Osijek bolji od drugoplasirane momčadi češkog prvenstva (VIDEO)

Sedamnaest godina nakon onog zloglasnog susreta u Kupu UEFA-e 2000., nogometaši Osijeka i praške Slavije odigrali su u Marbelli odličnu utakmicu.

Osječani su veći dio utakmice, koju su obilježili brz tempo, odličan presing i mnoštvo prilika s obje strane, bili bolji od Čeha koji se trenutno bore za naslov češkog prvaka te na kraju golovima Benedika Mioča i Aljoše Vojnovića slavili 2:1. Jedini pogodak Slavije djelo je Josefa Husbauera.

Trener Zoran Zekić u prvom je poluvremenu izabrao, s obzirom na ozljedu Borne Barišića i zbog toga što je Nikola Matas bez konkurencije na svojoj poziciji, pomalo čudan sastav s Josipom Kneževićem na lijevom, odnosno Domagojem Pušićem na desnom beku.

Ovaj eksperiment i nije izgledao tako loše, iako je Kneževićeva strana defanzivno bila nešto slabija i češće propuštala, no u drugom su poluvremenu bekovske pozicije zauzeli pravi bekovi Marin i Matas.

Slavia je povela već u 7. minuti nakon što su jakim presingom uzrokovali nesporazume u obrani Osječana, a Mioč je krivo, prekratko dodao vrataru Žitnjaku što Husbauer pretvara u pogodak. Upravo je Mioč na asistenciju Kneževića izjednačio u 32. minuti pogotkom glavom, a u drugom poluvremenu, kada je ušla potpuno nova ekipa, Vojnović zabija za 2:1, opet glavom nakon kornera Karla Lulića.

Osijek na pripremama izgleda dobro, pogotovo kad se uzme u obzir da Slavia nije bezazlena ekipa. Sljedeći prijateljski ogled na rasporedu je u subotu, a protivnik će biti devetoplasirana ekipa ruskog prvenstva, kazanski Rubin.