Ovosezonski prvijenac Gavranovića dovoljan za slavlje Dinama protiv Istre (VIDEO)

U prvoj utakmici programa osmog kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je na Maksimiru rezultatom 1-0 (0-0) svladao Istru 1961 i tako ponovno preuzeo prvo mjesto lige.

Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je Mario Gavranović u 53. minuti utakmice.

Prvu dobru situaciju na utakmici vidjeli smo u 4. minuti kada su nakon greške Theopfilea u kontru izašli Ćuže i Komšić, no povratnu loptu Ćuže blokira koncentrirani Perić.

Nakon ove situacije Dinamo je uspostavio izraženu dominaciju na terenu, no iz iste nije zadavao pretjerano problema vrlo aktivnoj obrani Istre. Bilejžimo tako dalekometne pokušaje Majera u 14. i More u 21. minuti, no usprkos vrlo dobrim udarcima Čondrić je bio na visini zadatka.

U 22. ogromna prilika za Istru, Perić Komšić odigrao je lijevo za Ćužu, koji kvalitetnim ubacivanjem u sredini pronalazi Lončara, a njegov udarac glavom s nekih pet metara blokira opet odlično postavljeni Perić.

Tri minute poslije najbolja situacija za Dinamo u dotadašnjem dijelu utakmice, na ubačaj s desne strane na drugoj se usamljen našao Oršić, koji se bacio na loptu i glavom s nekih pet metara poslao istu malo, malo preko okvira gostujućih vrata.

Uslijedio je period prilično izjednačenog odnosa snaga na travnjaku tijekom kojeg su obje momčadi imale nekoliko opasnih pokušaja izlaska u dobre situacije no bez kvalitete u posljednjoj trećini.

Treći put je dalekometnim pokušajem Dinamo zaprijetio preko Kadziora u 43. minuti utakmice, ovaj put nije bilo potrebe za reakcijom Čondrića.

Samo minutu poslije Istra je imala možda i najbolju priliku u prvom poluvremenu. Ćuže je nakon kvalitetnog izlaska s velikim brojem igrača njegove momčadi odlično pronašao Gržana koji prebacuje do Lončara na drugoj vratnici, njegov snažan udarac s nekoliko metara uz dosta problema brani Zagorac, kojem je lopta prošla kroz ruke, no domaći vratar ipak ju hvata malo ispred gol crte.

Bjeličina momčad do rezultatske prednosti dolazi u 53. minuti utakmice kada je nonšalantnom Ćuži loptu oduzo Gojak, ista dolazi kao naručena Gavranoviću koji je to iskoristio i mirno svojim ovosezonskim prvijencem doveo Dinamo u vodstvo.

Gržan je iz slobodnog udarca s preko dvadeset metara u 60. minuti natjerao Zagorca na odbijanje u korner iz kojeg gosti nisu uspjeli kreirati ništa opasno. Četiri minute poslije Gojak je iz daljine uputio nezgodan prizeman udarac, no s obzirom da nije bio posebno snažan Čondrić je imao vremena za dobru reakciju.

Uslijedio je period bez konkretnih situacija pred vratarima, tek u 80. minuti nakon ubačaja iz kuta bilježimo atraktivan pokušaj Oršića petom, no Čondrić je siguran. Sedam minuta poslije Bušnja (ušao u 58. umjesto Perića Komšića) s osamnaest metara upućuje dobar udarac u okvir Dinamovih vrata, no Zagorac je, kao i kolega na suprotnoj strani, miran i siguran u reakciji.

Istra se do kraja trudila nekako stići do izjednačenja, a posljednju priliku za osvajanje boda gosti su imali u posljednjim sekundama utakmice (tri minute sudačke nadkonade) kada je na ubačaj Fuentesa s desne strane napada, Lončar ponovno ostao nečuvan no njegov udarac glavom odlazi malo iznad okvira vrata.

Dinamo u sljedećem kolu gostuje kod Varaždina, a prethodno toj ligaškoj obvezi Plave čeka utakmica prvog kola skupine C Lige prvaka u kojoj će na Maksimiru u srijedu (21h) gostovati Atalanta. Zeleno-Žuti u sljedećem kolu na Aldo Drosini dočekuju Rijeku.

Program osmog kola nastavlja se sutra utakmicama Intera i Slaven Belupa u Zaprešiću (16:30) te Gorice i Lokomotive u Velikoj Gorici (19 sati).

Nakon stanke zbog reprezentativnih obveza od 18 sati u Maksimiru se igra prva utakmica osmog kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojoj Dinamo dočekuje Istru 1961.

Plavi su trenutno na drugom mjestu ljestvice s dva boda zaostatka za vodećim Hajdukom i utakmicom manje te su u dosadašnjem tijeku sezone uz četiri pobjede upisali po jedan poraz i neriješeni ishod.

Zeleno-žuti su pak s osam osvojenih bodova na sedmom mjestu lige te imaju skor od po dvije pobjede i remija te tri poraza.

Domaćini večeras zbog kartona ne mogu računati na Dilavera i Ademija dok gosti zbog ozljeda u kadru nemaju Sanea, Rafu Paeza te Octavija Paeza.

Glavni sudac dvoboja je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Vedran Đurak (Stupno) i Tomislav Bionda (Zaprešić). Delegat susreta je Ante Podnar iz Gospića, a za kontrolu suđenja je zadužen Tomislav Šetka iz Đakova.