Ozobić, Galović i Čeliković strijelci; Tudor i Sablić se oprostili od Europa lige (VIDEO)

Twitter/Gabala SC

Dinamo Minska, kao i Ivan Čeliković u prolasku Shkëndije, a Filip Ozobić pogodio je za Gabalu. Albanski Skenderbeu također se plasirao u treće pretkolo, a naš Marko Radaš upisao je asistenciju.

Nino Galović strijelac u prolasku Dinamo Minska
Nakon 1-1 u prvom susretu u Makedoniji, bjeloruski Dinamo Minsk s uvjerljivih je 3-0 svladao Rabotnički, te se tako plasirao u treće pretkolo. Za bjeloruski sastav cijeli je susret odigrao hrvatski stoper Nino Galović, koji je u 70. minuti bio i strijelac drugog pogotka svoje ekipe. U trećem pretkolu, Dinamo ide na ciparskog predstavnika AEK Larnacu. http://www.dailymotion.com/video/x5u8akk
Ivan Čeliković strijelac za Shkëndiju
Makedonska Shkëndija uspjela je sačuvati prednost (3-1) iz prve utakmice protiv finskog HJK-a. U uzvratnoj utakmici igranoj u Helsinkiju, nije bilo pobjednika, a susret je okončan rezultatom 1-1. Jedini pogodak za Shkëndiju postigao je bivši branič Inter Zaprešića Ivan Čeliković, koji je odigrao cijeli susret. Makedonski predstavnik playoff će pokušati izboriti preko litavskog Trakaia. http://www.dailymotion.com/video/x5u8b3p
Filip Ozobić uspješniji od Ivana Runje
Azerbajdžanska Gabala ostvarila je važnu pobjedu na gostovanju kod Jagiellonie rezultatom 0-2, te se s ukupnih 1-3 plasirala u treće pretkolo. Hrvatski veznjak Filip Ozobić odigrao je cijeli susret, te je u 89. minuti bio strijelac drugog pogotka na utakmici. Kod domaćih je cijeli susret odigrao naš stoper Ivan Runje. http://www.dailymotion.com/video/x5u8y9n Ozobića i Gabalu u trećem pretkolu očekuje dvomeč s Panathinaikosom, a prvi susret igra se u Grčkoj.
Asistencija Marka Radaša
Albanski predstavnik Skenderbeu također se plasirao u treće pretkolo Europske lige. Nakon 1-1 iz prvog susreta, svladali su kazahstanski Kairat rezultatom 2-0. Iskusni hrvatski stoper Marko Radaš odigrao je cijeli susret, a u 83. minuti bio je i asistent drugog pogotka svoje ekipe. Kod gostiju je od 69. minute u igri bio i hrvatski veznjak Ivo Iličević. U trećem pretkolu albanskog doprvaka čeka češki predstavnik Mlada Boleslav. http://www.dailymotion.com/video/x5u8wrn Prolazak u treće pretkolo jučer su izborili i još neki hrvatski nogometaši.
Nenad Bjelica preokretom do trećeg pretkola
Poljski Lech kojeg vodi naš Nenad Bjelica u prvoj je utakmici poražen protiv norveškog Haugesunda rezultatom 3-2, s tim da su svoja dva pogotka postigli na samom kraju utakmice. U uzvratnom susretu igranom o Poznanu, poljski je predstavnik uspio preokrenuti stvari, te slaviti s 2-0. Cijeli susret za momčad Nenada Bjelice odigrao je naš Mario Šitum. https://www.youtube.com/watch?v=vEx8C9JT6cA
Kardum i Švrljuga u trećem pretkolu
Poraz litvanske Suduve od minimalnih 0-1 protiv Liepaje nije bio dovoljan da se Suduva ne plasira u treće pretkolo. U treće se pretkolo tako plasirala Suduva za koju su cijeli susret odigrali naš vratar Ivo Kardum, te veznjak Andro Švrljuga. Hrvatski nogometaši će u trećem pretkolu sa svojim suigračima snage odmjeriti sa švicarskim Sionom.
Rumunjska Astra u trećem pretkolu
Još jedan hrvatski nogometaš izborio je treće pretkolo kroz dvomeč u drugom pretkolu. Azerbajdžanska Zira i rumunjska Astra odigrali su jučer utakmicu bez golova, pa je rumunjski predstavnik prošao dalje s ukupnih 3-1. Cijeli susret za Astru je odigrao i naš nogometaš Filip Mrzljak.
Anton Maglica i ekipa putuju u Škotsku
Ciparski Apollon rezultatom je 1-2 svladao moldavsku Zariu, te se s ukupnih 1-5 plasirao u treće pretkolo Europske lige. Anton Maglica odigrao je jučer cijeli susret za svoju momčad, a u trećem će pretkolu odmjeriti snage sa škotskim Aberdeenom koji je bio bolji od Širokog Brijega.
Domžale u trećem pretkolu
Slovenske Domžale svladale su jučer na svom terenu Valur rezultatom 3-2 te se s ukupnih 5-3 plasirao u treće pretkolo. Za slovensku je momčad nastupio samo jedan hrvatski predstavnik, Petar Franjić, koji je u igru s klupe ušao u 64. minute.
Mirko Marić odigrao cijeli susret
Videoton se također plasirao u treće pretkolo. Nakon uvjerljive pobjede od 0-3 u Estoniji, mađarski predstavnik remizirao je na svom terenu rezultatom 1-1. Mirko Marić odigrao je cijeli susret za Videoton koji će u trećem pretkolu igrati protiv francuskog Bordeauxa. No, nisu svi hrvatski predstavnici bili uspješni jučer, iako većina je.
Poraz švicarskog Vaduza
Švicarski Vaduz poražen je i u uzvratnom susretu protiv norveškog Odda, koji će u trećem pretkolu igrati protiv zagrebačkog Dinama. S ukupnih 3-0 švicarski se predstavnik oprostio od Europe ove sezone, a hrvatski stoper Tomislav Puljić odigrao je cijeli susret za svoju momčad.
Bnei Yehuda uspješnija od slovačkog Trenčina
Nakon remija u prvom susretu, izraelski predstavnik Bnei Yehuda svladala je i izbacila slovački Trenčin rezultatom 2-0. Cijeli susret za Trenčin je odigrao hrvatski napadač Antonio Mance.
Igor Tudor nije uspio nadoknaditi poraz iz prve utakmice
Turski Galatasaray najveće je iznenađenje drugog pretkola. Momčad koju vodi Igor Tudor nije uspjela nadoknaditi poraz iz prve utakmice od 2-0 protiv švedskog Östersunda. U uzvratnoj utakmici bilo je 1-1. https://www.youtube.com/watch?v=dLk8lMq6BxE
Poraz ND Gorice
Slovenska ND Gorica poražena je rezultatom 2-3 protiv grčkog Panioniosa, te se oprostila od Europske lige s ukupnih 2-5. Cijeli susret za momčad Gorice odigrao je hrvatski napadač Andrija Filipović.
Sablićev Široki Brijeg ipak nije uspio protiv Aberdeena
Nakon 1-1 u Škotskoj, Široki Brijeg nije uspio iznenaditi i plasirati se u treće pretkolo Europske lige. Sablićeva momčad igrala je jako dobro do 72. minute kada je primila prvi gol, a samo par minuta kasnije i drugi. Par minuta prije prvog pogotka škotske momčadi, hrvatski napadač Ivan Krstanović sjajno je iz voleja zaprijetio gostima, ali nije uspio pogoditi mrežu. Osim Krstanovića, cijeli susret od hrvatskih su nogometaša odigrali i Luka Begonja, Slavko Bralić i Bernardo Matić, dok je Dejan Čabraja u igri bio do 67. minute. Luka Grubišić u igru je s klupe ušao u 78. minuti. https://www.youtube.com/watch?v=_TXriFrtUw4