ONK Metković remizirao s Croatijom – odluka u zadnjem kolu

ONK Metković je u 21. kolu propustio pobjedom nad Croatijom iz Gabrila vratiti se na 4. mjesto na ljestvici i olakšati si borbu za kvalifikacije u 3. ligu dok je Croatia ostvarenim bodom postala vodeća momčad 1. ŽNL.

Velika utakmica za obje momčadi, no interes publike je izostao zbog kiše koja je padala po cijeli dan. Većina gledatelja stisla se u „ložu“ dok su Jajani improvizirali krov od suncobrana i kišobrana na tribinama.

Infrastruktura je veliki problem ovog kluba kao i općenito hrvatskog nogometa no nova/stara Uprava na čelu s predsjednikom Ivicom Kalebom najavila je ulaganja, ali to je tema za neki od sljedećih članaka.

Dva različita poluvremena odigrali su igrači Metkovića, slično kao u Kominu.

Na namočenom i teškom terenu od početka susreta stiskali su Croatiju sve dublje u šesnaesterac, nizale su se prilike i poluprilike sve do zadnje minute prvog poluvremena kada im se upornost isplatila preko Mišanovića koji glavom zabija za 1-0.

U drugom poluvremenu gledali smo „one man show“, a glavna zvijezda bila je Božo Medić, vratar Metkovića koji je skinuo deset zicera igračima Croatije. Ipak nije mogao sam održati vodstvo pa je u 77. minuti Damir Hodžić poravnao te ujedno postavio konačni rezultat.

Dodajmo da se osjetio izostanak napadača Utovca, veznjaka Deaka i Dominikovića te trenera Zeljića.

U zadnjem kolu Metković ide u goste Slavenu iz Gruda gdje mora pobijediti i nadati se da će Sokol u gostima protiv Gusara iz Komina izvući barem bod kako bi doveli kvalifikacije za 3. HNL na Štruvino. Bio bi to, kako se popularno kaže, „nogometni praznik“ na desnoj strani Metkovića.

Sastav ONK-a: Medić – Boras, Štimac, Mišanović, Batinović – J. Plećaš, N. Jelčić, L. Borovac, Marević – Ćužić, Bošnjak. Klupa: I. Šiljeg – Kozina, M. Dominiković, Mioč, Bebić, Marušić, J. Šiljeg