Osijek i Slaven Belupo odigrali susret bez pogodaka u Gradskom vrtu (VIDEO)

U posljednjoj utakmici drugog dana programa 1. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek i Slaven Belupo su u Gradskom vrtu odigrali susret bez pogodaka.

Izjednačen dvoboj u kojem smo vidjeli zaista malo konkretnih prijetnji za vratare obilježilo je isključenje kapetana Osijeka Mile Škorića u 30. minuti zbog dva žuta kartona. Stipićeva se momčad usprkos igraču više, dojam je, zadovoljila bodom te nije preuzimala rizik, što je Osijek iskoristio i kvalitetnom igrom u obrani uspješno sačuvao mrežu netaknutom, a realno i vratara Ivušića nezaposlenim.

U uvodnih pet minuta nismo vidjeli konkretnijih situacija pred vratarima, a a prvi udarac na utakmici uputio je Silva u šestoj minuti, no lopta upućena iz velike udaljenosti odlazi visoko iznad okvira Filipovićevih vrata.

U devetoj minuti dobar ubačaj Etoundija s lijeve strane napada za Boakyea u sredini, no Ivušić pravovremenim istrčavanjem uz manje probleme kupi loptu i otklanja opasnost po svoja vrata.

Dvije minute poslije nakon akcije poslije ubačaja iz kuta prijete domaći. Majstorović u drugoj akciji spušta prsima za Žapera, a njegov snažan prizemni udarac s ruba šesnaesterca od bloka odlazi malo pored vrata. Nakon novog kornera Ndocykt je na udarcu s četrnaest metara iskosa lijevo, nedovoljno jako i neprecizno za sigurnog Filipovića.

Prvu veliku priliku na utakmici imao je Slaven u 14. minuti. Odličan posao odradio je Bogojević koji na centru krade loptu Talysu i daje desno u prostor za Etoundija čiji udarac s osam metara odlično odbija Ivušić. U nastavku je na udarcu s ruba šesnaesterca Brković, no njegov udarac je blokiran i odbijen u korner.

U 18. minuti gosti traže kazneni udarac nakon duela Bogojevića i Škorića koji je visoko podignutom nogom odnio loptu ispred suparnika. Sudac Ivan Bebek donio je ispravnu odluku ne pokazavši na najstrožu kaznu za ‘Farmaceute’.

Boakye ponovno prijeti nakon ubačaja Lulića iz prekida, bio je najviši u skoku 25-godišnji Talijan ganskih korijena, no lopta pored Ivušića koji je ‘zaplivao u prazno’ ipak odlazi iznad okvira vrata.

Igrači Belupa dosta su problema radili posljednjoj liniji Osijeka, a najviše se sa suparnicima (primarno Boakyjeom) mučio kapetan ‘Bijelo-Plavih’ Škorić. I upravo je Škorić zbog startova nad Boakyjeom u 26. i Godom u 30. zaradio dva (opravdana) žuta kartona te ostavio svoju momčad s igračem manje.

Gosti od početka susreta nisu srljali s igrom te su strpljivo gradili svoje akcije, a takav pristup Stipićeva je momčad imala i nakon što je Škorić napustio igru. Osijek je tako nakon nekoliko minuta podređenog položaja uspio brzo uspostaviti ravnotežu, te smo generalno gledali izjednačen dvoboj, bez konkretnih prijetnji za vratare.

Do kraja prilikama siromašnog poluvremena Belupo je neuspješno pokušavao ubačajima i udarcima iz daljine, a Osijek je imao nekoliko dobrih pokušaja iz kontri, ali bez učinka.

U nastavak su oba stratega ušla s promjenama, Kulešević je u svlačionici ostavio Josipa Špoljarića te na travnjak poslao Danijela Lončara. Za Osijek je tako kao najistureniji igrač zaigrao Eros Grezda. Stipić je na poluvremenu umjesto Arijana Brkovića uveo Nemanju Glavčića.

Konkretniji je u uvodu drugog dijela bio Osijek. Nakon nekoliko dobrih pokušaja izlaska u 51. bilježimo odličan ubačaj Silve s desne strane, Žaper je na drugoj vratnici, ali ispred njega na petercu loptu u korner odbija dobro postavljeni Bogojević.

Belupo je i dalje igrao vrlo strpljivo i bez velikog rizika, a prvi put spomena vrijedno gosti u drugom dijelu prijete u 56. kada je na ubačaj Bogojevića najviši u skoku bio Bačelić Grgić, njegov pokušaj glavom je loš i lopta odlazi visoko iznad okvira.

U 59. nakon gužve u petercu domaćih lopta dolazi do Lulića koji je s nekih dvanaest metara lopta također neprecizan, te lopta odlazi pored Ivušićevih vrata.

Martin Boakye odigrao je pristojnu utakmicu, a igru je napustio u 65. minuti kada je priliku umjesto njega dobio još jedan novi napadač u redovima ‘Farmaceuta’, 22-godišnji Nijemac Torles Knoll. Tri minute poslije mijenjao je i Osijek, umjesto Erosa Grezde ušao je Dion Drena Beljo.

U 75. Goda odlično prima jednu dugu loptu i ulazi u šesnaesterac protivnika gdje u duelu sa Silvom pada, no Bebek i u toj situaciji opravdano pokazuje da nije bilo elemenata za kazneni udarac.

Blizu pogotku gosti su bili u 80. minuti kada je na ubačaj Glavčića iz kuta usamljen na dvanaest metara ostao Knoll i lijepim trzajem glavom poslao loptu malo, malo pored vratnice.

U 85. Kulešević radi posljednje promjene u svojim redovima, u igru su umjesto Marina Pilja i Merveila Ndockyta ušli Laszlo Kleinheisler i Todor Todoroski.

Do kraja susreta vidjeli smo još pokušaj vrlo dobar pokušaj Glavčića sa sedamnaest metara iz okreta, no i taj udarac završio je pored vratnice. Osijek je tako uspio ostati neporažen iako je od 30. minute igrao s igračem manje, a dojam je da dobrim dijelom domaćini mogu zahvaliti i gostima koji na čelu s trenerom Stipićem, usprkos činjenici da su imali igrača više, nisu htjeli preuzimati veći rizik, te su se zadovoljili bodom.

Osijek: Ivušić, Talys, Majstorović, Škorić (od 30. crveni karton), Silva, Jugović (od 92. Gutieri), Žaper, Pilj (od 85.Kleinheisler), Ndockyt (od 85. Todoroski), Grezda (od 68. Beljo), Špoljarić (od 46. Lončar)
Slaven Belupo: Filipović, Soldo, Božić, Paracki, Goda, Bačelić Grgić, Lulić, Bogojević, Brković (od 46. Glavčić), Etoundi, Boakye (od 65. Knoll)

Osijek je u sljedećem kolu ponovno domaćin, u Gradskom vrtu dočekuje Hajduk, dok će Slaven Belupo u Koprivnici biti domaćin Gorici. Program prvog kola zaključuje se sutrašnjim okršajima Hajduka i Istre 1961 na Poljudu (17:55) te Dinama i Lokomotive na Maksimiru (20:05).

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U posljednjoj utakmici drugog dana programa 1. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek u Gradskom vrtu s početkom u 20:05 dočekuje Slaven Belupo.

U odnosu na prethodnu sezonu ‘Bijelo-Plavi’ su ostali bez usluga najboljeg klupskog napadača Mirka Marića koji je za 4,5 milijuna eura otišao u redove talijanskog drugoligaša Monze. Klub se također riješio i drugog napadača Antonija Mancea koji je posuđen prijateljskom klubu Puškaš Akademiji, dok je Karlo Kamenar poslan na posudbu u Žalgiris. Tijekom aktualnog prijelaznog roka Osijek je otkupio ugovore Merviela Ndockyta od Getafea i Igora Silve od Olympiacosa.

Koprivnički prvoligaš jučer je potvrdio nastavak suradnje s Ivanom Krstanovićem, a prethodno su u Slavenu svoje redove osvježili mnogim zanimljiivim imenima. Stigli su napadači Torles Knoll i Martin Boakye, vratar Ivan Čović, stoperi Franjo Prce i Damian van Bruggen, desni bočni Frane Maglica, te zadnji vezni Frano Mlinar, a klub je otkupio i ugovor veznjaka Karla Lulića. Od istaknutijih igrača u odnosu na prethodnu sezonu na stadionu Ivan Kušek Apaš više ne treniraju Božo Mikulić i Michele Šego te Matheus Lima.

Strateg gostiju Tomislav Stipić susret je najavio sljedećim riječima: “Super se osjećamo. Prva utakmica je kao prvi poljubac, puno je znatiželje s obje strane. Atmosfera je dobra, uspjeli smo sačuvati kostur ekipe te smo ga nadogradili izabranim igračima koji će povećati naš sportski kapacitet. Očekivanja su uvijek velika. Tako ‘trubimo’ ekipi tijekom cijelog tjedna. Ipak, moramo biti strpljivi s najavama i moramo na terenu ponovo kopati i kao tim biti jedinstveni. Osijek ima veliku kvalitetu, iako su izgubili ‘ubojitu bajunetu’, sve im je ostalo ostalo isto tako da će detalji presuditi. Naravno, nadam se u našu korist. ecept je jednostavan. Moramo ostati racionalni i ne smijemo raditi stvari koje ne treniramo. Moramo čitati igru, osjetiti ritam i pravovremeno donositi točna rješenja. Naravno, u fazi obrane svi moramo braniti naš gol. Najviše volim utakmice bez primljenog gola jer to uspiješ samo ako si tim”.

Trener Osijeka Ivica Kulešević, koji danas neće moći računati ni na bolesnog Laszla Kleinheislera, pred prvi susret nove sezone je izjavio: “Prva mi je zadaća bila vratiti vjeru u poštenje i zajedništvo, predani rad i trud. Pošteno ćemo se nastojati izboriti za ostvarenje naših ciljeva koji ponovno neće biti mali. Mi od toga ne odstupamo. Nadam se da je sve ono iz prošle sezone dodatno zbližilo igrače u svlačionici. Okolnosti su i dalje specifične, praktički nitko ne zna u kakvom stanju dočekuje predstojeće utakmice. Nažalost, opet nećemo imati navijače na tribinama, posao će nam i zbog toga biti otežan, no što je – tu je. Svakako ćemo nastojati doći do pobjede. Imamo i dalje problema s ozlijeđenim igračima, a sada je prilika, dok se ne kompletiramo s pojačanjima, da naši mladići pokažu svoje mogućnosti i da vidimo na koga od njih možemo odmah računati”.

Treneri su se na travnjak stadiona Gradski vrt odlučili poslati sljedeće sastave: