Novi posrtaj Mosora, Šibenik od danas sam na vrhu?

U 25.kolu 3.HNL jug Mosor je kod kuće propustio pobijediti Neretvu i na taj način maksimalno zakomplicirao svoj lov na titulu. Više ne ovise sami o sebi, već moraju očekivati kiks narančastih, čija igra u zadnje vrijeme ne nudi previše nade u takav ishod. Može li posljednji GOŠK iznenaditi danas na Šubićevcu? Dubrovčani traže bodove spasa, ali igraju i za Mosor.

Hrvacemdash;BŠK Zmaj 3:0 (Ajduković,Čović,Velimirović)
25.kolo su otvorili Hrvace i Zmaj iz Blata. Utakmica je odigrana po jakoj buri te su domaćini opravdali status favorita i dodatno učvrstili svoju treću poziciju. Blaćani su u Hrvace došli bez svoja dva ponajbolja igrača, Ercegovića i Čubrila te je bilo teško očekivati da će moći parirati Hrvacama. Hrvace dolaze u vodstvo nakon ispravno dosuđenog jedanaesterca kad je jednog igrača Zmaja lopta pogodila u ruku, strijelac Ajduković . U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Igor Čović pogađa za 2:0 i već tada je bilo jasno da 3 boda ostaju u Hrvacama. U 57.minuti s klupe udaljen predstavnik gostiju zbog nedopuštenog ulaska u teren i psovanja domaćeg igrača. Na kraju utakmice pogađa Dino Velemirović za uvjerljivu pobjedu Hrvaca.

Neretvanacmdash;Omiš 2:1 (Bubalo,Vasilj/Pivčević)
U Opuzenu je Neretvanac dočekao Omišane u statusu apsolutnog favorita, no ponekad je najteže dobiti takve utakmice. U prvom poluvremenu bilježimo dobre udarce Bubala(dva puta) i Vasilja, ali golman Omiša Baučić sjajno reagira i najzaslužniji je za neriješen rezultat nakon prvog dijela. Sve važno dogodilo se odmah na početku nastavka, najprije je Bubalo bio najviši nakon centaršuta Stipe Glasovića i zabio za vodstvo domaćih. Nedugo zatim isti igrač pokreće akciju na sredini terena, prenosi loptu do Jure Glasovića, koji poslužuje Vasilja za 2:0. Prekrasna akcija , odigrano kao na malonogometnom terenu. Gosti su uzvratili preko Pivčevića, koji se najbolje snašao nakon prekida i nakon gužve matirao nemoćnog Pavlovića. Priliku za izjednačenje propustio je Žaja, koji je izašao sam na golmana Neretvanca, ali nije uspio pogoditi. Valja istaknuti da je sudac u dva navrata propustio suditi očigledan jedanaesterac za domaće. Na kraju zaslužena pobjeda domaćina.

Val mdash; RNK Zmaj 2:0 (Čulić 2x11m)
Vrijednu pobjedu ostvario je Val na svom terenu protiv makarskog Zmaja, a oba pogotka vrijedna tri boda postigao je Marko Čulić i to iz jedanaesteraca pred kraj susreta. Val je u nastavku prvenstva odigrao nekoliko dobrih utakmica, uspjeli su ostvariti novu pobjedu te ne bi smjeli imati problema ok ostanka u ligi, dok će Makarani u svakoj sljedećoj utakmici morati tražiti bodove spasa. U sljedećem kolu u Makarsku stiže Solin.

Solinmdash; Kamen 4:0 (Guć , Hajder 2x, Kapetanović)
Lagano je Solin sa 4 gola “riješio” Kamen i ostavio ga u teškoj poziciji borbe za ostanak. U proljetnih 6 utakmica Solin je postigao samo 3 gola, a danas čak 4 i tako ostao u utrci za treće mjesto . Kako pak Mosor u zadnjih nekoliko kola igra, ne čini se ni druga pozicija nedostižnom. Danas su za Solin pogađali Guć, dva puta Hajder te Kapetanović za uvjerljivu i zasluženu pobjedu.

Mosormdash;Neretva 0:0
Nakon rezultatske krize Neretva se prošlo kolo vratila pobjedama te su u dobrom raspoloženju stigli u Žrnovnicu. Mosor je u očiglednoj krizi, muče se sa igrom i svojim protivnicima i nakon što su sretno dobili GOŠKmdash;a, protiv Zagore nisu uspjeli ubilježiti pobjedu. Danas se očekivala pobjeda protiv gostiju, koji su u Žrnovnicu stigli bez trojice igrača iz prve postave, no Neretva se nije pomirila s namijenjenom ulogom. Uspjeli su Metkovci u naumu i otišli neporaženi s Privcića, a domaćina doveli u probleme. Novi rezultatski kiks, Šibenik dočekuje danas Dubrovčane i ovise sami o sebi. Igra Mosora je nestala u nekoliko zadnjih kola.

Jadran LPmdash; Hajduk II 3:1 (Dabić 11m, Krstičević 2x , 60’/ Mastelić )
Nakon debakla u srijedu u Blatu protiv Zmaja sasvim drugo lice Jadrana danas kad su pobijedili drugu momčad Hajduka. Potpuno zasluženo 3 boda ostaju u Pločama. Hajduk je načeo Dabić iz jedanaesterca već u 7. minuti utakmice. Uz pomoć vjetra i vratara gostiju Grbića Krstičević iz kornera povisuje na 2:0 u 40.minuti. Katastrofa Splićana nazire se u 61.minuti kad Krstičević izvodi slobodan udarac pored korner zastavice i opet postiže pogodak pored ukopanog Grbića. Do kraja utakmice Hajduk se trgnuo, postigao pogodak preko Mastelića, stvorio još neke prilike, ali bez rezultata. Treba istaknuti i nedosuđeni jedanaesterac za Hajduka, ali više od svega smeta odnos, odnosno uspavana i na momente bezvoljna predstava bijelih, za koju nema i ne može biti opravdanja.

Primorac1929mdash;Zagora 2:1 (Tadić 2x/Emer)
Primorac je sa prilično respekta dočekao goste iz Unešića, koji su u prošlom kolu iznenadili Mosora, dok Stobrečani na proljeće nisu prikupili previše bodovamdash; samo 4 od mogućih 21. Poveo je Primorac preko Tadića , izjednačenje donosi Zagori Emer. Za konačnih 2:1 i tri boda domaćina pogađa ponovno Duje Tadić.

Croatiamdash;Junak 3:0 (A.Ćapin, Aračić, M.Karoglan 11m)
U Zmijavcima je domaćin uvjerljivo pobijedio oslabljeni Junakmdash; zbog kartona nisu nastupili Matiješević i najbolji strijelac lige Sablić. U grčevitoj borbi za ostanak Zmijavčani su iskoristili prednost domaćeg terena i preko Ćapina te Aračića Karoglana uvjerljivo slavili protiv Sinjana, ostvarivši tek drugu pobjedu na proljeće.

Šibenikmdash; GOŠK igra se u utorak 07.04.