Naši vani (VIDEO)

Provjerite kakav učinak su imali hrvatski igrači i treneri diljem svjetskih liga u periodu od 07. do 14. veljače 2017. godine.

Bogat period hrvatskih nogometaša i trenera je iza nas. Šaroliko društvo zabijalo je na travnjacima diljem Europe i svijeta. Iz “Top 5” kategorije izdvajamo Ivana Rakitića koji je odličnu utakmicu protiv Alavesa okrunio pogotkom. Ozbiljniju minutažu napokon je dobio Alen Halilović u Las Palmasu, dok je Pašalić svoju punu okrunio pogotkom za pobjedu Milana. Antonio-Mirko Čolak svojim pogotkom srušio je Borussiju, a zabio je i Mario Mandžukić za Juve. Od trenerskih izdanja iz ove kategorije izdvajamo dramatičan prolazak Kovačevog Frankfurta u četvrtfinale DFB Pokala, kojeg se dočepao zahvaljujuć obrani kaznenog udarca u 96. minuti susreta.

U kategoriji “Od 5. do 15. mjesta” europskih liga nismo imali golgeterski raspoložene igrače, no zato su pune minutaže odradili Krovinović za portugalski Rio Ave, Mario Tičinović, Antonio Milić, te Matej Delač i Lovre Kalinić (koji se “proslavio” greškom “vrijednom” 3 boda) u Belgiji, Petar Filipović u austrijskoj Bundesligi, kao i Mitrović u Turskoj. Uspješan trenerski debi u Austriji imao je bivši trener Hajduka Damir Burić, koji je sa svojom Admirom remizirao s vodećim Altachom, dok je Igor Tudor u Turskoj “uzeo mjeru” još jednom velikanu – Besiktasu.

Iz slabije rangiranih liga europskog nogometa izdvajamo odličan ulazak u nastavak sezone Nenada Bjelice i njegovog Lech Poznana koji su upisali visoku pobjedu u Poljskoj. U ovoj kategoriji Hrvati su trpali na sve strane, pa ćemo izdvojiti samo odličnu formu Filipa Ozobića, koji je stigao do 10 ovosezonskih pogodaka u Azerbajdžanu, “albanskog kralja” Peru Pejića koji ni ovo kolo nije propustio povećati prednost pred pratiteljima na ljestvici najboljih strijelaca Albanije, te Antona Maglicu koji je u ovu godinu također ušao u dobroj formi. Vrijedi istaknuti i odličan debi Tonćija Radovnikovića, koji je dolaskom s Islanda na Maltu, debitirao pogotkom.

Iz nižih liga ističemo pogotke Ivice Olića i Damira Kreilacha, koji su sada na 5 postignutih golova u 2. njemačkoj ligi. Profesor Ivanković “napokon” je kapitulirao sa svojim Sepehanom u Iranu, u kojem je pogotkom svom Naft Teheranu donio pomalo zaboravljeni Igor Prahić. Nekadašnje dijete Dinama 31-godišnji Miroslav Šarić, s Easternom u Hong Kongu uvjerljivo grabi ka obrani naslova, baš kao i Silvio Rodić koji odličnim izdanjima na vratima Eastern Suburbsa vodi svoji svoju momčad drži u borbi za titulu prvaka Novog Zelanda. Stipe Plazibat nastavlja gdje je stao, novim pogotkom u AFC kupu potvrdio je odličnu formu, te ga sada s Home Unitedom čeka grupno natjecanje azijskog klupskog natjecanja.

Provjerite kako su se u periodu iza nas proveli hrvatski nogometaši i treneri u najdetaljnijem izvještaju o njihovom učinku.

TOP 5
EUROPSKE LIGE (OD 5. DO 15. MJESTA)
OSTALE EUROPSKE LIGE (RANGIRANE ISPOD 15. MJESTA)
NIŽI RANGOVI I OSTATAK SVIJETA

TOP 5

Ivan Rakitić (Barcelona) – Španjolska
Barcelona je izborila četvrto finale Kupa Kralja u nizu, nakon što su u uzvratu polufinala odigrali neodlučeno (1-1) protiv madridskog Atletica, napominjemo da su prvu utakmicu pobijedili rezultatom 2-1. Hrvatski veznjak Ivan Rakitić u igri je bio do 72. minute. Barcelona će u finalu igrati protiv Alavesa, a upravo je on bio njihov protivnik ovog vikenda. Momčad Luisa Enriquea slavila je s visokih 0-6. Rakitić je odradio odličnih 90 minuta, a bio je i strijelac petog pogotka gostiju.

Luka Modrić, Mateo Kovačić (Real Madrid) – Španjolska
Madridski Real ovog je vikenda ne tako lako slavio na gostovanju kod Osasune rezultatom 1-3. Za goste se nakon ozljede vratio Luka Modrić koji je odigrao cijelu utakmicu, a Mateo Kovačić u igru je ušao u 88. minuti.

Marko Livaja, Alen Halilović (Las Palmas) – Španjolska
Las Palmas je poražen na domaćem terenu s minimalnih 0-1 protiv Seville. Alen Halilović za domaću momčad u igri je bio do 81. minute, dok je Marko Livaja u igru ušao s klupe minutu ranije. Las Palmas se nalazi na 11. poziciji nakon 22 kola.

Šime Vrsaljko (Atletico Madrid) – Španjolska
U gore spomenutom ispadanju Atletico Madrida iz polufinala Kupa Kralja protiv Barcelone, Šime Vrsaljko utakmicu je proveo na klupi. Za vikend je Atletico slavio protiv Celte iz Viga rezultatom 3-2 nakon sjajnog preokreta u finišu utakmice, a Šime Vrsaljko u igri je bio cijelo drugo poluvrijeme.

Niko Kovač, Ante Rebić (Eintracht Frankfurt), Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen) – Njemačka
Obranom kaznenog udarca u 96. minuti susreta, vratar Franfkurta donio je Niki Kovaču prolaz u četvrtfinale DFB Pokala i okršaj s Bielefeldom. U pobjedi 1-2 nad Hannoverom Ante Rebić nastupio je tek od 93. minute.

Nakon uspjeha u kupu, potop u prvenstvu za Kovačeve izabranike. Na gostovanju kod Leverkusena izgubili su visokih 3-0. Rebić je zaigrao od 52. minute, dok je kod domaćina Tin Jedvaj imao punu minutažu.

Andrej Kramarić (Hoffenheim) – Njemačka
Momčad Hoffenheima također je pretrpila poraz u prvenstvu, izgubivši kod Wolfsburga rezultatom 2-1. Andrej Kramarić igrao je do 58. minute, kada ga je zamijenio Adam Szalai.

Antonio-Mirko Čolak (Darmstadt) – Njemačka
Mladi AntonioMirko Čolak premetnuo se kao junak Darmstadta, kada je nakon ulaska s klupe postigao pobjednički pogodak. Time je posljednjeplasirani Darmstadt pobijedio Dortmund rezultatom 2-1.

Slaven Bilić (West Ham) – Engleska
Momčad Slavena Bilića bila je na pragu druge uzastopne pobjede, no pogotkom braniča WBA u samoj završnici susreta rezultat je bio 2-2. Nakon primljenog pogotka Bilić je burno reagirao, bacivši mikrofon koji se nalazio uz teren, te ga očekuje kazna od strane engleskog nogometnog saveza. Ista sudbina prijeti i njegovom pomoćniku Nikoli Jurčeviću, koji je isključen u 19. minuti susreta zbog žestokih protesta nakon što je West Hamu poništen zgoditak.

Ivan Strinić, Marko Rog (Napoli), Ivan Jurić (Genoa) – Italija
Napoli je u prvoj utakmici 24. kola Serie A svladao Genou koju vodi naš Ivan Jurić rezultatom 2-0. Hrvatski branič Ivan Strinić utakmicu je proveo na klupi, dok je Marko Rog u igru ušao u 73. minuti. Napoli se nakon 24 kola nalazi na trećoj poziciji , a Genoa na tek 16.

Nikola Kalinić, Milan Badelj, Hrvoje Milić (Fiorentina), Stipe Perica, Andrija Balić (Udinese) – Italija
Fiorentina je teško poražena na Olimpicu kod Rome u posljednjoj utakmici 23. kola Serie A, bilo je 4-0. Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu, Hrvoje Milić bio je na klupi, a Nikola Kalinić je utakmicu propustio zbog ozljede. Fiorentina se svojim navijačima iskupila domaćom pobjedom od 3-0 protiv Udinesea za vikend. Milić i Badelj odigrali su cijelu utakmicu, a Kalinić se vratio nakon ozljede i ušao u igru u 67. minuti. Andrija Balić je kod gostiju utakmicu proveo na klupi, dok je Stipe Perica u igru s klupe ušao u 54. minuti.

Bruno Petković (Bologna), Ante Budimir, Lorenco Šimić (Sampdoria) – Italija
Momčad Bologne poražena je nakon preokreta protiv Sampdorije rezultatom 3-1. Hrvatski napadač Bruno Petković utakmicu je proveo na klupi, kao i Ante Budimir kod domaćih, a Lorenco Šimić odradio je drugu utakmicu suspenzije koju je zaradio u posljednjoj utakmici za Hajduk.

Mario Pašalić (Milan), Ivan Vargić (Lazio) – Italija
Milan je prošloga tjedna s čak dva igrača manje uspio svladati Bolognu s minimalnih 0-1, a pobjednički pogodak postigao je naš Mario Pašalić u 90. minuti. Milan je u ponedjeljak zatvorio 24. kolo remijem protiv Lazija (1-1), a Pašalić je još jednom odigrao svih 90 minuta.

Mario Mandžukić, Marko Pjaca (Juventus) – Italija
Juventus je proteklog tjedna upisao dvije ligaške gostujuće pobjede, obje rezultatom 0-2. U srijedu su bili bolji od Crotonea, a mrežu domaćih u 60. minuti načeo je Mario Mandžukić koji je odigrao cijelu utakmicu, a Marko Pjaca igrao je do 89. minute.

U drugoj prošlotjednoj pobjedi, ovog puta protiv Cagliarija Mandžukić je još jednom odigrao cijelu utakmicu, a Pjaca je utakmicu proveo na klupi. Juventus suvereno drži prvo mjesto sa sedam bodova više od Rome.

Josip Posavec (Palermo) – Italija
Palermo je na svom terenu poražen rezultatom 1-3 protiv Atalante, a među vratnicama domaćih cijelu je utakmicu odigrao Josip Posavec. Palermo se nakon 24 kola nalazi na 18. mjestu s 14 bodova.

Danijel Subašić (Monaco) – Francuska
Monaco je prošlog tjedna upisao tešku gostujuću pobjedu protiv Montpelliera rezultatom 1-2, a kao i uvijek cijelu utakmicu na vratima gostiju proveo je Danijel Subašić. Subašić je cijelu utakmicu odigrao i za vikend kada je Monaco nastavio ‘rešetati’ protivnike, žrtva je bio Metz koji je poražen s 5-0. Monaco sa samo jednim porazom u zadnjih 15 utakmica drži prvu poziciju s 58 bodova, tri više od PSG-a.

Ivan Santini (Caen) – Francuska
Cane je proteklog tjedna doživio dva poraza. Teško su stradali prošlog tjedna na svom terenu kada je s visokih 0-4 slavio Bordeaux, da bi za vikend od njih bolji bio i Dijon, koji je slavio rezultatom 2-0. Ivan Santini u obje je utakmice odigrao svih 90 minuta.

Filip Krovinović (Rio Ave) – Portugal
Nakon što je uglavnom priliku dobivao s klupe, Filip Krovinović zaigrao je od prve minute u susretu svog kluba s Maritimom, koji je završio bez pogodaka. Rio Ave trenutačno je 9. momčad portugalske Primeire, dok njihov protivnik Maritimo drži 6. mjesto.

Dejan Mezga (Nacional) – Portugal
U susretu 21. kola Nacional je odigrao neriješenih 1-1 na svom stadionu pred 3946 gledatelja u Madeiri. 31-godišnji veznjak Dejan Mezga, koji je u portugalskog prvoligaša stigao krajem siječnja iz Maribora, ovaj susret odgledao je s klupe za pričuve. Nacional je trenutačno predzadnja momčad portugalske 1. lige, s 14 osvojenih bodova, koliko ima i posljednjeplasirana Tondela.

Ivan Leko (St.Truiden) – Belgija
Nakon dvije pobjede i popravljana plasmana na tablici, momčad St.Truidena koju vodi naš Ivan Leko sada je upisala i drugi poraz u nizu, a bolji od njih na njihovom je terenu bio Genk koji je slavio s uvjerljivih 0-3. St. Truiden se nalazi na 12. poziciji.

Lovre Kalinić (Gent) – Belgija
Momčad Genta poražena je na svom terenu rezultatom 0-1 protiv Eupena, a Lovre Kalinić primio je svoj drugi pogodak po dolasku u Belgiju. Još jednu odličnu utakmicu Lovre nije uspio okruniti čistom mrežom, jer je u šestoj minuti sudačke nadoknade kardinalno pogriješio i donio tri boda gostima.

Na kraju utakmice opet je zaradio ovacije navijača. Gent se nakon 26 kola nalazi na osmoj poziciji i vodi borbu za TOP 6.

Tomislav Barbarić (Kortrijk) – Belgija
Momčad Kortrijka poražena je na svom terenu rezultatom 0-2 protiv Mechelena, a hrvatski stoper Tomislav Barbarić isključen je u 58. minuti pri rezultatu 0-1 zbog drugog žutog kartona.

Mario Tičinović, Nikola Jambor (Lokeren) – Belgija
Momčad Lokerena na svom je terenu priredila iznenađenje kola, svladavši prvoplasirani Club Brugge rezultatom 1-0. Mario Tičinović odigrao je cijelu utakmicu, a Nikola Jambor utakmicu je proveo na klupi. Lokeren se nakon 26 kola nalazi na 11. poziciji.

Matej Delač (Mouscron), Antonio Milić (Oostende) – Belgija
Belgijski prvoligaš Mouscron je iz kola u kolo sve bliže drugoj ligi, a njihov loš niz nastavio se u ovom kolu, kada su na svom terenu poraženi protiv Oostendea rezultatom 1-2. Na vratima domaćih cijelu je utakmicu odigrao Matej Delač, kao i Antonio Milić u obrani gostiju. Mouscron je zadnji na tablici, a Oostende četvrti.

Igor Tudor (Karabukspor) , Matej Mitrović (Bešiktaš) – Turska
Nakon Galatasaraya, Igor Tudor je s njegovim Karabuksporom svladao i turskog prvaka Bešiktaš rezultatom 2-1. Za goste je cijelu utakmicu odigrao bivši stoper Rijeke Matej Mitrović. Karabukspor se nakon 20 kola nalazi na 10. poziciji, a Bešiktaš i dalje drži prvu poziciju.

Marin Leovac (PAOK) – Grčka
Dobar rezultat u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa ostvario je PAOK koji je rezultatom 1-2 svladao Xanthi, a hrvatski branič Marin Leovac odigrao je cijelu utakmicu. Isti protivnici, na istom stadionu sastali su se i u nedjelju u prvenstvu, a ova je utakmica završena bez pogodaka, a Leovac je u ovoj utakmici u igru ušao u 57. minuti. PAOK se nakon 20 kola nalazi na vrlo dobroj trećoj poziciji.

Damir Burić (Admira Wacker) – Austrija
Bivši strateg Hajduka Damir Burić odradio je svoju prvu službenu utakmicu na klupi austrijskog prvoligaša Admire, i već na debiju ‘otkinuo’ bod prvoplasiranom Altachu. Admira se nakon 21 kola nalazi na sedmoj poziciji.

Petar Filipović (Austria Beč) – Austrija
Bečka Austria osvojila je bod na domaćem terenu u bečkom derbiju protiv Rapida, i to pogotkom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Cijelu utakmicu za Austriu koja se nalazi na četvrtoj poziciji odigrao je hrvatski stoper Petar Filipović.

Josip Radošević, Duje Čaleta-Car (Salzburg) – Austrija
Momčad Salzburga iskoristila je kiks Altacha i tako se bodovno izjednačila s njim na prvoj poziciji pobjedom od 2-0 protiv St.Poltena. Zadnjih 15-ak minuta za Salzburg je odigrao hrvatski veznjak Josip Radošević, dok je Čaleta-Car utakmicu proveo na klupi.

Josip Fuček, Leopold Novak, Josip Šoljić (Poli Timisoara) – Rumunjska
Trojica Hrvata, Fuček, Novak i Šoljić, nastupila su od prve minute u susretu Targu Muresa i Poli Timisoare, koji je završio bez pogodaka. Tim rezultatom obje su momčadi ostale na začelju tablice, s podjednakim brojem bodova.

Tomislav Gomelt, Tomislav Šorša (CFR Cluj) – Rumunjska
Iako su započeli prvenstvo s oduzetih šest bodova, momčad CFR Cluja popela se na peto mjesto tablice, pobijedivši Gaz Metan rezultatom 1-2. Tomislav Gomelt odigrao je cijeli susret za goste, dok je Tomislav Šorša u igru ušao u 77. minuti.

Antun Palić (Dinamo Bukurešt) – Rumunjska
Cijeli susret u Rumunjskoj odigrao je i Antun Palić, u porazu 2-1 svog kluba na gostovanju kod Concordije. Ovim porazom Dinamo iz Bukurešta je pao na šesto mjesto tablice.

Antonio Jakoliš (Steaua Bukurešt) – Rumunjska
Drugi klub iz Bukurešta, Steaua, remizirao je rezultatom 2-2 s Voluntarijem. Antonio Jakoliš odigrao je cijeli susret za domaćine i upisao asistenciju kod prvog pogotka. Ovo je drugi uzastopni remi Steaue čime su ostali na šest bodova zaostatka za vodećim Viitorulom.

Nenad Bjelica (Lech Poznan) – Poljska
Ovog vikenda nastavilo se poljsko prvenstvo, a izabranici Nenada Bjelice odlično su započeli novu godinu. Na domaćem terenu porazili su Termalicu B-B s visokih 3-0. Bjeličin Lech Poznan trenutačno je četvrtoplasirana momčad 1. poljske lige s 35 osvojenih bodova.

Mario Maloča (Lechia), Ivan Runje (Jagiellonia) – Poljska
Dvoboj dvaju lidera prvenstva, Lechie i Jagiellonije, završio je visokom pobjedom Lechie 3-0, čime su zasjeli na vrh tablice. Mario Maloča odigrao je cijeli susret te zaradio javnu opomenu, dok je Ivan Runje također imao punu minutažu kod gostiju.

Tomislav Božić (Plock) – Poljska
Nastavak poljskog prvenstva donio je susret između Plocka i Slaska, koji je završio neriješenih 1-1. Tomislav Božić odigrao je cijeli susret za domaćine.

Karlo Bručić (Ironi Ashdod), Antonio Mršić (Bnei Yehuda) – Izrael
Dvoboj izraelskog State kupa, između Ashdoda i Yehude, završio je visokom pobjedom gostiju 1-4. Karlo Bručić odigrao je cijeli susret za domaćine, dok je kod gostiju Antonio Mršić ostao na klupi. Nakon poraza u kupu, Ashdod je poražen i u prvenstvu – bolji je bio Hapoel Tel Aviv rezultatom 2-0. Bručić je još jednom imao punu minutažu u novom porazu. Momčad Bnei Yehude upisala je pobjedu u prvenstvu, porazivši Ironi Kiryat Shmonu rezultatom 0-1. Mršić je susret započeo na klupi, no u igru je ušao u 78. minuti.

Josip Ivančić, Mirko Oremuš (Hapoel Ashkelon) – Izrael
Peti uzastopni poraz upisala je momčad Ashkelona, izgubivši od vodeće Hapoel Be’er Sheve s 2-1. Josip Ivančić, koji je ove zime pristigao iz redova moldavskog Sheriffa, u svom drugom nastupu za novi klub postigao je pogodak, a uz njega je punu minutažu imao i Mirko Oremuš.

Dario Krešić (Omonia) – Cipar
Dario Krešić sačuvao je svoju mrežu netaknutom u pobjedi 2-0 Omonie nad Zakakiouom. Drugi je to tek prvenstveni nastup Krešića u ovoj sezoni, ali i drugi nastup bez primljenog pogotka.

Ivan Ćurjurić (Nea Salamis) – Cipar
Gostovanje kod posljednjeg Anagennisija završilo je pobjedom Nea Salamisa rezultatom 0-1. Ivan Ćurjurić odigrao je cijeli susret za goste.

Anton Maglica (Apollon) – Cipar
Iako je u prvom dijelu sezone Anton Maglica upisao samo tri pogotka, nova godina donijela je nova četiri zgoditka. Posljednji pogodak postigao je na gostovanju Apollona kod Achnasa, u susretu koji je završio neriješenih 2-2. Time je Maglica na sedam zgoditaka u 18 prvenstvenih nastupa, a njegov klub na trećem mjestu tablice – bez poraza još od sredine listopada.

Pogodak Maglice na 4:24

Filip Ozobić (Gabala) – Azerbajdžan
Dva prvenstvena susreta Gabale, tri prvenstvena pogotka Filipa Ozobića. Nakon što je na gostovanju kod Zire postigao zgoditak u remiju 2-2, Ozobić je na domaćem terenu postigao oba pogotka u pobjedi 2-0 nad Azalom. Novopečeni hrvatski reprezentativac time je ostvario impresivnu statistiku s deset zgoditaka u 18 susreta.

Stipe Bačelić-Grgić (Mezokovesd) – Mađarska
Kup utakmica između Mezokovesda i Gyiramota završila je bez pogodaka, a Stipe BačelićGrgić nastupio je u drugom poluvremenu.

Marko Radas (Skenderbeu) – Albanija
Susret 21. kola prve albanske lige, između drugoplasiranog Skenderbeua i Lacija, završio je minimalnom pobjedom domaćina 1-0. Marko Radas odigrao je cijeli susret za domaću momčad.

Tomislav Bušić, Ivan Galić (Flamurtari) – Albanija
Dva pogotka Tomislava Bušića nisu pomogla Flamurtariju da dođe do bodova kod Vllaznije. U uzbudljivoj utakmici domaćini su pogotkom u 93. minuti odnijeli pobjedu 3-2. Bušić je odigrao cijeli susret za goste, dok je Ivan Galić u igru ušao u 62. minuti.

Matija Dvorneković, Pero Pejić (Kukesi) – Albanija
Pero Pejić upisao je novi pogodak u pobjedi 1-2 Kukesija na gostovanju kod Tirane, njegov ukupno 13. ove sezone. Osim što Kukesi vodi na prvenstvenoj tablici s četiri boda ispred Skenderbeua, Pejić uvjerljivo vodi na listi najboljih strijelaca lige. Osim njega, za goste je nastupio i Matija Dvorneković do 56. minute.

Pogodak Pere Pejića na 0:44

Filip Bojić (UT Petange) – Luksemburg
U debiju za svoj novi klub Filip Bojić (u siječnju napustio RNK Split) postigao je prvi zgoditak na susretu protiv Jeunesse Canacha, koji je završio visokom pobjedom UT Petangea 0-4.

Tonći Radovniković (Pembroke Athleta) – Malta
Nakon što je hladni Island zamijenio Maltom, Tonći Radovniković debitirao je za svoj novi klub na najbolji mogući način – pogotkom za vodstvo Pembrokea. Konačan rezultat bio je visokih 5-0 protiv gostujuće Moste, kluba koji se uz Pembroke bori za opstanak u ligi.

Mislav Anđelković (Birkirkara) – Malta
Momčad Birkirkare nikako da ulovi korak s vodećim ekipama Malte,a posljednjim porazom pali su na peto mjesto. Na domaćem terenu izgubili su 1-2 od Floriane, a Mislav Anđelković odigrao je cijeli susret.

Mateo Poljak (Newcastle Jets) – Australija
Australski prvoligaš Newcastle Jets ne niže dobre rezultate kao na početku sezone, ali remi (0-0) ovog vikenda protiv drugoplasiranog Melbourne Victorya je dobar rezultat. Hrvatski veznjak Mateo Poljak u ovoj je utakmici u igri bio do 78. minute. Newcastle Jets se nakon 19 kola nalazi na šestoj poziciji s 21 osvojenim bodom.

Tomislav Kiš (Cercle Brugge) – Belgija
Cercle Brugge poražen je na svom terenu rezultatom 0-1 protiv St.Gilloisea. Hrvatski napadač u domaćim redovima Tomislav Kiš u igri je bio do 64. minute. Cercle Brugge se nakon 26 kola nalazi na šestoj poziciji druge lige, više ne može biti četvrti, što znači da će igrati doigravanje za ostanak u ligi.

Marin Jakoliš (Roeselare) – Belgija
Belgijski drugoligaš Roeselare poražen je rezultatom 3-1 na gostovanju kod Tubizea, a hrvatski napadač Marin Jakoliš u igru je ušao početkom drugog dijela. Roeselare se nakon 12 kola nalazi na trećoj poziciji druge belgijske lige.

Miroslav Šarić (Eastern AA) – Hong Kong
Momčad Easterna uvjerljivom se pobjedom od 6-1 protiv Guangzhou R&F-a učvrstila na prvoj poziciji prvenstva. Hrvatski veznjak Miroslav Šarić odigrao je cijelu utakmicu. Eastern na prvoj poziciji ima utakmicu više, i 6 bodova prednosti u odnosu na Kitchee.

Branko Ivanković (Persepolis) – Iran
Nakon 6 uzastopnih pobjeda, iranski Persepolis kojeg vodi naš Branko Ivanković poražen je rezultatom 3-2 protiv Esteghlala. Persepolis se 47 bodova, 6 više od drugoplasiranog Tractor-Sazija nalazi na prvoj poziciji.

Igor Prahić (Naft Teheran) – Iran
Naft Teheran prekinuo je niz od pet utakmica bez pobjeda pobjedom protiv Paykana ovog vikenda rezultatom 2-1. Pobjedu je domaćoj momčadi donio hrvatski branič Igor Prahić pogotkom u 57. minuti. Naft Teheran se nalazi na sedmoj poziciji iranskog prvenstva.

Pogodak Igora Prahića na 1:35

Anton Krešić (Trapani) – Italija
Talijanski drugoligaš Trapani remizirao je na gostovanju kod Ascolija (2-2), a hrvatski vratar Anton Krešić odigrao je cijelu utakmicu za goste. Trapani se i dalje nalazi na posljednjoj poziciji s 21 bodom.

Damjan Đoković, Niko Datković (Spezia) – Italija
Spezia je ovog vikenda slavila na gostovanju kod Pro Vecellija rezultatom 0-2, a cijelu je utakmicu odigrao hrvatski veznjak Damjan Đoković. Naš branič Niko Datković utakmicu je proveo na klupi. Spezia se nakon 25 kola nalazi na sedmoj poziciji Serie B s 37 bodova.

Vedran Celjak (Alessandria) – Italija
Talijanski trećeligaš Alessandria poražena je ovog vikenda protiv Como Calcia rezultatom 2-1, te se time njihova prednost na prvom mjestu smanjila na 7 bodova. Hrvatski branič Vedran Celjak u igru je ušao u 64. minuti.

Marko Pajač, Ricardo Bagadur (Benevento) – Italija
Momčad Beneventa svladala je Latinu rezultatom 2-1, a hrvatski veznjak Marko Pajač u igri je bio do 57. minute. Branič Ricardo Bagadur utakmicu je proveo na klupi. Benevento se nakon 25 kola nalazi na četvrtoj poziciji Serie B.

Jurica Grgec (Maccabi Shaarayim) – Izrael
Nakon tri uzastopna poraza momčad Shaarayima upisala je pobjedu na domaćem terenu. Bolji su bili od Hapoel Acre rezultatom 3-0, a Jurica Grgec odigrao je cijeli susret za domaćine. Usprkos pobjedi Shaarayim se nalazi uvjerljivo na začelju tablice.

Branko Vrgoč (Maccabi Netanya) – Izrael
Susret s čak osam pogodaka odigrao se u izraelskoj drugoj ligi, a momčadi Maccabi Herzliye i Netanye podijelile su bodove. Nesretnu utakmicu imao je branič gostiju Branko Vrgoč, koji je postigao autogol. Usprkos remiju momčad Netanye vodeća je na tablici, sa šest bodova prednosti.

Ivan Kovačec (Ulsan Hyundai) – Južna Koreja
U kvalifikacijama za azijsku ligu prvaka momčad Ulsan Hyundaija eliminirala je ekipu Kitchee iz Hong Konga. Nakon što je regularan dio susreta završio 1-1, Ulsan je bio bolji izvođenjem jedanaesteraca. Jedini stranac u prvoj postavi, Ivan Kovačec, odigrao je cijeli susret i realizirao prvi jedanaesterac u raspucavanju.

Igor Štimac (Al-Shahaniya) – Katar
Al-Shahaniya koju vodi Igor Štimac upisala je ovog vikenda još jedan poraz. Na svom terenu Igorova je momčad poražena protiv El Jaisha rezultatom 1-2. Al-Shahaniya se nakon 20 kola nalazi na 13., pretposljednjoj poziciji.

Mateo Roskam (Sarawak) – Malezija
Mateo Roskam igrao je do 90. minute u gostujućoj pobjedi 0-1 Sarawaka kod Pulau Pinanga. Prva je to pobjeda za Roskamovu momčad, koja je dotada upisala dva poraza i remi.

Mario Bilen (Auckland City) – Novi Zeland
Susret 15. kola između Auckland Citya i Wellington Phoenix Res. završio je pobjedom domaćina 2-0. Mario Bilen nastupio je od prve minute za domaćine.

Silvio Rodić (Eastern Suburbs) – Novi Zeland
Silvio Rodić nastavlja pružati dobre partije na Novom Zelandu, u pobjedi 0-1 svog kluba nad Southern Unitedom sačuvao je svoju mrežu praznom i time izjednačio Eastern Suburbs s ekipom Team Wellingtona na prvom mjestu.

Adam Sušac (Erzgebirge Aue) – Njemačka
Susret bez pogodaka odigrali su Aue i Greuther Furth, čime je Aue ostao na začelju 2. Bundeslige. Adam Sušac odigrao je cijeli susret za domaćine.

Ivica Olić (1860 Munchen) – Njemačka
Nakon što je minutu prije ušao u igru, Ivica Olić upisao se u listu strijelaca. U pobjedi 2-1 svog kluba nad Karlsruherom postigao je drugi pogodak na susretu, njegov peti ove sezone.

Damir Kreilach, Roberto Punčec (Union Berlin) – Njemačka
Četvrti uzastopni susret bez poraza odigrala je momčad Union Berlina, pobijedivši Bielefeld rezultatom 3-1. Damir Kreilach postigao je drugi pogodak na susretu, svoj ukupno peti ove sezone. Osim njega za domaćine je cijeli susret odigrao i Roberto Punčec.

Stipe Plazibat (Home United) – Singapur
Nakon što je u prvom susretu kvalifikacija za AFC kup postigao pogodak za svoj novi klub, Stipe Plazibat ponovio je isto i u uzvratnom susretu. U pobjedi 3-0 Home Uniteda nad Phnom Penhom, Plazibat je postigao drugi zgoditak na susretu. Time je Stipe nastavio nizati sjajne partije, koje je pružao u prošlom klubu Hougang Unitedu – gdje je upisao i 15. pogodaka. Njegov Home United osigurao si je ovime nastup u grupnoj fazi AFC kupa, gdje ih čekaju vijetnamski Than Quang Ninh i mianmarski Yadanarbon, dok se Lanexang United iz Laosa od natjecanja oprostio zbog financijskih problema.

Pogodak Plazibata na 0:22

Marin Tomasov, Ivan Tomečak (Al Nasr Riyadh) – Saudijska Arabija
Odlaskom Zorana Mamića u Emirate, momčad Al Nasra upisala je drugu pobjedu zaredom u prvenstvu. Na domaćem terenu porazili su Al Wehdu rezultatom 2-1, a Marin Tomasov i Ivan Tomečak odigrali su cijeli susret.

Tomislav Ivković, Martin Maloča (Al-Faysaly) – Saudijska Arabija
Momčad Tomislava Ivkovića upisala je novi poraz u prvenstvu, te se sada nalaze jedno mjesto iznad zone ispadanja. Na domaćem terenu porazio ih je vodeći Al-Hilal rezultatom 0-2. Martin Maloča igrao je do 90. minute.

Kaja Rogulj (Le Mont), Ilija Ivić, Marijan Urtić – Švicarska
Švicarski drugoligaš Le Mont ostvario je pobjedu od 2-1 protiv Chiassa ovog vikenda, a cijelu je utakmicu odigrao hrvatski branič Kaja Rogulj. Za momčad Chiassa cijelu je utakmicu odigrao stoper i kapetan Ilija Ivić, dok je bek Marijan Urtić iz igre izašao u 79. minuti.

Tomislav Glumac, Andrija Vuković (Balikesirspor) – Turska
Turski drugoligaš Balikesirspor remizirao (1-1) je na gostovanju kod Goztepea ovog vikenda. Cijelu utakmicu za goste je odigrao hrvatski stoper Tomislav Glumac, dok je Andrija Vuković utakmicu odgledao s klupe.

Zoran Mamić (Al-Ain) – UAE
Drugi susret na klupi novog kluba loše je završio za Zorana Mamića. Na domaćem terenu njegov Al-Ain poražen je od Dibba Al Fujairaha rezultatom 1-2. Tim porazom Mamićevi izabranici pali su na četvrto mjesto, bod ispod mjesta koje vodi u kvalifikacije za Azijsku ligu prvaka.