Ovosezonski prvijenac Runje za pobjedu Jagiellonije i trenutno prvo mjesto Ekstraklase (VIDEO)

Twitter/Jagiellonia

Jagiellonia je jučer pred 7 622 gledatelja u okviru 12. kola poljske Ekstraklase rezultatom 2-1 (0-0) svladala Pogon i tako upisala sedmu prvenstvenu pobjedu u sezoni. Strijelac pobjedonosnog pogotka za domaćina bio je hrvatski stoper i kapetan momčadi Ivan Runje.

U izjednačenoj utakmici momčad Ireneusza Mamrota do vodstva stiže u 48. minuti susreta.

Loše je obrana gostiju reagirala na ubačaj Novikovasa, lopta stiže do nečuvanog Frankowskog koji snažnim i preciznim udarcem matira gostujućeg vratara za 1-0.

Do izjednačenj gosti stižu u 64. minuti pogotkom donedavnog igrača Hajduka – Zvonimira Kožulja. 24-godišnjem veznjaku to je bio prvijenac u dresu Pogona, a od dolaska u klub upisao je 11 ligaških nastupa u kojima je dva puta asistirao.

Do pobjede Jagiellonija stiže pogotkom 28-godišnjeg Splićanina Ivana Runje. Kapetan momčadi odlično je reagirao na ubačaj Guilhermea i svojim prvijencem u aktualnoj sezoni donio vrijednu pobjedu domaćinu.

Nakon nekompletiranog 12. kola Jagiellonija je vodeća na ljestvici s 23 boda na kontu, a u sljedećem kolu ugostit će varšavsku Legiju čije boje brane Domagoj Antolić i Eduardo da Silva.