Osijek se slavljem u Koprivnici vratio na treće mjesto lige (VIDEO)

Osijek je rezultatom 0-2 (0-0) porazio Slaven Belupo u okviru programa 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige, te se tako ponovno vratio na treće mjesto prvenstvene ljestvice. Strijelci za Zekićevu momčad bili su Hajradinović i Pilj, koji je prekrasnim udarcem iz slobodnjaka postigao svoj prvoligaški prvijenac.

Tijekom prvih 45 minuta u Koprivnici smo zaista vidjeli malo toga. Tek nekoliko situacija s naznakama opasnosti, no ni Doležal u 17. za Slaven, ni Škorić za Osijek u 40. minuti nisu ozbiljnije ugorzili protivničke vratare.

U drugom dijelu je prvu dobru situaciju imao Osijek, no udarac Hajradinovića u 50. minuti mirno brani Filipović.

Devet minuta poslije Osijek stiže do rezultatske prednosti. Janža je odigrao dobro za Marića, koji nakon bijega domaćoj obrani igra povratno za Hajradinovića koji s nekih deset metara mirno matira Filipovića za 0-1 Osijeka. Hajradinoviću je to šesti prvenstveni pogodak u aktualnoj sezoni.

Farmaceuti se poslije primljenog pogotka nisu uspjeli nikako nametnuti, ni u jednom segmentu igre. Osijek s druge strane nije ni riskirao pretjerano, te smo više manje gledali isti nogomet kao i u prvih 45 minuta.

Konačnih 0-2 prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca s nekih 17 metara u 82. minuti postavio je Marin Pilj. 21-godišnjaku je to bio prvoligaški prvijenac u dresu Osijeka.

Bijelo-Plavi tako su stigli do osme pobjede u prvenstvu, te s 27 bodova na kontu ponovno drže treće mjesto HT Prve lige. Osijek u sljedećem kolu gostuje kod Lokomotive, dok će Slaven Belupo gostovati na Poljudu kod Hajduka.

S početkom u 15 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici igra se drugi susret programa 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Slaven Belupo dočekuje Osijek.

Prvi ovosezonski sraz Farmaceuta i Bijelo-Plavih, odigran u okviru 5. kola u Gradskom vrtu, okončan je bez pobjednika (1-1). Ukupno će ovo biti 63. okršaj koprivničkog i osječkog prvoligaša u 1.HNL, a uspješniji su s 25 pobjeda na kontu Farmaceuti. Osijek je slavio u 21 utakmici, dok je njih 16 okončano bez pobjednika.

Glavni sudac današnjeg susreta bit će Duje Strukan iz Splita, prvi pomoćnik Borut Križarić iz Čakovca, a drugi Alen Jakšić iz Solina.

Treneri Tomislav Ivković i Zoran Zekić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave: