Naši vani: Vida strijelac za Bešiktaš, golovi Lendrića i Vukušića; slavlje Bilića (VIDEO)

Beşiktaş JK

Domagoj Vida pogodio je za Bešiktaš u remiju protiv Melnjakova Rizespora. Pogotke su postigli Ivan Lendrić, Ante Vukušić i Ivan Prskalo, a od trenera pobjede su upisali Bilić i Zekić.

Vida za bod Bešiktaša

U trećem kolu turske prve lige sastali su se Bešiktaš i Rizespor. Domagoj Vida s jedne i Dario Melnjak s druge strane. Poveo je Rizespor pogotkom u 37. minuti, a Bešiktaš je do boda došao pogotkom u 54. minuti. Domagoj Vida ostao je u napadu nakon prekida, Erkin mu je dobro centrirao, a hrvatski stoper zabio je pogodak za 1:1.

Oba hrvatska nogometaša na terenu su proveli svih 90 minuta, te sada oba imaju po jedan pogodak u prvenstvu. Rizespor je drugi sa sedam bodova a Bešiktaš sedmi s četiri.

Slavlje Bilića

U vrlo zanimljivoj utakmici WBA kojeg vodi naš Slaven Bilić slavio je na svom terenu protiv Blackburna rezultatom 3:2. Dosta zanimljivije bilo je prvo poluvrijeme s obzirom da je viđeno svih pet golova u prvom dijelu. Blackburn je poveo već u prvoj minuti. Bilićeva momčad brzo je uspjela preokrenuti stvari, pogocima u 22., 31. i 40. minuti poveli su s 3:1. Gosti su u sudačkoj nadoknadi prvog dijela izjednačili što je bio i konačan rezultat.

Treća je to pobjeda za Bilićevu momčad, a uz ta tri slavlja imaju i tri remija. Za WBA je od 77. minute igrao i hrvatski veznjak Filip Krovinović.

Pogodak Lendrića

Vrlo teško Zrinjski je došao do pobjede u susretu sedmog kola BHT Premijer Lige. Slavili su na gostovanju protiv Mladosti s 0:2. Oba pogotka gosti iz Mostara zabili su u sudačkoj nadoknadi koja je trajala čak devet minuta.

Prvi pogodak Zrinjski je zabio u sedmoj minuti nadoknade, a dvije minute kasnije potvrdili su pobjedu kada drugi pogodak na utakmici, a i svoj drugi u dresu Zrinjskog zabija hrvatski napadač Ivan Lendrić.

Osim Lendrića za Zrinjski su od hrvatskih nogometaša igrali vratar Ivan Brkić, Tomislav Barbarić, Marko Bencun, Ivan Ćurjurić te Damir Šovšić. U redovima Mladosti igrali su Ivan Dujmović te Mario Crnički. Zrinjski je na tablici treći s 13 bodova dok je Mladost deseta s pet.

Vukušić strijelac za Olimpiju

Momčad Olimpije upisala je petu pobjedu u osmom kolu talijanske Seria A. Slavili su kod Tabor Sežane rezultatom 1:2. Cijeli susret za goste je odigrao hrvatski napadač Ante Vukušić koji je u 57. minuti zabio drugi pogodak svoje ekipe, svoj peti u prvenstvu. Prvi gol Olimpije djelo je mladog BH. reprezentativca te člana zagrebačkog Dinama, Luke Menala.

Vukušić je za goste odigrao cijeli susret a za domaću momčad od hrvatskih nogometaša igrali su Antonio Azinović, Mario Babić, Stjepan Babić, Dominik Mihaljević te Mario Zebić.

Nova pobjeda Zekića

Sheriff Tiraspol kojeg vodi hrvatski trener Zoran Zekić slavio je na svom terenu protiv Codru Lozove. Bilo je 2:0, a oba pogotka zabili su u drugom poluvremenu.

Za Sheriff koji se uvjerljivo nalazi na vrhu tablice igrali su Gabrijel Boban i Mateo Mužek, dok je Andrej Lukić utakmicu odgledao s klupe.

Peti pogodak Prskala

Ivan Prskalo postigao je svoj već peti pogodak u dresu islandskog drugoligaša Njradvika kojem se pridružio prošlog mjeseca. Pogodio je danas Prskalo prvi gol njegove ekipe u remiju s Aftureldingom 2:2.

Njardvik je na tablici posljednji s 15 bodova iz 19 utakmica.