Naši vani: Sjajan pogodak Tomasova; Livaja strijelac u porazu (VIDEO)

fcastana.kz

Danas se igraju prve utakmice playoffa Europske lige. U prvom susretu dana Astana je ostvarila uvjerljivu pobjedu a naš Marin Tomasov zabio je sjajan pogodak. Marko Livaja pogodio je u porazu AEK-a protiv turskog Trabzonspora.

Današnji raspored Europske lige otvorili su kazahstanska Astana i bjeloruski predstavnik BATE Borisov. Za domaću momčad od prve se minute na terenu našao hrvatski nogometaš Marin Tomasov.

Upravo je Marin pomogao svojoj ekipi da stigne do važne pobjede u prvoj utakmici. U 22. minuti sjajno je probio po desnoj strani, ubacio se u sredinu to sjajno lijevom nogom pogodio za 1:0.

Astana je nakon toga nastavila dobrom igrom, te s još dva pogotka potpuno zaslužena slavila s visokih 3:0. Pogodili su još Logvinenko u 44. minuti, te Sigurjonsson u 52. iz kaznenog udarca.

Marinu je to prvi pogodak u kvalifikacijama za Europsku ligu, ali u Kazahstanu ima sjajnu sezonu, u 22 susreta zabio je 10 golova i dodao 13 asistencija.

U strijelce se danas upisao još jedan hrvatski nogometaš. Marko Livaja postigao je jedini pogodak za AEK koji nije odigrao dobru utakmicu kod kuće, te se nakon prve utakmice nalazi u vrlo teškoj poziciji.

AEK je u Ateni u susretu koji je igran bez publike dočekao turski Trabzonspor. Sve je dobro počelo za grčku momčad, najprije naš Marko Livaja u prvoj minuti dobiva žuti karton, a četiri minute kasnije dovodi svoju momčad u vodstvo.

Nakon toga gosti su bili bolji protivnik te su uspjeli preokrenuti i slaviti s 1:3. U 24. minuti Ognjen Vranješ je skrivio kazneni udarac, no gosti to ne koriste jer je Jose Sosa pogodio prečku. Ipak, do kraja prvog poluvremena turska ekipa stiže do potpunog preokreta. Najprije Ekuban u 29. zabija za 1:1, da bi u zadnjim minutama prvog dijela isti igrač pogodio i za preokret.

Sjajan dan napadač iz Gane Caleb Ekuban zapečatio je u 70. minuti kada postiže i treći zgoditak te svojoj ekipi osigurava veliku prednost pred uzvrat za sedam dana.