Osijek pogotkom Marića svladao Rudeš (VIDEO)

Grafika: NK Osijek

U prvom susretu programa 20. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je, pred 250 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj, rezultatom 0-1 (0-0) svladao Rudeš. Domaći su pri rezultatu 0-0 u 41. minuti propustili realizirati kazneni udarac, a pobjedu gostima je 10. ligaškim pogotkom donio Mirko Marić u 48. minuti.

Prvu spomena vrijednu situaciju vidjeli smo u 8. minuti kada je udarac Alena Grgića s vrha desne strane šesnaesterca Robert Pantalon odbio u korner iz kojeg Osijek nije kreirao opasnost.

U 17. je minuti Pilj oduzeo loptu i dodao Mariću koji igra za Bočkaja u prostor, no njegov udarac desnom nogom odlazi poprilično pored Banićevih vrata.

U 25. minuti Grgić s desne strane ubacuje za Hentyja no njegov pokušaj s nekih 7 metara također je pristojno neprecizan. Minutu poslije Bočkaj je odlično pucao s preko 20 metara, no Banić odličnom reakcijom odbija u korner.

U 41. minuti kazneni udarac za Rudeš! Siniša Rožman je prošao pored Škorića i Pušića, da bi ga na kraju srušio Malenica, a Križarić odmah pokazuje na bijelu točku za domaćina. Izvođač je bio Nikola Krajinović čiji dobro (ali poluvisoko) plasiran udarac brani Marko Malenica i čuva svoju mrežu netaknutom.

Do kraja poluvremena (dvije minute sudačke nadoknade) nijedna momčad nije uspjela kreirati opasnost, te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Na poluvremenu je u svlačionici kod gostiju ostao Marijan Ćavar, a u igru ušao Gabrijel Boban.

Već u 48. minuti Osijek stiže do rezultatske prednosti. Pantalon je katastrofalno procijenio let jedne visoko ispucane lopte, Marić ju prihvaća i vuče gotovo s centra terena te s nekih 13 metara s desne strane lijepo plasira loptu u donji suprotni kut Banićeve mreže za 0-1 gostiju i svoj deseti prvenstveni (13. ukupno) pogodak u aktualnoj sezoni. 23-godišnji napadač Osijeka ovim se pogotkom izjednačio s Komnenom Andrićem na vodećem mjestu ljestvice najboljih strijelaca lige.

U 56. minuti Boban je bio u dobroj situaciji nakon dodavanja Hentyja, no njegov pokušaj s nekih 10 metara nogom brani Banić.

Uslijedila je serija trenerskih poteza. U 60. minuti je Ivković s travnjaka povukao Vitalija Lisakovicha te u igru poslao Antonija Boršića. Pet minuta poslije Zekić je zamijeniti Marina Pilja za Karla Kamenara. Travnjak je u 67. minuti u redovima Rudeša napustio Nikola Krajinović, a ušao je Tomislav Mrkonjić.

U 73. minuti druga dobra situacija za Rudeš na utakmici. Barić je ubacio, Mrkonjić sretno produžio za Ivana Božića koji izlazi sam na Malenicu, no gostujući vratar je pravovremeno istrčao i potjerao Božića u stranu. Njegov ubačaj u nastavku mirno je u ruke primio Malenica.

U 78. Zekić radi posljednju izmjenu, igru napušta Henty, a ulazi 30-godišnji Dmytro Lopa.

U 83. Filip Soldo ulazi u igru za domaće umjesto Vilibalda Vuce. Vrijedi notirati da je Soldo u zapisnik zapisan s brojem 17, a u igru je ušao s dresom na kojem je broj 11.

U 84. je Marić bio u odličnoj situaciji nakon ubačaja Lope s desne strane, no strijelac jedinog pogotka na susretu nije uspio nečuvan dobro reagirati te njegov pokušaj odlazi pored vrata domaćih.

Boban je u 87. pucao iz teške situacije iskosa s lijeve strane, Banić uz malo problema brani snažan udarac.

Bočkaj u 90. minuti lijepim potezom petom proigrava Bobana u prostor, no on ponovno odlazi previše na stranu pa mu i ovaj udarac brani Banić.

Ivkovićeva momčad zaista se trudila nekako stići do izjednačenja, no jednostavno nisu bili dovoljno kvalitetni u trenucima kada su možda i mogli kreirati opasnu situaciju pred gostujućim vratima.

Osijek je tako stigao do 11. ligaške pobjede u sezoni i stekao tri boda prednosti pred nedjeljnje okršaje prvih pratitelja Lokomotive (gostuje kod Hajduka na Poljudu) i Rijeke (gost u Zaprešiću).

Rudeš u sljedećem kolu gostuje kod Lokomotive, dok će Osijek biti domaćin Istri 1961. Program 20. kola nastavlja se sutra okršajima Slaven Belupa i Gorice u Koprivnici (15h) te Dinama i Istre 1961 (17:30h).

Srazom Rudeša i Osijeka s početkom u 18 sati na stadionu u Kranjčevićevoj ulici otvara se program 20. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Obje su momčadi u prvom kolu nastavka sezone poražene, Rudeš je sa 7-2 ispraćen od Dinama s Maksimira, a Osijek je u Gradskom vrtu rezultatom 0-1 poražen od Hajduka.

Posljednjeplasirana momčad prvenstva još uvijek ne zna za pobjedu u aktualnoj sezoni, a u 6 dosadašnjih okršaja s Osijekom upisali su jednu pobjedu, dva remija i tri poraza.

Osijeku je pobjeda u današnjem okršaju “neophodna”, kako je i sam trener gostiju Zekić pred put u Zagreb i naglasio. Bijelo-plavi pred početak 20. kola drže drugo mjesto prvenstvene ljestvice, no na kontu imaju jednak broj bodova kao i trećeplasirana Lokomotiva i četvrtoplasirana Rijeka.

Glavni sudac utakmice je Igor Križarić iz Čakovca, a pomoćnici će mu biti Nikola Kečkiš iz Virovitice i Marko Stolnik iz Hrašćice.

Treneri Tomislav Ivković i Zoran Zekić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: