PLTS: Olimpija rezultatski uvjerljiva, Maribor uz pomoć sreće

Dok će Gorica i Luka Koper primorski derbi odigrati tek iduću srijedu, u ostalim susretima devetog kola Prve lige Telekom Slovenije bilo je dosta zanimljivih situacija. Olimpija je pobjedom zadržala prvo mjesto, dok je Maribor skočio na drugu poziciju.

Iako su u Kidričevo došli kao veliki favoriti, nogometaši Olimpije uz dosta su muke došli do nove prvenstvene pobjede. Nakon izjednačenog početka Zmajčeke je u vodstvo doveo Blessing Eleke, a početkom drugog poluvremena domaćini, koji su bili zakinuti i za jedanaesterac, hrabro su krenuli po izjednačenje, no nisu bili dovoljno precizni. Baš u trenucima, kad je pritisak Aluminija bio najžešći, zabljesnuo je gostujući vezist Miha Zajc, a posao je dovršio Leon Benko svojim prvim prvenstvenim pogotkom u novom dresu. “Nikako ne bi smjeli onako loše krenuti u drugo poluvrijeme. Ovaj put nismo bili kažnjeni, no u idućim utakmicama to bi nas moglo skupo stajati,” upozorio je trener Olimpije Luka Elsner.

Još više su se namučili Mariborčani, koji su u Krškom preko Dareta Vršiča došli do vodstva, no loša reakcija golmana Jasmina Handanovića vratila je stvari na početak. U završnici susreta obje momčadi su imale nekoliko prilika, a već nakon isteka regularnog djela utakmice za domaćine je bio koban golman Marko Zalokar, koji na skliskom terenu nije uspio ukrotiti pokušaj Marwana Kabhe s 20-ak metara.

U zadnjim trenucima susreta do pobjede je došlo i Celje protiv Domžala, dok su Radomlje i Rudar nakon vrlo zanimljivog drugog poluvremena podijelili bodove.

Prva liga Telekom Slovenije, 9. kolo: Aluminij – Olimpija 0:3 (0:1), Kalcer Radomlje – Rudar 2:2 (0:0), Krško – Maribor 1:2 (1:1), Celje – Domžale 2:1 (1:0), Gorica – Koper 28.9. 2016.