Osijek preokretom do pobjede nad Inter-Zaprešićem (VIDEO)

Screenshot: Arena Sport

U posljednjem susretu trećeg kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je u Gradskom vrtu nakon preokreta bio bolji od Inter-Zaprešića rezultatom 3:1 (0:1) čime je svih pet utakmica ovog kola završilo pobjedama domaćih momčadi.

Bijelo-plavi su tako s nova tri boda barem djelomično ublažili ispadanje iz kvalifikacija za Europsku ligu od CSKA Sofije te su s ukupno šest bodova iz tri kola skočili na diobu četvrtog mjesta ljestvice. Gosti su pak nakon početnog boda u Velikoj Gorici upisali i drugi poraz u nizu.

Prvo poluvrijeme dvoboja je pripalo Interu koji je zaprijetio već u trećoj minuti kada pokušaj Tsoneva brani Ivušić. U 20. minuti je odlično pucao Postonjski, ali se njegov udarac od grede odbija na gol liniju nakon čega ostaje u terenu.

Bolju igru gosti su okrunili u 21. minuti kada je najveći dio posla obavio Bosec, a njegov udarac je u pogodak pretvorio Serderov nakon što je vratar Ivušić već bio svladan.

Osijek je u prvom dijelu najbliže golu bio u 30. minuti kada nakon ubačaja iz kuta Bočkaja pokušaj Majstorovića na gol liniji lovi Frelih.

Domaćini su bili bolji u drugom poluvremenu, a do izjednačenja dolaze u 68. minuti kada je Bočkaj zahvaljujući upornosti spasio jednu loptu od izlaska u gol aut, a potom je snažnim udarcem matirao gostujućeg vratara.

Samo minutu kasnije Bijelo-plavi dolaze do preokreta kada nakon kombinacije s Marićem zabija mađarski vezist Kleinheisler.

Konačan rezultat je postavljen u 75. minuti kada je Mance najbolje regirao nakon jedne odbijene lopte te je iz blizine šalje u mrežu Intera.

Gorica – Rijeka

U posljednjem susretu trećeg kola Hrvatski Telekom Prve lige snage će od 20 sati u Gradskom vrtu odmjeriti Osijek i Inter-Zaprešić.

Bijelo-plavi su u prva dva kola ostvarili polovičan učinak te su nakon pobjede nad Slaven Belupo (2:0) poraženi od Gorice (3:1) dok je Div iz predgrađa nakon remija kod Gorice (1:1) na domaćem terenu poražen od Istre 1961 (0:2).

Domaćini se nakon ispadanja iz kvalifikacija za Europsku ligu od CSKA Sofije koja je bila bolja izvođenjem jedanaesteraca mogu posvetiti domaćem prvenstvu, a danas zbog povreda ne mogu računati na Grgićai Jugovića.

Glavni sudac dvoboja je Marin Vidulin iz Kanfanara kojemu će asistirati Borut Križarić (Čakovec), Robi Kezele (Rijeka) i Josip Lučić (Vinkovci). Suce će po prvi puta kontrolirati Bruno Marić iz Daruvara koji je zamijenio prvotno delegiranog Božu Mamića, a delegat utakmice je Darko Matošić iz Peteraneca.

Dino Skender i Samir Toplak su na teren od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: