Naši vani: Sjajan pogodak Santinija; Divković dvostruki strijelac; Letica bolji od Lovre Kalinića (VIDEO)

Osim Nikole Vlašića danas su se u strijelce upisali Ivan Santini koji je sjajno pogodio za Anderlecht, dva puta Marko Divković te Mislav Anđelković. U sudaru dva hrvatska vratara u Belgiji, od Kalinića je uspješniji bio Karlo Letica.

Osim Leke i Bruggea, pobjedu je upisao i Branko Ivanković, dok je Damir Burić upisao prvi poraz.

Osmi pogodak Santinija

U jednom od dva derbija u belgijskoj ligi danas Anderlecht je rezultatom 2:1 svladao Standard. Domaća momčad preokretom je stigla do tri boda. Najprije je Standard u 45. minuti pogotkom Djempa stigao do vodstva, a preokret domaćih započeo je hrvatski napadač Ivan Santini u 72. minuti.

Za Santinija je to osmi prvenstveni pogodak i prvi je strijelac lige, a Anderlecht na tablici drži treću poziciju sa 16 osvojenih bodova.

Letica bolji od Kalinića u ogledu dva naša golmana

U susretu osmog kola belgijske lige momčad Genta teško je poražena na svom terenu protiv aktualnog prvaka, Club Bruggea. Momčad koju vodi naš Ivan Leko slavila je s visokih 0:4, te tako još jednom potvrdila sjajnu formu i ove sezone. U ogledu dva hrvatska vratara bolje je prošao onaj mlađi. Karlo Letica uspio je sačuvati svoju mrežu čistom, dok je Lovre Kalinić četiri puta vadio loptu iz svoje mreže. Za Gent je osim Kalinića igrao i naš Franko Andrijašević koji je zamijenjen u 73. minuti. Kod Lekine momčadi je osim Letice u kadru bio i Matej Mitrović, no on je utakmicu odgledao s klupe.

Club Brugge je ovom pobjedom otišao na 22 boda, dok je Gent ostao peti s 13 bodova.

Divković dvostruki strijelac

Mladi 19-godišnji hrvatski napadač Marko Divković dva puta se danas upisao u strijelce u pobjedi njegove Dunajske Strede. Slovački prvoligaš na svom je terenu svladao Trnavu rezultatom 3:2. Domaće je u vodstvo doveo hrvatski napadač u sedmoj minuti, da bi u 76. minuti zabio i drugi gol svoje ekipe na utakmici za 2:2. Domaća momčad do tri boda je stigla u 90. minuti.

Nakon devet kola Dunajska Streda ima 18 bodova i zauzima drugu poziciju Fortuna lige.

Prvi pogodak Anđelkovića

U četvrtom kolu prvenstva na Malti Birkirkara je rezultatom 0:2 svladala Florianu. Cijeli je susret za goste odigrao hrvatski veznjak Mislav Anđelković koji je u 88. minuti postigao prvi pogodak gostiju na utakmici. Birkirkara nakon četiri kola ima devet bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji.

Prvi poraz Burića

Damir Burić i njegov Greuther Fürth upisali su prvi poraz u drugoj njemačkoj ligi. U šestom kolu druge Bundeslige Heidenheim je bio bolji od Fürtha rezultatom 2:0. Za Burićevu momčad cijeli je susret odigrao naš branič Mario Maloča.

Fürth nakon šest kola ima 11 bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji.

Pobjeda Ivankovića

Teškom mukom stigao je Branko Ivanković i njegov Persepolis do pobjede u sedmom kolu iranskog prvenstva. Bolji su bili od Sepidrood Rashta minimalnim rezultatom 1:0, a do jedinog pogotka stigli su u drugoj minuti sudačke nadoknade. Persepolis na tablici ima 15 bodova i nalazi se na drugoj poziciji.