Osijek s tri pogotka u drugom poluvremenu svladao Istru (VIDEO)

Twitter/NK Osijek

Osijek je u pretposljednjem susretu 3. kola Hrvatski Telekom Prve lige, pred 2 359 gledatelja, rezultatom 3-0 (0-0) svladao Istru 1961 i tako upisao treću pobjedu na otvaranju prvenstva, što je povijesno ligaško ostvarenje za slavonskog prvoligaša.

Momčad Zorana Zekića čitavu je utakmicu bila dominantnija momčad, no bez izraženih prilika za pogodak. Gosti su imali vrlo dobro izadnje u prvih 45 minuta, no u drugom dijelu se konstantan pritisak domaćih ipak isplatio.

Pogodak za 1-0 u 49. je minuti postigao Henty, kojem je to treći pogodak u trećoj ligaškoj utakmici ove sezone.

U 72. minuti Cardozo je u kaznenom prostoru gostiju srušio Mudražiju, glavni sudac utakmice Ivan Vučković pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Hajradinović, kojem je to drugi ligaški pogodak u sezoni.

Konačnih 3-0 svojim prvijencem u dresu Osijeka postavio je Danijel Lončar u 80. minuti utakmice.

U sljedećem kolu Osijek gostuje na Maksimiru kod Dinama, dok će Istra 1961 na Aldo Drosini ugostiti Lokomotivu.

S početkom u 18 sati i 30 minuta u Osijeku se igra pretposljednji susret programa 3. kola Hrvatski Telekom Prve lige, domaćin Osijek dočekuje Istru 1961.

Slavonski prvoligaš u sezonu je ušao s dvije pobjede, 4-1 slavlje nad Hajdukom i 3-2 nad Rudešom, te ima povijesnu priliku prvi put otkad se igra HNL prvenstvo otvoriti s tri pobjede i maksimalnih 9 bodova na kontu. Sve to pred derbi s Dinamom u sljedećem (4.) kolu.

Gosti s druge strane imaju bod na kontu, osvojen u prvom kolu protiv Slaven Belupa (1-1), dok je klub iz Pule u drugom kolu uvjerljivo (3-0) poražen od Dinama na Maksimiru.

Traženje u redovima gostiju sasvim je razumljivo s obzirom na to da se poslije upitnog okončanja prošle sezone, te promjenom u vlasničkoj strukturi, klub još sređuje i definira svoj kadar.

Glavni sudac ovog susreta je Ivan Vučković iz Zagreba, pomoćnici će mu biti sugrađani Igor Krmar i Luka Pušić.

Treneri Zoran Zekić i Manuel Márquez Roca na travnjak su se odlučili izvesti sljedeće sastave: