Naši vani: ‘Škarice’ Križmana i dva pogotka Santinija; Slaven Bilić opet poražen (VIDEO)

Osam golova postigli su danas hrvatski nogometaši. Dvostruki strijelac bio je Sandi Križman, a drugi njegov pogodak bio je posebno lijep. Dva pogotka također postigao je i Ivan Santini u porazu Anderlechta.

Santini dvostruki strijelac

Ivan Santini bio je dvostruki strijelac za Anderlecht danas. Ni to nije bilo dovoljno da belgijski velikan stigne do pobjede, St.Truiden je uspio preokrenuti i na kraju slaviti rezultatom 4:2. Hrvatski napadač najprije je u 38. minuti postigao pogodak za 1:1, a početkom drugog poluvremena svojoj je ekipi donio i preokret, golom iz kaznenog udarca. Domaći su do kraja uspjeli još tri puta zabiti, te odnijeti sva tri boda.

Santini je, usprkos postu koji je imao, i dalje prvi strijelac lige s jedanaest pogodaka na kontu. Cijeli je susret odigrao i naš stoper Antonio Milić. Anderlecht je na tablici četvrti s 30 bodova.

Dva gola Križmana

Grčki prvoligaš Giannina slavila je danas na svom terenu rezultatom 2:0 protiv Levadiakosa. Za domaće je do 78. minute igrao hrvatski napadač Sandi Križman koji je bio strijelac oba pogotka svoje ekipe.

To je bio njegov treći prvenstveni zgoditak, a Giannina nakon 11 kola ima deset bodova i nalazi se na 13. poziciji.

Melnjak strijelac i asistent, Mujan asistent

Uvjerljivu pobjedu upisale su Domžale danas kod Triglava u utakmici 17. kola slovenskog prvenstva. Gosti su slavili s visokih 1:4, a u strijelce se upisao i hrvatski nogometaš Dario Melnjak. Melnjak je Domžale u vodstvo doveo u 11. minuti, a 15 minuta kasnije bio je asistent kod drugog pogotka koji je postigao Senijad Ibričić. Još jedan hrvatski nogometaš upisao je asistenciju. U 72. minuti asistent kod trećeg zgoditka bio je Tonći Mujan.

Domaže zauzima treću poziciju na tablici s 24 boda iz 17 kola.

Bagarić strijelac protiv Neretljakova GOŠK-a

U susretu 18. kola BHT Premijer Lige na Pecari su Široki Brijeg i GOŠK Gabela podijelili bodove. Gosti iz Gabele koje vodi naš Mato Neretljak poveli su u 74. minuti no domaćima šest minuta kasnije bod donosi hrvatski napadač Dražen Bagarić. Za Bagarića je to četvrti prvenstveni pogodak.

Nakon 18 utakmica Široki Brijeg ima 27 bodova i četvrti je, dok je GOŠK pretposljednji sa 17.

Pogodak Fuštara

Ciparski prvoligaš Nea Salamis ostvario je važnu pobjedu na svom terenu protiv AEL Limassola. Domaća momčad slavila je rezultatom 4:1, a cijeli susret za njih je odigrao i hrvatski nogometaš Ivan Fuštar. Fuštar se u 36. minuti upisao u strijelce, postigavši svoj prvi pogodak ove sezone.

Nea Salamis nakon deset kola ima 19 bodova i nalazi se na petoj poziciji.

Mršić strijelac

Češki drugoligaš Ceske Budejovice slavio je na svom terenu rezultatom 4:1 protiv Zizkova.  Cijeli susret za domaće je odigrao hrvatski nogometaš Matej Mršić, koji je u 65. minuti bio strijelac trećeg pogotka svoje ekipe. To je bio njegov treći zgoditak u prvenstvu ove sezone.

Budejovice su na tablici prvi s 35 bodova iz 16 kola.

Slavlje Kopića i Živulića

Ciparski Paphos kojeg vodi Željko Kopić upisao je danas minimalnu pobjedu na svom terenu. Paphos je u desetom kolu prvenstva svladao Paralimni rezultatom 1:0 te tako stigao do svoje druge pobjede. Svih 90+ minuta u redovima Kopićeve momčadi odigrao je i 26-godišnji Diego Živulić.

Paphos je na tablici deveti s osam bodova i utakmicom zaostatka.

Remi Ivankovića

Nova sezona nije dobro krenula za aktualnog iranskog prvaka Persepolis kojeg vodi naš Branko Ivanković. Nakon 13 kola njegova momčad ne zna za poraz, no danas su upisali već šesti remi. Persepolis je odigrao 0:0 s Tractor-Sazijem.

Nakon 13 kola Persepolis ima 23 boda i treći je.

Novi poraz Bilića

Jako loše rezultate niže Al-Ittihad u Saudijskoj Arabiji kojeg vodi Slaven Bilić. Poražena je njegova momčad danas rezultatom 1:3 protiv Al-Ahlija, a nakon deset kola njegova momčad ne zna za pobjedu i ima samo dva boda.