Peti pogodak Jonjića u važnom preokretu Cerezo Osake (VIDEO)

Cerezo Osaka je u 32. kolu japanske J-League s visokih 1-4 u gostima svladala Yokohama Marinose. U važnoj pobjedi pogodak je postigao i hrvatski branič Matej Jonjić.

Trostruki prvak države – Yokohama, goste je dočekao s dva boda zaostatka na prvenstvenoj ljestvici, te s prilikom da ih pobjedom preskoči i dva kola prije kraja preuzme treće mjesto koje vodi u kvalifikacije za AFC Ligu prvaka. Planovi domaćih u prvih 45 minuta su se ostvarili.

Poveli su već u 13. minuti utakmice, kada je 23-godišnji Makedonac David Babunski s nekih dvadesetak metara precizno zapucao u suprotni kut Kimovih vrata. Loptu je neuspješno pokušao skrenuti Jonjić, no ona ipak od vratnice ulazi u mrežu za vodstvo Yokohame.

Iako je Osaka nakon primljenog pogotka preuzela kontrolu nad događanjima na travnjaku, te u 33. preko Souse uzdrmala i vratnicu, domaći su na odmor otišli s minimalnom prednošću, koju su usprkos skromnom izdanju uspjeli sačuvati sve do posljednjih 25 minuta. Tada počinje show gostiju.

U 64. minuti nakon lijepe akcije na desnoj strani protivničke obrane Kiyotake prekrasnim udarcem u suprotni kut donosi izjednačenje Osaki. Četiri minute poslije ponovno odlična akcija po desnoj strani Yokohamine obrane, strijelac za 1-2 je Mizunuma.

Samo dvije minute poslije najbolji strijelac Osake postiže svoj 20. prvenstveni pogodak i postavlja 1-3. Odlično je Sugimoto utrčao na ubačaj iz kuta, te s prve vratnice pospremio loptu u mrežu. Sa spomenutih 20 pogodaka na kontu Sugimoto dijeli poziciju najboljeg strijelca prvenstva s Korokijem iz trenutno sedmoplasirane Urawe.

Šestominutni marš Osake u potpunosti je razbio nadanja domaćih u toliko željenu pobjedu, a konačnu potvrdu odlično odrađenog posla u Yokohami pogotkom nakon kornera u 87. minuti donio je Matej Jonjić.

Peti je ovo prvenstveni pogodak za 26-godišnjeg hrvatskog braniča, koji je ujedno i peti strijelac kluba u ovoj sezoni.

Osaka je tako nastavila s odličnim izdanjima u sezoni u kojoj se nakon dvije godine izbivanja vratila u prvoligaško društvo. 60 bodova na kontu i dva boda prednosti pred četvrtoplasiranom Kahiwom, te vjerojatno nedostižnih 5 pred današnjim suparnikom Yokohamom. U posljednja dva kola Jonjićev klub prvo dočekuje devetoplasirani Kobe, a u posljednjem kolu gostuje kod posljednjeplasirane momčadi J-Leaguea i novog drugoligaša – Albirex Niigate.

Uz odlično izdanje u povratničkoj prvoligaškoj sezoni Osaka fantastično gura i na drugim frontama, pa tako osim nedavno osvojenog Liga kupa, imaju priliku otići do kraja i u najstarijem japanskom nogometnom natjecanju – Emperor’s Cup-u, gdje ih krajem prosinca čeka polufinalni okršaj s Kobeom.