Petarda u Švedskoj, Malmo nadigrao Lokomotivu za prolazak dalje (VIDEO)

U utakmici trećeg kola kvalifikacija Europske lige Malmo je u Švedskoj rezultatom 5-0 (3-0) svladao Lokomotivu i tako osigurao nastup u posljednjem kvalifikacijskom kolu za ulazak u drugorazredno europsko natjecanje.

Švedski predstavnik u potpunosti je dominirao događanjima na travnjaku i u potpunosti nadigrao momčad Gorana Tomića, koja u nijednom trenutku nije imala odgovor na igru protivnika.

Momčad Jona Dahla Tomassona do vodstva je došla u 5. minuti kada je probijena desna strana gostujuće obrane, a u završnici Soren Rieks igra u sredinu za Thellina koji prekrasnim potezom iz prve pored Kolingera posprema loptu u mrežu za 1-0.

Na isteku 16. minute već je 2-0 za Malmo. Prekrasnu akciju odigrali su domaćini, Rieks je fantastično podvalio za Thellina koji finim udarcem vanjskom s peterca šalje loptu u suprotni kut za povećanje rezultatske prednosti.

U 31. minuti Malmo ima 3-0. Izigrana je desna strana Lokomotivine obrane, Berget je odigrao kvalitetno u sredinu za usamljenog Nalića koji preciznim udarcem iz prve šalje loptu u bliži kut i matira Hendiju.

Ni u drugom dijelu Lokomotiva nije imala odgovor na igru Malmoa, te su doamćini do kraja sigurno priveli utakmicu kraju, postigavši još dva pogotka.

Četvrti pogodak na susretu djelo je desnog bočnog Larssona koji je fantastičnim udarcem s desne strane ruba šesnaesterca poslao loptu u suprotni gornji kut za 4-0.

Dominacija domaćih nastavila se i dalje, a konačnih 5-0 vidjeli smo u 72. minuti kada su igrači Malmoa poslije fantastične malonogometne akcije izigrali lijevu stranu gostujuće obrane, a mrežu je s tri metra zatresao Rieks.

Lokomotiva se tako oprostila od europskih natjecanja, dok Malmo za ulazak u Europsku ligu čeka boljeg iz okršaja Granade i Lokomotiva iz Tbilsija.