Osijek slavio na Poljudu (VIDEO)

U posljednjoj utakmici desetog kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je na Poljudu pred 8.545 gledatelja slavio protiv Hajduka rezultatom 0:2 (0:1). Druga je to pobjeda Osijeka na Poljudu u povijesti, prvu su ostvarili 2008. godine.

Bijelo-plavi su s nova tri boda preskočili Lokomotivu te su ponovno prvi pratitelj vodećeg Dinama koji ima četiri boda više. Trener Hajduka Zoran Vulić je pak doživio prvi poraz u petom mandatu na klupi splitskog kluba.

U prvom dijelu susreta domaćini su zaprijetili u 25. minuti kada je udarac Caktaša u kaznenom prostoru rukom blokirao Pušić, ali sudac Bebek nije pokazao na bijelu točku.

Gosti su poveli u 36. minuti kada je Hajradinović oduzeo loptu Gyurscu te je dugom loptom pronašao Bobana koji je iskoristio lošu reakciju Posavca te ju je pored Vučura i od grede poslao u mrežu.

Hajduk u prvom poluvremenu nije imao nijedan udarac u okvir gola Malenice, ali je ulaskom Saida i Jradija bolje otvorio drugo poluvrijeme. Došao je i do pogotka preko Saida, ali je isti opravdano poništen zbog zaleđa.

U jeku pritiska domaćina gosti su iz kontre povećali prednost. Boban je izbjegao zaleđe, pobjegao je po lijevoj strani te je pronašao Marića koji je poentirao pored Lopeza i Posavca.

Osijek je tako došao do šeste ovosezonske pobjede dok su Bili nakon Gradskog vrta protiv momčadi Zorana Zekića bez boda ostali i na Poljudu.

Na Poljudu se u posljednjem susretu programa 10. kola Hrvatski Telekom Prve lige, s početkom u 19 sati, sastaju Hajduk i Osijek.

Bit će ovo ukupno 42. ligaški okršaj Hajduka i Osijeka na Poljudu, a u dosadašnjem 41 susretu Bili bilježe 31 pobjedu, 9 je utakmica okončano bez pobjednika, dok su Bijelo-Plavi u Splitu slavili samo jednom, u okviru 27. kola sezone 2007/2008. Slavonskog prvoligaša tada je s klupe vodio Ilija Lončarević, a dvostruki strijelac za 0-2 slavlje Osijeka bio je Karlo Primorac.

Usprkos uvjerljivom omjeru pobjeda i poraza na Poljudu Hajduk za domaće ligaško slavlje nad Osijekom ne zna još od 32. kola sezone 2016/2017, kada je pod vodstvom Joana Carrilla današnjeg suparnika porazio rezultatom 5-1.

Glavni sudac današnjeg susreta je Ivan Bebek iz Rijeke, a pomoćnici će mu biti Jerko Crnčić iz Vrbovca i Bojan Zobenica iz Velike Gorice. Prvi dodatni pomoćnik na Poljudu danas će biti Dalibor Mlakar iz Zagreba, a drugi Marko Matoc iz Zaprešića.

Podsjetimo, Hajduku će ovo biti posljednji susret s publikom na domaćem terenu, jer u sljedeće četiri utakmice mora odraditi kaznu zbog propusta u organizaciji derbija s Dinamom koji je u sklopu 9. kola 1. HNL odigran prošle subote na Poljudu.

Treneri Zoran Vulić i Zoran Zekić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave: