Paurević dvostruki strijelac za prolazak Ufe, Andrijašević i Pašalić asistenti u pobjedama Genta i Atalante (VIDEO)

U jučer odigranim uzvratnim susretima programa 3. kola kvalifikacija za ulazak u Europa ligu u strijelce se od Hrvata upisao Ivan Paurević, a asistenciju upisao Franko Andrijašević.

Šestoplasirana momčad ruske lige iz prošle sezone na gostovanje u Luksemburg došla je s rezultatom 2-1, a u uzvratu je Progrès Niederkorn dva puta imao rezultatsku prednost, no nadanja luksemburškog doprvaka da će izboriti susrete s Rangersima dvama pogocima ugasio je 27-godišnji Hrvat Ivan Paurević.

Klub iz Niederkorna poveo je već u 2. minuti autogolom Pavela Alikina, s tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme. Na isteku 50. minute Paurević postiže pogodak za 1-1 poslije dosta nesigurnih reakcija u obrani domaćih. Na pragu senzacije Progrès je stigao pogotkom Mayrona De Almeide u 72. minuti. Rezultat kojim bi ušli u posljednju fazu kvalifikacija za ulazak u Europa ligu domaći su držali do 93. minute kada Paurević ponovno pogađa mrežu Flaussa i postavlja konačnih 2-2, čime si je Ufa osigurala okršaj s Rangersima.

Paurević je u prethodnoj sezoni za ruskog prvoligaša upisao 28 nastupa u kojima je po pet puta bio strijelac i asistent. U aktualnoj sezoni ponovno je standardan prvotimac kojem su ovo bili prvi pogoci u sezoni. Okršaj s Rangersima na rasporedu je 23. kolovoza kada će Ufa putovati u Škotsku, dok je uzvrat na rasporedu 30. kolovoza u Rusiji.

Andrijašević asistent u pobjedi Genta, Kalinić standardan

U uzvratnom susretu Genta i Jagiellonije belgijski je predstavnik, nakon 0-1 slavlja u Poljskoj, s uvjerljivih 3-1 osigurao prolazak dalje i okršaj s Bordeauxom za ulazak u Europa ligu. 27-godišnji hrvatski veznjak Franko Andrijašević ponovno je dobio priliku te je odigrao 67 minuta, upisavši asistenciju za prvi pogodak na susretu u 13. minuti utakmice kada je nakon povratne Andrijaševića loptu u mrežu pospremio Taiwo Awoniyi. Lovre Kalinić branio je cijeli susret.

U aktualnoj sezoni Andrijašević je pošteđen obveza u prvenstvu te su mu jedina dva nastupa utakmice protiv Jagiellonije. Bordeaux u Belgiju stiže 23. kolovoza, uzvrat je 30. u Francuskoj.

U asistente se upisao i Mario Pašalić koji je bio dodavač Corneliusu u sudačkoj nadoknadi za konačnih 2:0 Atalante protiv Hapoel Haife. Talijanski klub se s ukupnih 6:1 plasirao u playoff.