Osijek svladao Goricu u Gradskom vrtu, prelijep pogodak Lovrića (VIDEO)

U posljednjoj utakmici programa 29. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je pred 1 833 gledatelja u Gradskom vrtu rezultatom 2-1 (1-0) svladao Goricu i tako stigao do trinaeste ligaške pobjede u sezoni.

Ovom pobjedom Osijek na kontu sada ima 49 boda, četiri manje od drugoplasirane Rijeke.

Domaće je u vodstvo doveo najbolji strijelac lige ove sezone Mirko Marić, koji je mrežu zatresao u 35. minuti, a povećanje rezultatske prednosti donio je Mihael Žaper golom u 56. Konačnih 2-1 prekrasnim je pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade postavio Kristijan Lovrić.

Osijek je u utakmicu ušao dominantnije, a prvu nešto ozbiljniju prijetnju vidjeli smo u 14. minuti kada je Bočkaj s lijeve strane napada udarcem sa osamnaest metara poslao loptu pristojno pored suprotne vratnice.

Gorica je prvu prijetnju pred vratima Ivušića kreirala u 18. minuti kada su probili lijevu stranu domaće obrane, a na udarcu se na sedam metara iz nezahvalne pozicije našao Suk, uspio je poslati loptu u okvir no Škorić blokira i šalje u korner nakon kojeg je na skoku usamljen Ndiaye koji šalje loptu pored vratnice.

U 23. minuti se Marić izborio za prostor za udarac, no Kahlina nije imao problema s njegovim pokušajem s ruba šesnaesterca.

Četiri minute poslije velika prilika za Osijek. Nakon ubačaja iz prekida s lijeve strane napada i loše reakcije gostiju na udarcu se na dvanaest metara našao Škorić i poslao loptu u sam kut, no s crte izbija koncentrirani Suk i čuva mrežu svoje momčadi netaknutom.

U 29. minuti Bočkaj iz slobodnog udarca s preko dvadeset metara šalje loptu malo pored vratnice.

Bolji je bio Osijek koji ponovno prijeti u 33. kada je Silva s ruba šesnaesterca poslije lijepog prolaska uputio udarac ravno u Kahlinu.

Svoju konkretniju igru i angažiraniji pristup Kuleševićeva momčad je kapitalizirala u 35. minuti kada je poslije dobre akcije fantastičnim dodavanjem iza leđa obrane Ndockyt proigrao Marića, a najbolji strijelac lige elegantnim prebacivanjem poslao loptu u mrežu za 1-0 Osijeka i svoj osamnaesti pogodak u sezoni, ukupno šezdeseti u 163. Prva HNL nastupu.

Do kraja poluvremena konkretnih uzbuđenja nije bilo te se na odmor otišlo sa zasluženom prednošću Osijeka.

Već u drugoj minuti nastavka veliko uzbuđenje. Nakon ubačaja Čabraje s lijeve strane napada lopta pogađa Škorića i odsjeda na gredi. U nastavku domaći braniči uspješno otklanjaju opasnost.

U 49. minuti vrlo dobra situacija za Osijek, no Kahlina je odličnim istrčavanjem prvi na lopti na koju su išla dvojica domaćih napadača.

Puno veći tempo igre smo vidjeli u nastavku. U 52. minuti Lovrić se nakon dosta sretnih odbijanja našao u poziciji za udarac na lijevoj strani napada, loše zahvaćena lopta s kojom Ivušić nije imao problema.

Osijek do povećanja rezultatske prednosti dolazi u 56. minuti. Izgubili su gosti loptu na centru igrališta, Kleinheisler odlično proigrava Bočkaja lijevo, njegov udarac se odbija od Muse no Kahlina odlično brani. Na odijenoj lopti je prvi Marić, Kahlina ponovno brani, a mrežu konačno trese Žaper kojem je to bio četvrti ligaški pogodak u aktualnoj sezoni.

U 62. bilježimo pokušaj Lovrića i nespretnu reakciju Ivušića nakon koje je ipak uspio obraniti udarac Dvornekovića i odbiti u korner iz kojeg gosti nisu zaprijetili.

Vrlo, vrlo siromašan period utakmice bio je pred nama tijekom kojeg vratari nisu imali ozbiljnijeg posla.

Konačnih 2-1 postavio je Lovrić prekrasnim udarcem u trećoj minuti sudačke nadoknade. Bio mu je to trinaesti ligaški pogodak u sezoni.

Do kraja susreta (pet minuta sudačke nadoknade) vidjeli smo još jedan dalekometni pokušaj Lovrića, no lopta je završila pristojno pored vratnice.

Osijek u sljedećem kolu gostuje u Zaprešiću kod posljednjeplasiranog Intera, dok Gorica u Velikoj Gorici biti domaćin aktualnom prvaku države i lideru prvenstva Dinamu.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U posljednjem susretu 29. kola HT Prve lige Osijek će od 21:05 u Gradskom vrtu odmjeriti snage s Goricom. Gosti će pokušati iznenaditi Bijelo-plave kako bi se uključili u borbu za mjesta koja vode u europska natjecanja.

U njihova tri prethodna međusobna susreta vidjeli smo jednu pobjedu Gorice (3:1), jednu Osijeka (2:1), dok u posljednjoj utakmici u Velikoj Gorici nije bilo golova.

Osijek danas ne može računati na suspendiranog Grezdu koji se također zbog problema sa stopalom odlučio na operativni zahvat dok je Gorica bez Golubickasa koji se oporavlja nakon operacije zbog loma vilice.

Strateg Bijelo-plavih je uoči utakmice poručio: “Jako nam je drago što se i navijači vraćaju na tribine jer nam to svima puno znači i vjerujem da ćemo ih razveseliti pobjedom. Činjenica je da igramo s ozbiljnim protivnikom kakav je zasigurno Gorica s dosta dobrih pojedinaca, no isključivo nas pobjeda ostavlja na dobrom putu i onom kolosijeku na kojemu želimo biti.”

Litavski trener na klupi Gorice Valdas Dambrauskas je imao za reći: “Ne gledamo tablicu, ne brojimo bodove, jer to samo oduzima koncentraciju za ono što moramo raditi na terenu. Budemo li igrali dobar nogomet i uživali u tome, i rezultati će doći, pa na kraju sezone možemo gledati tablicu. Sad za to nije trenutak, sad je trenutak za unaprijeđenje naše igre.”

Sudačku ekipu predvodi Mario Zebec iz Cestice zajedno s pomoćnicima Borutom Križarićem (Čakovec), Sanjom Rođak-Karšić (Podravske Sesvete) i Jakovom Titilićem (Hrvace). Za video tehnologiju su zaduženi Duje Strukan (Split) i Kruno Šarić (Županja). Delegat susreta je Antun Valić (Slavonski Brod), a suce će kontrolirati Dragutin Poljak (Zagreb) dok će o sigurnosti brinuti Miroslav Marković.