PLTS: Maribor s uvjerljivom pobjedom i pet bodova prednosti na reprezentativnu pauzu (VIDEO)

Slovenija u sezoni 2018/19 neće imati predstavnika u grupnoj fazi europskih natjecanja. Nakon ispadanja Rudara, Domžala, Maribora, od Europe se oprostila i Olimpija. S ukupnim rezultatom 3:1 bolji je bio slovački prvak Spartak Trnava koji će se u Europa ligi srest s Dinamom iz Zagreba. Desetorici slovenskih prvoligaša tako ostaje samo još borba za titulu prvaka lige i kupa Slovenije.

Zbog toga što su još u četvrtak neuspješno lovili jesen u Europi, Ljubljančani su igrali zadnju utakmicu kola u nedjelju navečer. S uvjerljivom pobjedom s mjesta privremenog glavnog trenera oprostio se Safet Hadžić.

Golove za aktualne prvake u prvom poluvremenu postigli su visoki napadači Andres Vombergar i Jucie Lupeta – visoki napadači koji su toliko nedostajali Olimpiji u Trnavi. Posebno lijep pogodak postigao je 25-godišnji Lupeta…

Treći, četvrti i peti pogodak za domaćine postigli su Maksimenko i dva puta Črnic. Glavni trener na Stadionu Stožice sutra ujutro postaje austrijski Hrvat Zoran Barišić.

7. kolo inače je počelo već u petak u Kidričevu. Domaći Aluminij upisao je pred 200 gledatelja četvrtu pobjedu sezone i zadržao pomalo iznenađujuću drugu poziciju na ljestvici. Jedini gol na utakmici dao je Erik Gliha, inače sin poznatijeg Primoža Glihe, trenera slovenske mlade reprezentacije i nekadašnjeg napadača brojnih klubova, među ostalim i Dinama 1991. godine. Krško ostaje na 7 bodova u toliko utakmica što je trenutno dovoljno za 7. mjesto u ligi.

Nešto više gledatelja okupilo se u Celju gdje su domaćini upisali drugi remi zaredom nakon onoga s Mariborom prošli vikend. Ovaj puta golova na Stadionu Z’dežele nije bilo usprkos činjenici da su gosti iz Domžala utakmicu završili s čak dva igrača manje. 10 bodova i omjer golova 10:10 nikako ne bi smjeli zadovoljiti trenera gostiju Simona Rožmana koji je 75 minuta na terenu dao najnovijem pojačanju Gregoru Sikošku. Brežičan se u Sloveniju vratio kao posuđeni igrač Brondbyja.

Klub s daleko najboljom gol razlikom lige je vodeći Maribor (+20). Ljubičasti su protiv Triglava poveli već nakon sedam minuta, a do kraja utakmice u Kranju dali su još četiri gola, dok je David Tijanić uspio barem ublažiti poraz pred lijepo popunjenim tribinama.

Nogometni vikend u Novoj Gorici počeo je u petak humanitarnom utakmicom u selu Bilje, gdje su nastupili među ostalim Luis Figo, Nemanja Vidić, Robbie Keane, Dejan Stanković, Alessandro Del Piero, a završio nedjelju navečer s ligaškim obračunom između domaćina i Mure. Nakon dvije trećine utakmice domaćini bili su u izgubljenom položaju. Da je barem bod ostao doma pobrinuli su se Riječanin Andrija Filipović te Žiga Lipušček golovima u 74. i 83. minuti.