustio realizirati. Kad se činilo, da će susret završiti bez pogodaka, baš je Dangubić došao do lopte na desnoj strani i fantastičnim udarcem zatresao mrežu za veliko slavlje na tribinama. “Takav je nogomet. Momci su dali sve od sebe i bili nagrađeni pobjedom,” kazao je nakon susreta trener Krškog Tomaž Petrovič.

Prva liga Telekom Slovenije, 10. kolo: Celje – Olimpija 0:1 (0:0), Luka Koper – Maribor 1:2 (1:1), Aluminij – Gorica 0:0, Krško – Rudar 1:0 (0:0), Radomlje – Domžale 0:5 (0:3). Ljestvica: Olimpija 22, Maribor 20, Domžale 17, Gorica (-1)16, Luka Koper (-1) 15, Celje 13, Krško 12, Rudar 11, Aluminij 8, Kalcer Radomlje 4.