Nevjerojatna noć Kreilacha u LA-u: Dva pogotka Vukovarca u velikoj pobjedi RSL-a (VIDEO)

U Kaliforniji je danas, s početkom u 4 sata ujutro po našem vremenu, odigrano posljednje konferencijsko četvrtfinale u kojem je treća momčad Zapada tijekom ligaškog dijela sezone – Los Angeles, dočekala posljednjeg putnika Zapada – Real Salt Lake. Rezultatom 2-3 su u konačnici slavili gosti, a dvostruki strijelac za RSL bio je Damir Kreilach, koji je tako trenutno na fantastičnih 14 pogodaka u svojoj premijernoj MLS sezoni.

Podsjetimo, Real Salt Lake je svoje mjesto u MLS Cup Playoff fazi osigurao nakon dramatičnog raspleta na susretu LA Galaxyja i Houston Dynama, u kojem su Ibrahimović, Ashley Cole i društvo na domaćem terenu prosuli 2-0 kojih su imali na poluvremenu, i u konačnici 2-3 porazom zaključili sezonu ranije od očekivanog.

U četvrtfinalu Zapada prvi je poveo RSL, i to pogotkom 29-godišnjeg Hrvata Damira Kreilacha. Vukovarcu je ovo bio 13. pogodak, te je još jednom potvrdio da je s razlogom najbolji klupski strijelac ovogodišnje kampanje RSL-a.

Pogodak za 0-1 zabio je u 21. minuti utakmice na asistenciju nekadašnjeg člana mlađih kategorija Liverpoola, Brooksa Lennona. Bivši igrač Rijeke i Union Berlina ostao je neobjašnjivo nečuvan na nekih jedanaest metara i mirno prsima spustio loptu te ju spremio u donji lijevi kut Millerovih vrata za veliko slavlje gostiju.

Trener RSL-a Mike Petke odlučio je u ovom susretu ‘ne srljati’, te je RSL cijelo prvo poluvrijeme igrao u kvalitetnom defanzivnom bloku, bez velikog riskiranja pri pokušaju izlaska u kontre i polukontre. Los Angeles jest dominirao utakmicom, no velikih muka za obranu RSL-a i nije bilo. Ipak, do izjednačenja domaći stižu pogotkom Danila Silve u 31. minuti utakmice. Carlos Vela je ubacio iz prekida s vrha šesnaesterca s desne strane domaćeg napada, a Silva glavom probio Rimanda za 1-1 i potpunu ludnicu na stadionu.

Najvatreniji naviači LA-a u ovim su trenucima ubacili nešto na travnjak, te zamalo pogodili gostujućeg vratara, zbog čega je sudac Mark Geiger odlučio prekinuti utakmicu na pet minuta. Nešto što se u MLS-u nikada nije dogodilo… Ipak, utakmica je poslije obavijesti navijačima da ne ponavljaju ispade nakon 5 minuta uredno nastavljena, no promjene rezultata i pravih prilika do kraja prvih 45+ minuta nismo vidjeli.

U nastavku je RSL defanzivno izgledao dosta neorganiziranije, te je momčad Boba Bradleyja od početka drugog dijela dosta konkretnije dominirala travnjakom i kreirala nekoliko vrlo dobrih situacija pred gostujućim vratima. Pogodak za preokret i 2-1 u 55. je minuti postigao Christian Ramirez.

Ni nakon primljenog pogotka RSL nije baš srljao naprijed, no do izjednačenja stižu već u 58. minuti još jednim pogotkom Damira Kreilacha, i to kakvim…

Novom rezultatskom preokretu svjedočili smo u 69. minuti utakmice kada je udarac Jeffersona Savarina (nakon dodavanja Kreilacha) pogodio Walkera Zimmermanna i prevario Millera za 2-3 RSL-a.

Do kraja susreta koji je, usprkos neopravdanih 7 minuta sudačke nadonade, trajao do čak 101. minute, RSL je uspješno sačuvao stečenu rezultatsku prednost i osigurao prvo polufinale konferencije nakon 2014. godine.

Real Salt Lake-u je ovo bio deveti nastup u MLS Cup fazi, prvaci su bili 2009. godine, dva puta su igrali konferencijska finala (2008. i 2011.), a 2013. godine poraženi su u finalu nakon jedanaesteraca od Kansas Cityja. Upravo protiv Kansasa RSL će tražiti svoje mjesto u konferencijskom finalu.

U preostalim konferencijskim četvrtfinalima New York City je, predvođen Davidom Villom, rezultatom 3-1 svladao Philadelphiu za koju nastupa Haris Medunjanin. Strijelci na susretu bili su Tjouri Shradi (10.), David Villa (26.) i Maxi Moralez (78.) za New York, dok je za goste mrežu zatresao Cory Burke u 83. minuti. NYC će svoje mjesto u finalu Istoka tražiti protiv Atlante United.

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici Zapada Portland Timbersi su 1-2 pobjedom kod Dallasa osigurali svoje četvrto polufinale konferencije, 2015. godine Timbersi su otišli do kraja i osvojili MLS Cup.

U drugom četvrtfinalu Istoka sastali su se DC United i Columbus Crew, a u polufinale je prošao Columbus nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Tijekom regularnog dijela utakmice rezultat je bio 1-1, a u produžecima su prvi poveli gosti drugim pogotkom Federica Higuaina na utakmici (96.), jedanesterce Rooneyju i ekipi osigurao je Nick DeLeon golom u 116. minuti utakmice. Pri izvođenju jedanaesteraca sigurniji su bili gosti (za domaće nije poentirao ni Rooney), te je tako Columbus nakon 2-3 poslije udaraca s bijele točke osigurao polufinale Istoka.