Pet pogodaka u slavlju Hajduka nad Interom na Poljudu (VIDEO)

U drugoj utakmici programa 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je, pred 5 236 gledatelja na Poljudu, rezultatom 3-2 (2-1) svladao Inter Zaprešić.

Prva dva pogotka na utakmici bili su autogolovi Svatoka i Muhara, dva je pogotka zatim postigao Mijo Caktaš, a konačan rezultat postavio je Tsonev.

Caktaš je s današanja dva pogotka na ukupno 14 postignutih u ovosezonskom izdanju domaćeg prvenstva, te se 26-godišnjak četiri kola prije kraja u potpunosti uključio u borbu za titulu najboljeg strijelca lige.

Prvu konkretnu situaciju na utakmici kreirali su gosti u 9. minuti. Kelava je nakon uspješno obranjenog ubačaja iz kuta za domaće ispucao preciznu dugu loptu za Serderova koji je kvalitetnim dodavanjem odigrao za Brezovca u prostor, no njegov snažan udarac u bliži kut brani Posavec i odbija loptu u korner iz kojeg Inter nije ništa konkretno kreirao.

Inter do rezultatske prednosti stiže u 13. minuti. Ponovno su gosti u dva poteza izigrali visoku gostujuću obranu. Duga lopta na Serderova, 25-godišnji Rus sjurio se prema Posavcu, a loptu je u pokušaju da očisti situaciju u vlastitu mrežu pospremio Oleksandr Svatok.

U 23. minuti prvi put konkretnije prijeti Hajduk. Tahiraj je na odlično dodavanje Caktaša izašao jedan na jedan s Kelavom, no pokušaj 22-godišnjaka malo lijevo iskosa s nekih 7 metara brani gostujući vratar i čuva mrežu netaknutom. Prethodno ovom pokušaju Bilih gosti su imali dobru situaciju kada je Muhar s lijeve strane oštro ubacio u domaći šesnaesterac, no Serderov kasni na tu loptu i ona odlazi pristojno pored vrata.

U 30. minuti Jradi je ubacio s desne strane domaćeg napada, na drugoj vratnici je bio Jurić koji nije uspio glavom dobro zahvatiti loptu te ona odlazi pored vrata.

Hajduk do izjednačenja stiže u 33. minuti. Jradi je oštro ubacio iz slobodnog udarca, u skoku je na pet metara najviši Karlo Muhar koji, poput kolege na suprotnoj strani, nesretno loptu posrpema u vlastitu mrežu za 1-1.

U 35. vrlo dobra situacija za Inter. Brezovec je uputio snažan prizemni udarac iz slobodnog udarca sa 17 metara, Posavec je kratko odbio u gužvu ispred sebe, no nitko od domaćih ni gostujućih igrača nije uspio zahvatiti loptu, te opasnost po vrata domaćih prolazi.

Inter je odličnu situaciju imao ponovno u 38. minuti kada je Brezovec odličnom loptom proigrao Serderova, no njegov udarac ispred istrčalog Posavca blokira Ismajli i odbija u korner.

U 43. bilježimo vrlo slab udarac Caktaša s nekih 18 metara, Kelava nije imao ni najmanjih problema.

Do preokreta Hajduk stiže u 44. minuti. Fran Tudor ubacio je lijevom nogom s desne strane domaćeg napada i pronašao Miju Caktaša na 12 metara, a najbolji strijelac Hajduka u aktualnoj sezoni lijepim trzajem glavom proslijeđuje loptu u mrežu za 2-1 domaćina. Bio je to 13. ligaški pogodak u sezoni za 26-godišnjeg Caktaša.

Prvi u nastavku prijeti Hajduk. U 52. minuti Jurić je ubacio s desne strane domaćeg napada, a Tahiraj na nekih 10 metara loše zahvaća loptu koja odlazi pored okvira Kelavinih vrata.

Minutu poslije prijete i gosti. Serderov je pucao u bliži kut iskosa s lijeve strane napada, Posavec odbija. U kontri domaći brzo dolaze u izglednu situaciju, no udarac Jradija otišao je pristojno pored vrata.

U 59. udarac Stanka Jurića s nekih 18 metara odlazi pored gostujućih vrata. Minutu poslije u igru je umjesto Tahiraja ušao Mirko Ivanovski.

Kelava u 66. minuti brani pokušaj Nejašmića glavom na ubačaj Jradija iz kuta.

Tri minute poslije Hamza je pucao s nekih 20 metara, lopta je otišla malo pored Kelavinih vrata. Jović je pokazao na ubačaj iz kuta za domaće.

Toplak prvu promjenu radi u 70. minuti, umjesto Serdera Serderova ušao je Robert Mišković.

Pritisak se Hajduku isplatio u 71. minuti. Ubačaj iz kuta izveo Jradi, Jurić je najviši na skoku, lopta uz dosta sreće dolazi do Caktaša na drugoj vratnici, a on mirno pogađa za 3-1 i svoj 14. ligaški pogodak u sezoni.

U 81. u redovima gostiju je umjesto Igora Postonjskog ušao Antonini Čulina, dok kod domaćih igru napušta Bassel Jradi umjesto kojeg je ušao 20-godišnji Dario Špikić, kojem je to bio i debi u Prvoj HNL.

U 82. Ivanovski je pucao sa 18 metara, lopta odlazi malo pored vratnice.

U 86. Jurica Buljat je zatresao mrežu, no prvi pomoćni Ivicia Modrić označio je zaleđe te nema drugog pogotka na susretu za goste. Nakon ovog događaja iz izgre je u redovima Intera izašao Karlo Muhar, a ušao Steven Luštica.

Minutu poslije i Orešćanin radi posljednju izmjenu, umjesto Mije Caktaša ušao je Dino Beširović, kojem je ovo bio prvi prvoligaški nastup nakon srpnja prošle godine.

Konačnih 3-2 postavio je Borislav Tsonev u trećoj minuti sudačke nadoknade nakon vrlo dobre akcije gostiju. Bio je to treći prvenstveni gol za 24-godišnjeg Bugara.

Hajduk je tako stigao do 14. ligaške pobjede u sezoni i 53 boda na kontu, koliko ima i trećeplasirani Osijek, koji u ovom kolu gostuje kod Slaven Belupa u Koprivnici.

Hajduk u sljedećem kolu na Poljudu dočekuje Slaven Belupo, dok će Inter u Zaprešiću ugostiti Rudeš.

Od 16:30 sati na Poljudu počinje susret 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Hajduk dočekuje Inter-Zaprešić.

U tri međusobna ovosezonska duela ove dvije momčadi Hajduk je pobijedio u zadnja dva (3:0, 1:3) dok je u prvoj utakmici odigranoj u Zaprešiću bilo bez pobjednika (2:2).

Domaćini zbog kartona i ozljeda ne mogu danas računati na Bradarića, Jaira, Vučura, Borju Lopeza, Gyurcsa i Juranovića, a gosti su bez suspendiranog Boseca i ozlijeđenih Ivana Čelikovića i Raka.