Osijeku pripao derbi protiv Hajduka (VIDEO)

Grafika: NK Osijek

U derbi susretu prvog kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je nakon preokreta bio bolji od Hajduka rezultatom 4:1 (2:1).

Za goste je stijelac bio Nižić dok je su za domaćine pogotke postigli Henty, Mudražija i Hajradinović iz kaznenog udarca. Bili su susret završili sa deset igrača nakon što su zbog ozljede morali izaći prvo vratar Duka, a potom i kapetan Nižić kad je trener Kopić obavio sve izmjene.

I sudačkoj nadoknadi je zbog drugog žutog kartona isključen i domaći igrač Marin Pilj.

Prvi gol na susretu vidjeli smo u 12. minuti kada je nakon udarca iz kuta Gyurcsa neometan na prvoj stativi loptu u mrežu proslijedio Nižić.

Sedam minuta kasnije Bijelo-plavi dolaze do izjednačenja, nakon dodavanja Pušića izvrstan zgoditak škaricama postiže Henty.

U 21. minuti domaćini dolaze do preokreta. Po desnoj strani su kombinirali Bočkaj i Grgić, a potonji na pet metara prizemnom loptom pronalazi Mudražiju za vodstvo Osijeka.

U 56. minuti je opravdano poništen pogodak Hajradinovića koji je napravio prekršaj nad Dukom kojeg je tom prilikom i ozlijedio.

Domaćini prednost povećavaju u 65. minuti kada je Lopez neoprezno izgubio loptu te je srušio Bočkaja, a sudac Jović je pokazao na bijelu točku. Upitno je je li prilikom oduzimanja lopte Bočkaj napravio prekršaj nad Lopezom.

Siguran sa jedanaest metara je bio Hajradinović koji je Ljubića poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

U sudačkoj nadoknadi još jedan gol za Osijek. Nakon ubačaja Barišića iz slobodnog udarca najviši na pet metara je novi stoper domaćina Osijek koji je matirao Ljubića.

Od 21 sat Gradski vrt će ugostiti derbi susret prvog kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem će snage odmjeriti Osijek i Hajduk.

Bijelo-plavi su prvi hrvatski prvoligaš koji je startao u novu sezonu susretima prvog pretkola Europske lige protiv moldavskog Petrocuba koje su uspješno apsolvirali.

Obje momčadi su bile aktivne u četvrtak u drugom pretkolu ovog natjecanja. Osijek je kući poražen od Rangersa (0:1) dok je Hajduk na Poljudu bio Bolje od Slavije iz Sofije (1:0).