Osijek saznao suparnika u prvom pretkolu Europske lige

Grafika: UEFA
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

Nakon Dinama i drugi hrvatski predstavnik Osijek je saznao prvu europsku prepreku u novoj sezoni s kojom će odmjeriti snage u prvom pretkolu Europske lige.

>> Liga prvaka: Dinamo u drugom pretkolu na pobjednika Flora-Hapoel

Bijelo-plavi su u ždrijebu koji je održan u Nyonu bili nositelj te su prema unaprijed određenim podskupinama mogli izvući jednog od sljedećih suparnika: Ferencváros (HUN), Petrocub (MDA), Laçi (ALB), Engordany (AND) / Folgore (SMR) i Banants (ARM).

Voljom ždrijeba je određeno da će izabranici Zorana Zekića sezonu otvoriti sa Petrocubom. Prva utakmica igra se u Moldaviji.

Prve utakmice su na rasporedu u četvrtak 12. srpnja dok su uzvrati tjedan dana kasnije.

Od 14 sati u Nyonu će se održati i ždrijeb drugog pretkola Europske lige u kojem će osim Osijeka sudjelovati i Hajduk.

Kompletan ždrijeb prvog pretkola:

10 Stjarnan (ISL) vs 3 Nõmme Kalju (EST)
9 Ilves Tampere (FIN) vs 5 Slavia Sofia (BUL)
7 Birkirkara (MLT) / KÍ Klaksvík (FRO) vs 1 Žalgiris Vilnius (LTU)
4 Fola Esch (LUX) vs 8 Europa (GIB) / Prishtina (KOS)
6 Glenavon (NIR) vs 2 Molde (NOR)

10 Dunajská Streda (SVK) vs 3 Dinamo Tbilisi (GEO)
9 Stumbras (LTU) vs 5 Apollon Limassol (CYP)
7 Široki Brijeg (BIH) vs 1 Domžale (SVN)
4 Rangers (SCO) vs 8 Shkupi (MKD)
6 Progrès Niederkorn (LUX) vs 2 Gabala (AZE)

10 Racing Union (LUX) vs 3 Viitorul (ROU)
9 Samtredia (GEO) vs 5 Tobol Kostanay (KAZ)
7 Partizani (ALB) vs 1 Maribor (SVN)
4 Neftçi (AZE) vs 8 Újpest (HUN)
6 Budućnost Podgorica (MNE) vs 2 Trenčín (SVK)

10 Derry City (IRL) vs 3 Dinamo Minsk (BLR)
9 B36 Tórshavn (FRO) / St Joseph’s (GIB) vs 5 OFK Titograd (MNE)
7 Zaria Balti (MDA) vs 1 Górnik Zabrze (POL)
4 Spartak Subotica (SRB) vs 8 Coleraine (NIR)
6 Pyunik (ARM) vs 2 Vardar (MKD)

10 Shamrock Rovers (IRL) vs 3 AIK (SWE)
9 Connah’s Quay (WAL) vs 5 Shakhtyor Soligorsk (BLR)
7 Lahti (FIN) vs 1 Hafnarfjördur (ISL)
4 Ventspils (LVA) vs 8 Luftëtari (ALB)
6 Cliftonville (NIR) vs 2 Nordsjælland (DEN)

10 Banants (ARM) vs 3 Sarajevo (BIH)
9 Engordany (AND) / Folgore (SMR) vs 5 Kairat Almaty (KAZ)
7 Petrocub (MDA) vs 1 Osijek (CRO)
4 Anorthosis Famagusta (CYP) vs 8 Laçi (ALB)
6 Ferencváros (HUN) vs 2 Maccabi Tel-Aviv (ISR)

10 Balzan (MLT) vs 3 Keşla (AZE)
9 Budapest Honvéd (HUN) vs 5 Rabotnicki (MKD)
7 Rudar Pljevlja (MNE) vs 1 Partizan (SRB)
4 CSKA Sofia (BUL) vs 8 Riga (LVA)
6 Milsami Orhei (MDA) vs 2 Slovan Bratislava (SVK)

3 Radnički Niš (SRB) vs 12 UE Sant Julià (AND) / Gzira United (MLT)
1 Lech Poznań (POL) vs 11 Gandzasar-Kapan (ARM)
7 Chikhura Sachkhere (GEO) vs 2 Beitar Jerusalem (ISR)
8 Vaduz (LIE) vs 4 Levski Sofia (BUL)
6 Željezničar (BIH) vs 9 Narva Trans (EST)
10 Cefn Druids (WAL) / Trakai (LTU) vs 5 Irtysh (KAZ)

3 Hibernian (SCO) vs 12 NSÍ Runavík (FRO)
1 Rudar Velenje (SVN) vs 11 Tre Fiori (SMR) / Bala Town (WAL)
7 Levadia Tallinn (EST) vs 2 Dundalk (IRL)
8 ÍBV (ISL) vs 4 Sarpsborg (NOR)
6 København (DEN) vs 9 KuPS Kuopio (FIN)
10 Liepāja (LVA) vs 5 Häcken (SWE)


Kada ste već ovdje...
... imamo jednu molbu za Vas. Iako nam čitanost raste, prihodi od neprofitnih izvora za neovisne medije, kao i prihodi oglašivača su u padu. Volonteri smo koji od nogometa ne žive, već žive za njega, ali rad i rast kojeg želimo ostvariti ne možemo postići bez financija, a ne želimo u svom rastu izgubiti neovisnost. Stoga Vas moramo zamoliti, ukoliko Vam se sviđaju naše analize, tekstovi i komentari, da nas podržite.

Pošaljite SMS sa tekstom NPLUS na broj 616478 (cijena 3,72 kn s uključenim PDV-om)
Operator SMS usluge: IPT d.o.o., Miramarska 24, 10000 Zagreb, OIB: 74377537525, tel: 01/6005-607

Donirajte putem jednokratne uplate ili trajnog naloga na IBAN: HR8324070001100511089
Donirajte kreditnom karticom putem PayPala ili trajnim nalogom.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email