Naši vani: Pogodak Brtana i titula prvaka u Estoniji; poraz Nike Kovača u velikom derbiju (VIDEO)

Pet hrvatskih nogometaša danas se upisalo u strijelce u svojim klubovima, a jedan u asistente. Za naše trenere bio je iznimno loš dan. Od sedam trenera čije su ekipe igrale, svih sedam upisalo je poraze.

Knežević strijelac

Mađarska Puškaš Akademija poražena je u susretu 14. kola protiv MTK Budapesta. MTK Budapest na svom je terenu slavio rezultatom 3:2. Za goste je od 32. minute igrao hrvatski nogometaš Josip Knežević koji je u 76. minuti donio izjednačenje svojoj ekipi. Ipak, do kraja susreta domaći još jednom pogađaju i stižu do tri boda. Osim Kneževića, za Puškaš Akademiju je igrao i naš branič Benedik Mioč koji je odigrao cijeli susret.

Puškaš Akademija nakon 14 kola ima isto toliko bodova i nalazi se na devetoj poziciji.

Titula prvaka i deseti pogodak za Brtana

Prvoplasirana momčad estonskog prvenstva Nomme Kalju upisala je danas novu pobjedu. Na svom je terenu Kalju u utakmici posljednjeg kola slavio protiv Narve, bilo je 4:1. Za domaće je cijeli susret odigrao 27-godišnji hrvatski nogometaš Marko Brtan koji je u 24. minuti bio strijelac prvog pogotka svoje ekipe na utakmici. Brtan je ove sezone odigrao 23 utakmice, a ovo mu je bio deseti zgoditak.

Kaljuu je bila potrebna pobjeda za titulu prvaka, a do nje su i došli. Na kraju Kalju ima 86 bodova, dva više od drugoplasirane Levadie.

Prvi pogodak Tešije

Slovačka Senica slavila je danas kod Podbrezove rezultatom 2:4 u susretu 15. kola Fortuna lige. Za goste je do 63. minute igrao hrvatski veznjak Marko Tešija koji je u 12. minuti postigao svoj prvi pogodak u prvenstvu.

Senica je deseta na tablici s 14 osvojenih bodova iz 15 utakmica.

Begić strijelac u porazu Orenburga

Ruski prvoligaš Orenburg danas je poražen kod Urala rezultatom 2:1. Za goste su cijeli susret odigrala dva hrvatska nogometaša – Danijel Miškić i Silvije Begić. Begić je u 89. minuti bio jedini strijelac za goste danas, kada je pogodio počasni pogodak u petom porazu svoje momčadi ove sezone.

To je prvi pogodak za Begića ove sezone, a Orenburg je na tablici deveti s 19 bodova.

Bojić strijelac iz penala

Union Titus Petange teško je poražen u 11. kolu luksemburškog prvenstva. UT Petange teško je poražen na svom terenu s 1:5 protiv Nidercorna. Gosti su sve pogotke postigli u prvom dijelu, dok je jedini pogodak za domaće zabio hrvatski nogometaš Filip Bojić, iz kaznenog udarca.

Bojiću je to četvrti pogodak u prvenstvu, a UT Petange nakon 11 kola ima 16 bodova i sedmi je.

Asistencija Srne

SPAL i Cagliari remizirali su u 12. kolu talijanske Seria A. Iako su domaći imali prednost od dva gola razlike, Cagliari je ipak stigao do boda. Prvi pogodak gosti su zabili u 73. minuti, na asistenciju Darija Srne pogodio je Pavoletti.

Srna je odigrao cijeli susret za Cagliari, dok je Filip Bradarić zamijenjen u 66. minuti. Stoper Lorenco Šimić za SPAL je u igru ušao u 58. minuti. Na tablici Cagliari zauzima 14. poziciju s 14 bodova, a SPAL je 15. s bodom manje.

Poraz Kovača u derbiju

Veliki derbi igrali su Borussia Dortmund i Bayern na Signal Iduna Parku. Domaćin je utakmicu dočekao s malo manjim pritiskom, s obzirom da su imali četiri boda prednosti. Momčad Nike Kovača prva je stigla do vodstva, preko Roberta Lewandowskog. Borussia Dortmund vratila se pogotkom Reusa s bijele točke početkom drugog dijela, no novi pogodak poljskog napadača svom bivšem klubu vraća prednost ‘Bavarcima’. Ipak, Dortmund je do kraja susreta novim pogotkom Reusa te osmim pogotkom jokera s klupe Paca Alcacera uspio preokrenuti i slaviti rezultatom 3:2.

Dortmund nakon 11 kola ima 27 bodova i prvi je, Borussia Monchengladbach ima 23, a Kovačeva momčad u zaostatku je od čak sedam bodova za vodećim Dortmundom.

Novi poraz Bilića

Slaven Bilić niže vrlo loše rezultate od dolaska u Saudijsku Arabiju. Njegov Al-Ittihad upisao je treći poraz u nizu, četvrti u posljednjih pet kola. Bolji od Al-Ittihada danas je bila Al-Feiha koja je slavila rezultatom 2:1.

Poraz Jurića protiv Napolija

Povratak Ivana Jurića na klupu Genoe nije donio puno za klub. Petu utakmicu u nizu Genoa je ostala bez pobjede, iako je danas bila na dobrom putu. Poveli su u 20. minuti pogotokom Kouamea. Sredinom drugog dijela utakmica je bila prekinuta na 15-ak minuta, a prekid je očito jako dobro odgovarao gostima. Golom Ruiza u 62. minuti i autogolom Biraschija u 86. Napoli je stigao do preokreta i pobjede.

Jurićeva momčad nakon 12 kola ima 14 bodova i zauzima 14. poziciju, dok je Napoli za kojeg Marko Rog danas nije zaigrao drugi s 28 bodova iz 12 utakmica.

Leko opet kiksao

Club Bruggeu u zadnje vrijeme ne ide u prvenstvu dobro kao i u Ligi prvaka. Momčad koju vodi naš Ivan Leko upisala je peti kiks u posljednjih šest prvenstvenih susreta, te su tako omogućili Genku da ostvare još veću prednost. Bolji od Bruggea danas je bio Charleroi s 2:1, iako je aktualni belgijski prvak danas prvi stigao do vodstva.

Za Brugge je od 38. minute igrao hrvatski branič Matej Mitrović. Club Brugge na drugoj poziciji ima tri boda manje od Genka, te utakmicu više.

Četvrti poraz Pamića u nizu

Igor Pamić i njegov Titograd upisali su četvrti poraz u nizu u crnogorskom prvenstvu. Nakon dobrog starta Titograd se nalazi u nizu od čak pet utakmica bez pobjede. Danas je za momčad Igora Pamića do 87. minute igrao hrvatski nogometaš Zvonko Pamić.

Titograd nakon 15 kola ima 22 boda i nalazi se na petoj poziciji.

Težak poraz Kopića

Nakon preokreta i pobjede u debiju, te remija protiv prvaka APOEL-a u drugom susretu, Željko Kopić upisao je prvi poraz na klupi ciparskog Paphosa. Paphos je teško poražen na gostovanju kod Ermisa, rezultatom 3:0. Za Kopićevu momčad do 69. je minute igrao hrvatski nogometaš Diego Živulić.

Paphos je nakon osam odigranih utakmica pretposljednji s pet osvojenih bodova.

Poraz Sablića

Goran Sablić i njegov Sheriff koji su već ranije osigurali titulu prvaka, danas su poraženi na gostovanju kod Zimbrua. Novi-stari prvak Moldove poražen je minimalnim rezultatom 1:0.