Naši vani: Pogoci Livaje, Gatarića i Tomasova; veliki preokret Burića i slavlje Kovača (VIDEO)

Pet hrvatskih nogometaša danas se upisalo u strijelce a tri u asistente. Od trenera smo vidjeli dvije pobjede, tri remija te jedan poraz.

Livaja strijelac

U sedmom kolu grčkog prvenstva AEK je gostovao kod Apollon Smyrnisa koji nema bodova do sada. Gosti su rutinski slavili rezultatom 0:2, a drugi pogodak na utakmici u 85. je minuti zabio hrvatski napadač Marko Livaja.

Drugi je to pogodak za Livaju u dosadašnjem dijelu prvenstva, a aktualni grčki prvak nakon sedam kola ima 13 bodova i četvrti je na tablici.

Nastavak odlične forme Gatarića

Slovački prvoligaš Sered svladao je danas Ruzomberok rezultatom 3:1 u susretu 12. kola Fortuna lige. Za domaće je do 90. minute igrao hrvatski veznjak Nikola Gatarić, koji je u 58. minuti postigao drugi pogodak svoje momčadi na utakmici.

Sedmi je to već pogodak za hrvatskog nogometaša u 12 odigranih utakmica, a Sered na tablici zauzima sedmu poziciju sa 16 bodova.

Deseti pogodak Tomasova

Prvoplasirana momčad kazahstanskog prvenstva Astana, remizirala je u 30. kolu protiv Ordabasya. Bilo je 1:1, a jedini pogodak za domaću je momčad postigao hrvatski nogometaš Marin Tomasov.

Za Tomasova je to deseti prvenstveni pogodak, a Astana je na tablici uvjerljivo prva s 71 bodom.

Pogodak Maglice u visokoj pobjedi

Ciparski Apollon je u šestom kolu prvenstva s visokih 5:0 svladao Ermis. Za domaće je svih 90 minuta igrao hrvatski napadač Anton Maglica, koji je u 86. minuti potvrdio pobjedu svoje momčadi, prvim prvenstvenim pogokom.

Apollon je nakon pet kola na vrhu prvenstvene ljestvice s maksimalnih pet pobjeda u pet kola.

Hanuljak strijelac za mladu momčad Fiorentine

Fiorentinina U19 momčad svladala je Inter rezultatom 2:1 u petom kolu Primavere. Domaća momčad bila je u rezultatskom zaostatku od šeste minute, a poravnanje rezultata donio im je hrvatski veznjak Marko Hanuljak prvim pogotkom u sezoni  u 41. minuti. Fiorentinina U19 momčad nakon pet kola ima devet bodova i zauzima petu poziciju na tablici.

Kukuruzović dvostruki asistent

Švicarski drugoligaš Lausanne je na svom terenu rezultatom 2:0 svladao Schaffhausen. Kod oba pogotka asistencijama je sudjelovao i hrvatski veznjak Stjepan Kukuruzović, koji je odigrao svih 90 minuta.

Njegova momčad je nakon 11 kola prva u drugoj švicarskoj ligi s 20 osvojenih bodova.

Bobičanec opet asistent

Slovenska Mura svladala je Rudar iz Velenja u 13. kolu slovenskog prvenstva. Bilo je 2:1. Domaći su poveli u 26. minuti, a asistent kod pogotka bio je mladi hrvatski nogometaš Luka Bobičanec, koji upisuje petu prvenstvenu asistenciju.

Bobičanec je u igri bio do 90. minute kada je zamijenjen, a za Muru su cijeli susret odigrali Špiro Peričić te vratar Matko Obradović. Za Rudar su svih 90 minuta odigrali David Arap, Dominik Radić i Josip Tomašević. Nakon 13 kola Mura ima 16 bodova i peta je na tablici dok je Rudar tek deveti s 11.

Asistencija Budimira

Ante Budimir upisao je prvu asistenciju u drugoj talijanskoj ligi ove sezone. Uz dva pogotka, do asistencije je hrvatski napadač stigao u današnjoj pobjedi njegova Crotonea (2:1) protiv Padove. Na terenu je proveo svih 90 minuta, a asistenciju je upisao u 76. minuti.

Crotone nakon osam kola ima deset bodova i zauzima tek 11. poziciju.

Veliki preokret Burića

Greuther Fürth kojeg vodi naš Damir Burić nastavio je s dobrim rezultatima u drugoj njemačkoj ligi. Danas je Fürth gostovao kod Arminie Bielefeld u susretu desetog kola, te je nakon prvih 45 minuta imala zaostatak od 2:0. Ipak, Burićeva momčad odlično je odigrala drugo poluvrijeme, te pogocima u 51., 54. i 82. minuti stigla do potpunog preokreta. Cijeli susret za Burićevu je momčad odigrao hrvatski stoper Mario Maloča. Nakon deset kola Fürth ima 19 bodova i nalazi se na drugoj poziciji.

Pobjeda Kovača

Nakon dva poraza i jednog remija, Bayern našeg Nike Kovača vratio se na pobjedničke staze. Aktualni prvak danas je slavio kod Wolfsburga, rezultatom 1:3. Stigli su gosti do dva pogotka preko Lewandowskog, no u 57. minuti ostaju bez Robbena koji je isključen zbog dva žuta kartona.  Wolfburg u 63. minuti smanjuje na 1:2, no James Rodriguez pogtkom u 72. minuti vraća Kovačevoj momčadi dva gola prednosti.

Bayern je nakon osam kola drugi sa 16 bodova, četiri manje od Dortmunda.

Remi za Leku

Belgijski prvak Club Brugge je u 11. kolu belgijskog prvenstva remizirao s Waasland-Beverenom 1:1. Lekina momčad povela je u 55. minuti no gosti su pet minuta kasnije stigli do pogotka koji im je na kraju donio i bod. Za Brugge su cijeli susret odigrali vratar Karlo Letica i stoper Matej Mitrović, dok je za goste od 51. minute igrao hrvatski veznjak Karlo Lulić. Brugge je ovim remijem ostao na drugom mjestu, te nakon dugo vremena neće biti na vrhu Jupiler lige. Nakon 11 kola Brugge ima  26 bodova.

Domaća publika je na sinoćnjoj utakmici pružila podršku za hrvatskog stratega, koji je prije nekoliko dana bio umiješan te priveden zbog sumnje u namještanje utakmica.

Bod Juriću kod Juventusa

U prvoj utakmici nakon povratka na klupu Genoe, Ivan Jurić osvojio je bod kod Juventusa. Genoa je s aktualnim prvakom remizirala 1:1, a nakon osmog kola zauzima desetu piziciju s 13 osvojenih bodova.

Remi i Krune Jurčića

U šestom kolu prvenstva u Ujedinjenim Arapskim Emiratima momčad Bani Yasa koju vodi naš Kruno Jurčić remizirala je s Emirates Clubom. U iznimno zanimljivom susretu obje su ekipe osvojile po bod, a rezultat je bio 3:3.  Jurčićeva momčad nakon šest kola ima sedam bodova i osma je na tablici.

Prvi poraz Pamića

Igor Pamić i njegov Titograd upisali su prvi poraz u crnogorskoj ligi, te su tako izgubili prvo mjesto. Svladala ih je Budućnost rezultatom 2:1, čime je domaća momčad prestigla Titograd, te zauzela prvu poziciju.  Titograd nakon 12 kola ima 22 boda, dva manje od Budućnosti.