Pizzeria Stari Zagreb i Jelena Trade napravili veliki korak prema Šalati

Završen drugi turnir u sklopu natjecanja Trofej Dinamo Jučer je na terenu OŠ Vjenceslava Novaka u zagrebačkoj Dubravi završen drugi turnir u sklopu natjecanja Trofej Dinamo. Turnir je osvojila domaća ekipa, ujedno i aktualni osvajač Kutije Šibica, Pizzeria Stari Zagreb Borongaj Lugovi. Dečki iz Dubrave su u finalu nakon boljeg izvođenja sedmeraca pobijedili Jelenu Trade. Nakon što su obje ekipe na Kegliću, na prvom od pet turnira u sklopu natjecanja Trofej Dinamo, ispale u skupini, i osvojile tek dva boda u ukupnom poretku za plasman na Šalatu, na drugom turniru su napravili iskorak i osvojili vrijedne bodove kojima su se približili završnom turniru početkom rujna. Polufinale Dubrave krenulo je furiozno, Doberman i Jelena Trade u prvih deset minuta zabili su četiri pogotka za 2:2. U nastavku je Mislav Banek poentirao za 3:2 Dobermana, no Jelena Trade je nekoliko minuta prije kraja zabila za izjednačenje preko Nikole Grgića, a nakon penala došla i do plasmana u finale. U drugom polufinalu Stari Zagreb je s minimalnih 1:0 bio bolji od Caffe Golda koji je, kao i na Kegliću, na kraju osvojio treće mjesto i trenutno vodi u ukupnom poretku za plasman na Šalatu. U regularnom dijelu finala nije bilo pogodaka te su pobjednika također odlučili penali u kojima su prisebniji bili dečki iz Pizzerije Stari Zagreb. Najboljim igračem turnira proglašen je Adel El-Saleh iz pobjedničke ekipe koja je iznjedrila i najboljeg golmana, Ivana Pavlića, dok je najbolji strijelac bio Nikola Grgić iz Jelene Trade. Trofej Dinamo nastavlja se već sutra, na Admiral kupu Jarun. Podsjetimo, Trofej Dinamo je natjecanje koje je spojilo najbolje malonogometne turnire grada Zagreba. Osam najboljih ekipa s pet kvalifikacijskih turnira plasirat će se na završnicu na Šalati koja će se održati početkom rujna. U ukupnom poretku vodi Gold Caffe s 18 bodova (8 + 10), druga je Pizzeria Stari Zagreb sa 17 (2 + 15), treća je Jelena Trade s 14 (2 + 12), dok četvrto mjesto drži osvajač turnira na Kegliću Cvjetno Poliklinika Milojević s 13 bodova, budući da nisu nastupili na turniru u Dubravi.