PLTS: Nogomet – zima 3:2 (VIDEO)

PLTS, slovenska liga

Daleko od medijske pozornosti, na, za javnosti zatvorenom, stadionu u Ajdovščini, sredinom prošlog tjedna započeo je drugi dio sezone Prve lige Telekom Slovenije 2017/18. Preostala utakmica iz jesenskog dijela lige završila je remijem između “domaćina” Ankarana i Aluminija iz Kidričevog.

U vikend terminu je pak bilo vrijeme da i preostali slovenski prvoligaši započnu proljeće na travnjacima prve lige. Putujući cirkus Ankaran Hrvatini kao sljedeću stanicu svoje turneje odabrao je Novu Goricu zato što je njihov, inače primarni, stadion u Dravogradu bio zatrpan snijegom. Utakmica je također bila, kao i ona u Ajdovščini, zatvorena za javnost.

Zimski mraz, čini se, ipak je više odgovarao jedinom obalnom prvoligašu koji je s 2:0 svladao Triglav Kranj iz Gorenjske. Za Ankaran pogodili su Čazim Suljić i Aristoteles Romero, par veznjaka na posudbi iz talijanskog Crotonea.

Time je Ankaran došao na samo dva boda do Triglava koji se trenutno još nalazi na 9. mjestu lige. Ankaran je tako za samo pet dana skupio trećinu svih bodova u ovogodišnjoj sezoni.

Aktualni lider na ljestvici NK Maribor, s prve službene utakmice godine odnio je samo bod. Vijoličasti su dominirali većinu utakmice no do kraja nisu uspjeli zatresti mrežu gostiju iz Kidričeva. Da se obračun bez golova ne bi prebrzo zaboravio pobrinuo se sudac Asmir Sagrković koji je, na veliko nezadovoljstvo domaćina, odsvirao kraj 3-minutne sudačke nadoknade nakon 120 sekundi.

Remi Maribora isti večer iskoristili su rivali iz Ljubljane. Olimpija, ili bolje rečeno Ricardo Alves, svladali su Celje golom u 94. minuti utakmice. Utakmica brojnih šansi, promašaja, vratnice i prečki, ostala je na početnom rezultatu sve do 85. minute kad Issah Abass s glavom pogađa mrežu gostiju. Tri minute kasnije udarac je uzvratio Portugalac Jucie Lupeta, no pred sam kraj susreta njegov sunarodnjak u zelenom s udarcem preko živog zida doveo je Olimpiju na 43 boda, samo jedan iza Maribora.

Utakmice Rudar Velenje – Domžale i NK Krško – Triglav Kranj zbog snijega nisu bile odigrane.