Olimpijin 3×3, europski derbi završio remijem

Ljubljanska Olimpija će veliki derbi u Mariboru dočekati kao vodeća momčad Prve lige Telekom Slovenije. Aluminij i Radomlje su i nakon trećeg kola bez bodova.

Neopterećeno Krško došlo je u Ljubljanu odigrati utakmicu za (malobrojnu) publiku i sredinom prvog poluvremena preko Martina Kramariča je čak došlo do prednosti. Na veliku radost navijača Olimpije brzo je uzvratio hrvatski veznjak Danijel Miškić, koji je tako već na prvenstvenom debiju u zeleno – bijelom dresu nagovijestio, da bi mogao biti veliko pojačanje za branitelje naslova. Pred kraj prvog dijela sretno je “Zmajčekerdquo; do vodstva doveo Blessing Eleke, a u zadnjim minutama susreta pobjedu domaćih potvrdio je Denis Klinar.

U susretu momčadi, koje slovenski nogomet još uvijek predstavljaju u kvalifikacijama za Europsku ligu više od dvije tisuće ljubitelja nogometa na stadionu u Domžalama uživalo je u zanimljivoj i efikasnoj predstavi. Maribor je prvo poluvrijeme završio s dva pogotka prednosti, no domaćini su u nastavku utakmice preuzeli konce igre u svoje ruke te brzo stigli do izjednačenja, a u posljednjim minutama čak promašili dvije izgledne prilike za pobjedu.

Čak šest golova postignuto je na susretu između Aluminija i Celja. Domaćini su dva puta stigli do izjednačenja, no na kraju su zahvaljujući pogocima hrvatskih nogometaša u gostujućim redovima Lovre Čirjaka i Marina Glavaša ipak ostali bez bodova.

Gorica je golovima Sandija Arčona u šokantnoj završnici uspjela slomiti otpor Radomlja, dok je Rudar pogocima Johna Marya u zadnjim minuta pobijedio Koper.

Prva liga Telekom Slovenije, 3. kolo: Domžale – Maribor 2:2 (0:2), Olimpija – Krško 3:1 (2:1), Rudar – Luka Koper 2:0 (0:0), Gorica – Radomlje (2:1) (0:0), Aluminij – Celje 2:4 (1:1). Poredak: Olimpija 9, Maribor 7, Celje in Gorica 6, Domžale 5, Rudar 4, Luka Koper 3, Krško 2, Aluminij i Radomlje 0.