Olimpija i Maribor opet zajedno na vrhu (VIDEO)

PLTS, slovenska liga

Poslije pet kola Prve slovenske nogometne lige, najveći rivali i kandidati za naslov, ljubljanska Olimpija te Maribor imaju po 13 bodova.

Potpuni start Maribora u ligašku, ali i europsku sezonu prekinule su Domžale. Utakmica u Ljudskom vrtu završila je bez golova, ali ipak je 4000 gledatelja vidjelo dinamičnu utakmicu s mnogo šansi.

Bliže pobjedi ipak su bili Vijoličasti, najviše se pogotku približio Mitja Viler, kad je u 70. minuti pogodio vratnicu. Za Maribor cijelu je utakmicu poslije tri godine u Belgiji i Nizozemskoj odigrao povratnik Martin Milec.

Oba kluba ovaj tjedan nastavljaju s europskim natjecanjima. Na ljubljanskim Stožicama Domžalčani će ugostiti velikana Marseille, dok Maribor prvu utakmicu u zadnjem pretkolu Lige prvaka igra protiv izraelskog prvaka Hapoel Be’er Sheva.

Povratak Marijana Pušnika u Stožice na klupi Rudara te katastrofalni rezultati Olimpije protiv Knapa prošle sezone (1 bod u 4 utakmice) najavljivao je zanimljiv dvoboj, no Zmajčeki su brzo riješili pitanje pobjednika. Dva gola u prvom i isto toliko u drugom poluvrijemenu bili su dovoljno za laku pobjedu Bišćanove ekipe.

Peto kolo unijelo je nekoliko dana mira kod Gorice, koja je konačno došla do prve pobjede u sezoni golom Roka Grudine u petoj minuti sudačke nadoknade. Ekipe su prije toga već je po jedanput zatresle mrežu, no gol Marka Nunića za goste poništen je zbog prekršaja, a Andrije Filipovića za domaćine zbog zaleđa.

Poslije slabog uvoda u sezonu, bodove polako i skupljaju Celjani, koji su doma odigrali neriješeno protiv Triglava s jednim golom u svakoj mreži. Bodove su podijelili i Krško te Ankaran (2:2), koji ostaje jedina momčad bez pobjede u sezoni usprkos svježim pojačanjima iz Grčke, Francuske i Hrvatske u obliku golmana Panagiotisa Papadopoulosa, napadača Bradleyja Meledjeja te braničima Dinom Škvorcem i Tinom Kramarićem. Za Krško ponovo je pogodak, već šesti u petoj utakmici, upisao prvi strijelac lige Miljan Škrbić, a svoj drugi njegov suigrač Tonći Mujan.