Osijek s četvrticom ispratio Lokomotivu

U 18. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je u Gradskom vrtu pred 1.533 gledatelja, u susretu koji se odigrao po gustoj magli, slavio protiv Lokomotive rezultatom 4:0 (0:0).

Bijelo-plavi su mrežu gostiju otključali u 55. minuti kada je u kaznenom prostoru Mersinaj nakon ubačaja Talysa igrao rukom, a sudac Bebek je pokazao na bijelu točku.

Siguran izvođač kaznenog udarca bio je najbolji strijelac lige Mirko Marić koji je Grbića poslao u jednu, a loptu u drugu stranu. Bio je to njegov 12. zgoditak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Domaćinima je posao olakšan od 61. minuti kada je zbog drugog žutog kartona igru morao napustiti Kastrati.

Brojčanu nadmoć Osijek je iskoristio u 78. minuti kada je Marić uposlio Marina Pilja, a on u situaciji 1 na 1 mirno matira Grbića.

Prednost je povećana četiri minute kasnije kada je u ulozi asistenta ponovno Marić, a u strijelce se ovaj put preciznim udarcem upisao Laszlo Kleinhesler.

Konačni rezultat je postavljen u sudačkoj nadoknadi kada je na ubačaj Talysa poentirao Bočkaj.

Bijelo-plavi su s osmom prvenstvenom pobjedom u sezoni preskočili Lokomotivu na ljestvici te se trenutno nalaze na trećem mjestu.

Kolo će od 17:30 u regionalnom derbiju na Rujevici zaključiti Rijeka i Istra 1961.

Od 15 sati u Gradskom vrtu u sklopu 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige snage će odmjeriti Osijek i Lokomotiva.

U prvom ovosezonskom međusobnom dvoboju ove dvije momčadi slavila je Lokomotiva koja je golovima Halilovića i Tolića preokrenula vodstvo gostiju preko Marića.

Domaćini danas nemaju problema s izostancima dok gosti ne mogu računati na Sammira, Budimira, Smolju i Kolingera koji su ozlijeđeni.

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će pomagati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Robi Kezele (Rijeka) i Tino Krečak (Velika Gorica). Delegat susreta je Zdenko Blažičević iz Gradine, a kontrolor suđenja Bruno Marić iz Daruvara.