Odličan početak doigravanja: 26 pogodaka, jedna utakmica otišla u produžetke

Večeras su odigrane četiri utakmice doigravanja za prvaka Hrvatske, a prednost pred uzvrat koji se igra idući vikend imaju Novo Vrijeme Apfel, Split, Uspinjača Gimka i Vrgorac.

Jedina utakmica koja je otišla u produžetke bila je ona između Squarea i Splita. Nakon prvih 40 minuta rezultat je bio 2:2, a u produžecima Splitovci su došli do uvjerljive pobjede od 7:2.

U prvom dijelu nije bilo pogodaka, ali su pokazana tri žuta kartona, dva igračima Squarea i jedan Splitu. Sve je mirovalo do 28. kada Maro Đuraš poentira za 1:0, da bi svega minuti kasnije Dubrovčanin Dario Marinović pogodio za 1:1.

Gosti su potom u 32. minuti dobili čak četiri žuta kartona od čega Toni Kirevski dva te je Square dvije minute igrao s igračem više. Međutim, Dubrovčani nisu uspjeli iskoristiti brojčanu prednost te je Genario u 34. zabio za vodstvo gostiju.

Ipak, Maro Đuraš u 36. poentira za 2:2, a utakmica je na kraju otišla u produžetke u kojima je Split zabio čak pet pogotka i ostvario veliku prednost pred uzvrat koji se sljedeće subote igra na Gripama.

Uspinjača Gimka svladala je Futsal Dinamo u Domu sportova II s 2:1, iako je Dinamo imao čak 78 udaraca na gol, domaćini su jedini pogodak zabili svega nekoliko sekundi prije kraja utakmice, u bilo je premalo vremena da bi izborili produžetke. Apsolutni junak utakmice bio je Marko Vuković koji je na kraju imao čak 35 obrana.

Dinamo je u prvom dijelu imao čak 39 udaraca no nije uspio zabiti, dok su gosti poentirali dva put, i to u razmaku od minute. U 7. je poentirao David Mataja, a minutu kasnije Silvio Toth pogađa za 2:0. Dinamo je u prvom dijelu dva puta tresao okvir gola, u nastavku nije uspio realizirati dva deseterca, a nakon toliko promašaja, nije bilo niti realno da mogu svladati borbenu Uspinjaču.

Neizvjesno je bilo i u dvoboju Vrgorca i AFC Universitasa. Domaćini su na odmor otišli s minimalnom prednosti pogotkom Vojka Pervana u 7. minuti, da bi Nikola Moro izjednačio u 30. Ipak, u 33. Vrgorac je s dva pogotka stigao do prednosti od 3:1, a drugi pogodak Mora nije bio dovoljan za povratak debitanata u utakmicu.

Kao što se predviđalo, jedini “neizvjesni” dvoboj bio je onaj između prvog u regularnom dijelu sezone Novog Vremena i Crnice. Makarani su na domaćem terenu slavili sa 7:2 i lagano osvojili prvi bod u četvrtfinalu.

Domaćini su već na odmor otišli s prednosti od 4:0, zabili su Mate Vuković, Igor Osredkar, Vedran Kazazić i Eduardo. Početkom nastavka Vinicius zabija dva pogotka za nedostižnih 6:0, a do kraja utakmice još je zabio Ante Sokol, dok su dva počasna pogotka za goste zabili Dragan Vuković i Marko Marčić.