Olimpija u derbiju do boda i prvog mjesta, Domžale i Maribor na dnu (VIDEO)

Već treće kolo Prve lige Telekom Slovenije donijelo je “večni” derbi između Maribora i Olimpije, koji je završio bez pogodaka. Ljubljančani su bodom ponovo zauzeli vrh ljestvice, dok Mariborčani još čekaju prvu prvenstvenu pobjedu u sezoni.

Naporan europski ritam ostavio je traga na dvije najveće slovenske momčadi pa nedjeljni derbi u Ljudskom vrtu prema očekivanjima nije donio spektakularnu predstavu. Maribor je u srijedu na domaćem terenu svladao švedski AIK (2:1) i ostao u igri za treće pretkolo kvalifikacija za Ligu prvaka, dok je Olimpija remijem kod Malatyaspora (2:2) nagovijestila da bi nakon dugih godina mogla ove sezone i u Europi doći do nekog zvučnijeg rezultata.

Derbi je nažalost obilježio sudac Matej Jug, koji je već u 15. minuti isključio gostujućeg braniča Vitalija Maksimenka, no Vijoličasti nisu iskoristili igrača viška, a na drugoj strani je i Olimpija u završnicama akcija bila premalo precizna.

“Pokazali smo karakter. Da smo igrali cijelu utakmicu u punom sastavu sigurno bi bili ofenzivniji. Zanimaju me naše pogreške, ne one sudačke. Maribor igra sporo, ali je jako precizan u dodavanjima. Stisli su nas u završnici i imali nekoliko prilika za pogodak, no discipliniranom obranom smo došli do boda,” bio je zadovoljan gostujući strateg Safet Hadžić. Na drugoj strani momčad Darka Milaniča u domaćem prvenstvu i dalje ostaje bez pobjede, a na ljestvici su iza Maribora samo Domžale, koje imaju utakmicu manje. “U taktičkom smislu smo bili odlični. Igrali smo protiv odlične momčadi. Bili smo blizu pobjede, a jako nam je falio Rok Kronaveter, koji bi u ovakvoj utakmici mogao biti prevaga.”

Drugi susret bez postignutog pogotka odigran je u petak u Celju, gdje je Aluminij došao do vrijednog boda, s kojim drži čelnu poziciju skupa s Olimpijom, dok je Celje i dalje u donjem dijelu ljestvice.

U susretu prošlogodišnjih drugoligaša do povijesne pobjede došao je ljubljanski Bravo, koji je u Šiški s minimalnih 1:0 svladao Tabor iz Sežane te ga dostigao na petom mjestu. Igrač odluke bio je Ibrahim Mensah, dok je šansu za izjednačenje u završnici susreta propustio Stjepan Babić.

Najefikasniju utakmicu su u subotu popodne u Kranju odigrali Triglav i Rudar. Dok su gosti na početku promašili nekoliko poluprilika, iskusni domaći napadač Luka Majcen je u 22. minuti realizirao već prvu, a u 40. minuti izborio jedanaesterac te crveni karton braniča Rudara Davida Kašnika. Majcen je bio uspješan i s bijele točke, no Rudar je zahvaljujući Leonu Črnčiču na glavni odmor otišao samo s golom zaostatka. Gosti su unatoč igraču manje u 55. minuti preko Milana Tučića došli do izjednačenja, a snove o pobjedi prekinuo je drugi žuti karton Žigi Škofleku. S dva igrača više Triglav je jurnuo po pobjedu, koju je velemajstorskim pogotkom iz daljine osigurao mladi dijamant David Tijanić.