Olimpija lagano, a Maribor nešto teže do tri boda (VIDEO)

Grafika: prvaliga.si

Drugo kolo nakon zimske pauze nije donijelo posebnih iznenađenja na travnjacima prve slovenske nogometne lige. Maribor i Olimpija upisali su tri boda, dok je Krško izvjesilo bijelu zastavu te je prvi favorit za ispadanje u drugu ligu.

Olimpija je svoj posao odradila već u subotu. Prvi gol za Ljubljančane postigao je Matic Črnic u zadnjim sekundama prvog poluvremena, a u nastavku vodstvo nikad nije bilo ugroženo.

U duelu Dušana Kosića, nekadašnjeg trenera Olimpije, te Roberta Pevnika, koji je prije nekoliko sezona trenirao Celje, Pevnik je svakako dobio taktičku bitku. Grofovi su prikazali slabu igru, a svakakvu nadu po remiju ili pobjedi odnio im je Stefan Savić golom iz blizine u 68. minuti.

Maribor je na izazov Olimpije odgovorio sljedeći dan na gostovanju u Kidričevu. Aluminij je u proteklim mjesecima ostao bez nekih ključnih igrača, ali protiv Maribora nikad im nije falilo motivacije. U 60. minuti gosti su ostali i bez Aleksa Pihlera koji je zaradio crveni karton, no puni stadion utišao je tek šest minuta kasnije Luka Zahović. Utakmica je završila rezultatom 0:1 čime je Maribor zadržao sedam bodova prednosti na vrhu lige.

Da Kidričevo ne postavi rekord kola po broju gledatelja pobrinuli su se u Murskoj Soboti. Mura i Domžale ipak nisu uspjeli nagraditi nekih 4 tisuće navijača s pogocima. Domaćini su, kao i prošli vikend protiv Maribora, bili bliže pobjedi, no dva remija protiv prve i treće momčadi lige lijep su uspjeh za Muru koja se nakon 21. kola nalazi na šestoj poziciji.

Ovaj vikend međusobno igrale su ekipe s dna ljestvice. Nermin Bašić je na klupi Gorice doživio drugi poraz, ovaj put ih je na domaćem terenu svladao Triglav. Još veće probleme imaju u Krškom. Osim financijskih poteškoća, klub je na rubu egzistencije i u natjecateljskom smislu. Poraz protiv Rudara u Velenju znači da se Krško trenutno nalazi četiri boda iza Triglava te je prvi favorit za ispad. Proljeće na travnjacima druge lige počinje sljedeći tjedan, prvo mjesto iz jesenskog dijela lige branit će Radomlje.