Ndiaye i Suk strijelci u slavlju Gorice nad Rijekom (VIDEO)

U posljednjoj utakmici programa četvrtog kola Gorica je, pred 2 893 gledatelja u Velikoj Gorici, rezultatom 2-0 (1-0) svladala Rijeku i tako stigla do druge pobjede u sezoni. Gostima je ovo bio prvi poraz u četiri odigrana kola, te ovim raspletom u peto kolo ulazimo bez kluba s maksimalnim bodovnim učinkom.

Strijelci za Goricu bili su Cheriff Ndiaye i Joey Suk. Rijeka tako ni u trećoj ligaškoj utakmici u Velikoj Gorici nije uspjela osvojiti bod(ove).

Prvi su zaprijetili domaći. Pucao je u 5. minuti Zwolinski iz daljine, lopta se odbila od Escovala i u neugodnom luku otišla malo iznad grede.

U 8. prvi put na utakmici prijeti i Rijeka, Escoval je na ubačaj iz kuta uputio udarac glavom, lopta se odbija do Smolčića, čiji udarac iz okreta odlazi malo pored vratnice.

Živo je počela utakmica u Velikoj Gorici, već minutu poslije zaprijetili su domaći na drugoj strani. Kristijan Lovrić prijeti udarcem s nekih 18 metara, snažno, ali malo pored suprotne vratnice.

Nakon ovih događaja nastupila je kreativna tišina na obje strane. Tek u 27. minuti bilježimo konkretniju opasnost pred vratima, ponovno pred Prskalom. Ndiayje je povukao kontru domaćih i odigrao za Zwolinskog koji je pokušao pronaći suigrače u sredini kaznenog prostora gostiju, no Punčec je pravoremen s uklizavanjem i otklanjanjem opasnosti za ubačaj iz kuta nakon kojeg je lopta došla do Lovrića, koji ponovno pokušava dalekometnim udarcem – pristojno pored okvira vrata.

U 45. smo svjedočili prvom udarcu u okvir na utakmici, Escoval je uputio udarac iz prekida bez opasnosti po sigrunog Kahlinu.

U prvoj od dvije minute sudačke nadoknade Gorica stiže do rezultatske prednosti. Kahlina je nakon obrane spomenutog pokušaja Escovala odigrao dugu loptu desno za Musu koji dodaje odlično za Mathieua u prostor, Nizozemac igra u sredinu za Cherifa Ndiayea koji iz okreta pogađa za 1-0 domaćina. Bio je to treći pogodak u sezoni za 23-godišnjeg senegalskog napadača

Na odmor se tako, nakon vrlo siromašnih 47 minuta, odlazi s minimalnom prednošću Jakirovićeve momčadi.

Na poluvremenu je Bišćan u svlačionici odlučio ostaviti Roberta Murića, ušao je Antonio Mirko Čolak.

Upravo Čolak prvi prijeti u nastavku. Njegov prizemni udarac s nekih osamnaest metara u 51. minuti odlazi malo pored vratnice.

Dvije minute poslije Jakirović iz igre vadi Justina Mathieua i na travnjak šalje Matiju Dvornekovića.

Ništa sadržajnije nije bilo ni petnaest minuta nastavka, u 63. bilježimo izlazak Domagoja Pavičića umjesto kojeg je ušao Stjepan Lončar.

Dvije minute poslije Suk je uputio snažan udarac s nekih 18 metara, Prskalo kratko odbio, u nastavku domaći imaju dvije dobre situacije, no u međuvremenu je dosuđen prekršaj na gostujućem vrataru.

Gorica do povećanja rezultatske prednosti stiže pogotkom Suka u 67. minuti utakmice. Ubačaj Dvornekovića s desne strane odbio se od Smolčića, a u sredini je pored braniča Rijeke najspretniji Joey Suk, koji postiže ovosezonski prvijenac za 2-0 domaćina. Za detaljniju je analizu odgovor na pitanje je li Nizozemac pri primanju lopte igrao rukom…

Posljednju promjenu Bišćan je odradio u 73., Kvržić umjesto Acostyja.

Zwolinski je igru napustio dvije minute poslije, ušao je Farouk Miya.

U 80. u kontru bježi Lovrić, no umjesto odigravanja lopte za Ndiayea veznjak se odlučuje na neprecizan udarac koji odlazi pored vrata.

Tri minute poslije odlična prlika Gorice za treći pogodak. Izigrali su domaći brzo obranu gostiju, na ubačaj Čabraje s lijeve strane na loptu uklizava Lovrić, odlazi to malo, malo pored vratnice.

U 87. igru napušta Lovrić, a drugi HNL nastup ulaskom je upisao 20-godišnji Hrvoje Babec.

U 90. Ndiaye spušta za Miyu, čiji snažan udarac s nekih deset metara odlazi iznad okvira vrata.

Minutu poslije na surotnoj strani odlična situacija za Iglesiasa koji je izašao u jedan na jedan s Kahlinom, pokušao ga zaobići i u konačnici promašio cijeli okvir.

Rijeku sada prvo čeka uzvratna utakmica trećeg pretkola Europske lige protiv Aberdeena, a zatim u sljedećem kolu domaćeg prvenstva na Rujevici dočekuje Osijek. Gorica u sljedećem kolu gostuje na Poljudu kod Hajduka.

U posljednjoj utakmici programa četvrtog kola Hrvatski Telekom Prve lige u Velikoj Gorici se s početkom u 20 sati sastaju Gorica i Rijeka.

Momčadi Igora Bišćana ovaj okršaj dolazi usred dvaju europskih ispita protiv škotskog Aberdeena, kojeg je riječki prvoligaš u prvoj utakmici odigranoj na Rujevici svladao rezultatom 2-0.

U prvenstvu Rijeka ima maksimalan bodovni učinak, slavili su Bijeli protiv Varaždina (2-1), Lokomotive (0-1) i Slaven Belupa (3-1), a danas će protiv Gorice tražiti prvu gostujuću pobjedu u njihovom petom međusobnom ligaškom okršaju.

Domaćin je u sezonu ušao remijem protiv Intera (1-1), slavljem nad Osijekom (3-1) i porazom od Dinama (3-1). U četiri međusobno odigrana susreta Gorica protiv Rijeke ima tri pobjede i jedan poraz.

Glavni sudac današnjeg susreta je Dario Bel iz Osijeka, koji je u aktualnoj sezoni sudio jednu utakmicu, domaće slavlje Rijeke protiv Varaždina u prvom kolu. Pomoćnici će mu biti Marjan Tomas iz Vladislavaca i Kruno Šarić iz Županje.

Treneri Sergej Jakirović i Igor Bišćan na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: