Osijek se od 2018. godine oprostio sa šest ‘komada’ u mreži Intera (VIDEO)

Twitter/NK Osijek

Osijek je u okviru 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige, pred 670 gledatelja, rezultatom 6-0 (3-0) svladao Inter Zaprešić i tako (uz utakmicu više) na pauzu odlazi kao drugoplasirana momčad prvenstva.

Hat-trick za Zekićevu momčad postigao je danas Marić, a na listu strijelaca još su se upisivali Hajradinović (iz kaznenog udarca), Henty i Špoljarić.

Prvu pravu priliku na susretu imali su gosti. Postonjski je u 10. minuti na ubačaj Vukčevića glavom proslijedio loptu u okvir, Malenica odbija, no u nastavku Grgić s crte čisti opasnost pred domaćim vratima.

Osijek do vodstva stiže u 13. minuti utakmice. Pušić je proigrao Grgića, on je nesebično dodao za Marića u petercu, napadač domaćih mirno pogađa mrežu za 1-0 i svoj prvi pogodak na utakmici.

Inter je nakon primljenog pogotka odgovorio dominantnijom igrom, no u tom periodu gosti nisu kreirali prave opasnosti pred vratima Malenice.

U 34. minuti kazneni udarac za Osijek, Čeliković je srušio Marića, a siguran izvođač s bijele točke je Hajradinović, kojem je to sedmi pogodak u prvenstvu.

Prijetio je Osijek nakon drugog pogotka, a pristup im se isplatio u 45. minuti kada je Bočkaj ubacio s desne strane napada, lopta nakon Kelavinog kratkog odbijanja stiže ipak do Hentyja koji mirno pogađa za 3-0 Bijelo-Plavih. Nigerijcu je to bio četvrti pogodak u aktualnoj sezoni.

U nastavku smo gledali utakmicu nešto slabijeg tempa, no uz nekoliko dobrih situacija za obje momčadi. Ipak, Osijek je taj koji je svoje situacije kapitalizirao.

Marić u 81. pogađa za 4-0, a samo dvije minute poslije Špoljarić zabija svoj prvijenac u aktualnoj sezoni za 5-0. U 89. minuti Marić na treću asistenciju Grgića danas, postiže hat-trick za konačnih 6-0 i svoj deveti pogodak u aktualnoj sezoni.

Nakon što je jučer utakmica 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige između Slaven Belupa i Rijeke, zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta, odgođena za 30. siječnja (17 sati), a sraz Osijeka i Intera, iz istih razloga, odgođen za jedan dan, danas se nastavlja program posljednjeg ovogodišnjeg kola prvoligaškog nogometa.

U drugom susretu 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige tako se danas na stadionu Gradski vrt s početkom u 13 sati sastaju se Osijek i zaprešićki Inter.

Slavonski prvoligaš jučer je pozvao sve građane i navijače da za novčanu naknadu dođu pomoći u čišćenju snijega s glavnog terena stadiona, a akcija je u konačnici uspješno okončana.

U 46 međusobno odigranih prvoligaških utakmica Inter protiv Osijeka ima samo 8 pobjeda, od čega su dvije ostvarene u prošloj sezoni na domaćem terenu (1-0 i 3-1). 12 susreta ovih dvaju protivnika okončano je bez pobjednika, dok je Osijek slavio u njih 26. U prvom međusobnom okršaju aktualne sezone Bijelo-Plavi su rezultatom 0-3 odnijeli tri boda u Zaprešiću.

Glavni sudac utakmice je Marin Vidulin iz Kanfanara, a pomoćnici će mu biti Robi Kezele iz Rijeke i Nikola Kečkiš iz Virovitice.

Treneri Zoran Zekić i Samir Toplak na travnjak stadiona Gradski vrt odlučili su se poslati sljedeće sastave: