Novo Vrijeme pobjedom protiv Aktobea osiguralo ulazak u elitnu rundu Futsal Lige prvaka

Novo Vrijeme Apfel izborilo je ulazak u Elitnu rundu Futsal Lige prvaka pobjedom u posljednjem kolu protiv Aktobea. Tim iz Makarske tako s tri pobjede i gol razlikom 14:6 prolazi među 16 najboljih ekipa Europe.

Nakon pobjeda u prva dva kola Makarani su večeras trebali najmanje remi kako bi osigurali ulazak u Elitnu rundu UEFA Futsal Lige prvaka. U prvom kolu Novo Vrijeme je svladalo Kampkusen Dynamo s uvjerljivih 6:1.

U drugom kolu tim iz Makarske bio je bolji od Tbilisija rezultatom 4:2.

U rasprodanoj dvorani, pred nešto više od tisuću navijača Novo Vrijeme je upisalo i treću pobjedu. Ovog puta slavili su protiv kazahstanskog predstavnika Aktobea, kojeg su pobijedili rezultatom 3:4.

Novo Vrijeme je u 12. minuti povelo preko Lucasa, no kazahstanski predstavnik u istoj minuti preko Imanalina poravnava na 1:1. Četiri minute kasnije Osredkar vraća vodstvo timu iz Makarske, no Aktobe je ponovno uspio izjednačiti. Strijelac u 30. minuti bio je Siryi. U razmaku od 34. do 39. minute Makarani zabijaju dva pogotka preko Lucasa i Eduarda i odlaze na dva gola prednosti. Konačan rezultat u 40. minuti postavlja Siryi. Dodajmo da je i u 35. minuti za Aktobe isključen Malienko.

MFC AKTOBE: Salauat Bairaliyev, Kairat Imanalin, Viktor Klinov, Yevhen Valienko, Askhat Kulbayev, Ievgen Siryi, Albert Akbalikov, Nurbek Karagulov, Agedil Madiyarov, Oleksandr Sorokin, Rinat Turegazin, Erick Dannilo Lopes Da Silva, Yegor Nulet, Assylzhan Alin, trener: Oleh Solodovnyk

NOVO VRIJEME MAKARSKA: Filip Bašković, Mate Vuković, Lucas De Santana Brito, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Ivan Buljan, Marin Musinov, Vlado Andrijašević, Vinko Nižetić, Eduardo Farias De Souza, Saša Babić, Vinko Nižetić, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 0:1 Lucas (12′), 1:1 Imanalin (12′), 1:2 Osredkar (16′), 2:2 Siryi (30′), 2:3 Lucas (34′), 2:4 Eduardo (39′), 3:4 Siryi (40′)