Osijek iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi do pobjede nad Istrom 1961 (VIDEO)

U 16. kolu Hrvatski Telekom Prve lige pred 2.455 gledatelja Osijek je u Gradskom vrtu pogotkom Mirka Marića iz kaznenog udarca u 94. minuti slavio protiv Istre 1961 rezultatom 1:0 (0:0).

Bijelo-plavi su tako skočili na treće mjesto ljestvice s bodom prednosti pred Goricom i Lokomotivom.

U siromašnom prvom poluvremenu možemo izdvojiti dvije dobre situacije za Marića, ali oba puta trenutno najbolji strijelac lige nije bio precizan.

Domaćini su aktivnije ušli u nastavak utakmice. Već u 47. minuti Škorić za 17 metara iz poluvoleja pogađa gredu, a dvije minute kasnije njegovo dobro dodavanje nije iskoristio Mbakogu.

Bijelo-plavi su od 52. minute igrali s igračem više nakon što je drugi žuti karton zbog rušenja Ndockyta dobio Markus Pavić. Iz slobodnog udarca potom udarac Bočkaja brani Čondrić.

Mbakogu se u prilici našao i u 59. minuti, na ubačaj Bočkaja iz kuta s pet metara je pucao pored gola dok je u 70. nakon ubačaja Silve poviš gola pucao Škorić. Minutu kasnije u brzom kontranapadu Lopa u priliku gura Marić koji je iz dobre pozicije još jednom bio neprecizan.

U 73. minuti greda još jednom spašava goste. Talys je ubacio povratnu loptu u šesnaesterac, a okvir gola trese Špoljarić. Dvije minute kasnije Lopa je gurnuo loptu za Marića, ali na vrijeme je istrčao Čondrić.

Osijek do pogotka dolazi iz kaznenog udarca u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je Sergi Gonzalez srušio Šoljarića, a s bijele točke, iako je Čondrić bio blizu obrane, deseti gol u sezoni postiže Mirko Marić.

Kolo će zaključiti Inter-Zaprešić i Rijeka koji se sastaju od 17:30 sati.

Od 15 sati u sklopu 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek u Gradskom vrtu dočekuje Istru 1961.

Prvi ovosezonski međusobni susret ove dvije momčadi završio je neriješenim ishodom. Na Aldo Drosini nije bilo golova.

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati sugrađani Hrvoje Radić i Mario Pepur te Josip Lučić iz Vinkovaca. Delegat susreta je Ivan Jurina iz Zaboka, a kontrolor suđenja Branko Stipković iz Krašića.