Ozobić strijelac i asistent za Qarabag; Paurević strijelac u remiju Ufe (VIDEO)

U današnjim utakmicama Europske lige, hrvatski veznjak Filip Ozobić postigao je jako lijep pogodak za Qarabag, te je upisao asistenciju. Asistenciju je upisao i naš veznjak Ivan Paurević za njegovu Ufu koja je ispala protiv škotskog Glasogwa.

Azerbajdžanski predstavnik Qarabag nalazi se pred plasmanom u grupnu fazu. Nakon nešto više od 80 minuta imaju vodstvo od 3:0 protiv moldovskog Sheriffa kojeg vodi naš Goran Sablić. Sheriff je u prvom susretu na svom terenu slavio 1:0. Vrlo dobru utakmicu igra i hrvatski veznjak Filip Ozobić koji je upisao asistenciju te prvi pogodak u dresu novog kluba. Ozobić je najprije u 42. minuti iz kornera asistirao Guerrieru za 2:0, da bi u 55. minuti vrlo lijepo pogodio za 3:0.

Kod momčadi Gorana Sablića na klupi je Ante Kulušić, dok je veznjak Antun Palić u igru ušao u 55. minuti.

Ruska Ufa nije se uspjela plasirati u grupnu fazu Europske lige. Bolji je bio škotski Rangers koji je nakon 1:0 iz Glasgowa danas izborio plasman dalje remijem 1:1. Rangers je poveo već u devetoj minuti pogotkom Ejarie te su doveli domaću momčad u nezgodnu poziciju. Ufa se u 32. minuti uspjela vratiti u igru, Syusev je bio strijelac, a asistenciju je upisao hrvatski veznjak Ivan Paurević.

Domaća momčad trebala je još jedan pogodak za produžetke, no usprkos velikoj dominaciji i 26 udaraca prema golu, nisu uspjeli zabiti. Paurević je za Ufu odigrao cijeli susret, kao i Nikola Katić za Rangerse.