Osijek u završnici do boda na Rujevici (VIDEO)

U posljednjem susretu petog kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka i Osijek su pred 4.832 gledatelja u derbiju odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (1:0).

Za momčad Igora Bišćana strijelac je bio Antonio Mirko Čolak dok je za izabranike Dina Skendera pogodio Mihael Žaper.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvu opasniju priliku smo vidjeli u 18. minuti kada je udarac Čolaka za malo bio neprecizan.

Rijeka je povela u 36. minuti kada je iz slobodnog udarca ubacio Kvržić, a odlično je glavom reagirao Čolak koji je prebacio vratara Ivušića za svoj treći gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

U 55. minuti nakon duela Lope i Lončarau šesnaestercu Rijeke domaćini su tražili najstrožu kaznu, ali sudac Strukan se nije oglasio.

Osijek je odličnu priliku imao u 69. minuti kada je u dva navrata zaprijetio Marić, međutim vratar Prskalo je bio na visini zadatka.

Gosti do izjednačenja dolaze u 86. minuti kada je nakon kombinacije Škorića i Igora Silve brazilski desni bek odlično poslužio Žapera koji šalje loptu u mrežu Rijeke.

Silva se mogao promaknuti u velikog junaka Osijeka, ali nakon prodora njegov udarac u 90. minuti brani Prskalo.

U posljednjim trenucima susreta Čolak je imao veliku priliku donijeti domaćinima tri boda, međutim izvrsnom intervencijom se iskazao Ivušić, a u nastavku akcije udarac Kvržića zaustavlja okvir gola.

Osijek će u idućem kolu dočekati Hajduk, a duel Dinama i Rijeke je zbog europskih obveza oba kluba odgođen za prosinac.

Dinamo – Rijeka odgođeno za 18.12.

U posljednjem susretu petog kola Hrvatski Telekom Prve lige od 20 sati na Rujevici Rijeka dočekuje Osijek.

Derbi će se igrati danas nakon što je odbijen zahtjev Rijeke za odgodom utakmice kako bi što spremnije dočekali za okršaje s Gentom u play-offu Europske lige.

U dosadašnjem tijeku sezone Rijeka je upisala pobjede protiv Varaždina, Lokomotive i Slaven Belupa dok su u prošlom kolu poraženi kod Gorice. Isti protivnik je bio koban i za Bijelo-plave dok su protiv Dinama remizirali, a slavili su u ogledima s Faramceutima i Inter-Zaprešićem.

Domaćini večeras ne mogu računati na suspendire Ivana Lepinjicu i Lorenca Šimića dok je već duže ozlijeđen Petar Mamić kojem se pridružio i Domagoj Pavičić. Gosti su u Rijeku doputovali bez Marina Pilja, Vedrana Jugovića i Benedika Mioča dok je u konkurenciji brazilski desni bočni Igor Silva koji je dobio pravo nastupa.

Večerašnji derbi će suditi Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati sugrađanin Hrvoje Radić i Šibenčanin Goran Perica. Četvrti sudac je Nikola Kečkiš iz Virovitice, a dodatni suci su Mario Zebec iz Cestice i Dario Kulušić iz Šibenika. Delegat je Jure Zečević iz Knina, a kontrolor suđenja Igor Pristovnik iz Zagreba dok će se za sigurnost ispred Saveza birnuti Marko Svilić.

Igor Bišćan i Dino Skender na teren su od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: