‘Petarda’ Leke u derbiju protiv Anderlechta; asistencije Aganovića, Križmana i Arsenića (VIDEO)

U današnjim susretima tri su hrvatska nogometaša upisala asistencije. Adnan Aganović i Sandi Križman asistirali su za AEL Larissu, a Zoran Arsenić za Wislu.

Od trenera, posebno je uspješan bio Ivan Leko koji je s njegovim Club Bruggeom s visokih 5-0 svladao Anderlecht. Pobjedu je upisao i Nenad Bjelica, Damir Burić remi dok je Igor Tudor poražen.

Asistencije Aganovića i Križmana

Grčka AEL Larissa u 15. je kolu svladala Lamiu rezultatom 0-2. Dvostruki strijelac za goste je bio Deletić, najprije je zabio u 18. minuti na asistenciju našeg veznjaka Adnana Aganovića, te u 31. minuti na asistenciju napadača Sandi Križmana. Aganović je igrao do 79. minute, a Križman do 88. AEL Larissa nakon 15 kola ima 20 bodova i nalazi se na sedmoj poziciji.

Asistencija Arsenića

Wisla Krakow koju od nove godine preuzima Joan Carrillo, poražena je danas rezultatom 1-2 protiv Zaglebiea. Cijeli susret za Wislu je odigrao naš veznjak Tibor Halilović, dok je branič Zoran Arsenić u igri bio u prvom poluvremenu. Upravo je Arsenić bio asistent jedinog pogotka svoje ekipe u 39. minuti. Wisla nakon 21 kola ima 31 bod i nalazi se na osmoj poziciji.

Petarda Leke u derbiju

U derbiju 19. kola belgijske Jupiler Lige aktualni prvak Club Brugge kojeg vodi naš Ivan Leko s visokih je 5-0 svladao Anderlecht, te tako još jednom potvrdio sjajnu formu. Momčad Leke do prvih je pogodaka stigla u nadoknadi prvog poluvremena, preko dvostrukog strijelca Diabya. U drugom dijelu u strijelce se upisuju i Vormer, Vossen te Vanaken za potpunu rapsodiju domaće momčadi. Club Brugge nakon 19 kola ima 47 bodova i nalazi se na prvoj poziciji prvenstva.

Četvrti poraz Tudora

Igor Tudor i njegov Galatasaray upisali su četvrti poraz u prvenstvu ove sezone. Tudorova momčad poražena je na gostovanju kod Yeni Malatyaspora s 2-1. Nakon 16 kola Galatasaray ima 32 boda i nalazi se na drugoj poziciji, s bodom manje od vodećeg Bašakšehira.

Šesta u nizu bez poraza Bjelice

Poljski Lech danas je na svom terenu rezultatom 3-1 porazio Termalicu, te tako odigrao šestu utakmicu u nizu bez poraza, iako su od toga bila tri remija. Momčad Nenada Bjelice danas je slavila zahvaljujući Gytkjaeru, koji je bio strijelac sva tri zgoditka. Lech je na tablici drugi s 36 bodova nakon 21 kola.

Samo bod Burića

U derbiju začela Greuther Fürth kojeg vodi naš Damir Burić osvojio je bod na svom terenu protiv Darmstadta. Burićeva momčad povela je u 45. minuti pogotkom Witteka, da bi gosti do boda stigli u 95. minuti preko iskusnog Hamita Altintopa. Furth nakon 18 kola ima 18 bodova, i nalazi se na 17. poziciji. Darmstadt je poziciju iznad s bodom više.